Декада зайнятості для осіб з інвалідністю

Надання якісних  соціальних послуг громадянам, які у зв’язку з інвалідністю не можуть на рівних конкурувати на ринку праці, визначено пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості, тому питання надання соціальних послуг особам з інвалідністю, а саме надання профінформаційних послуг, сприяння їх працевлаштуванню, професійному навчанню завжди в центрі уваги фахівців Шишацької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості.

До Міжнародного дня осіб з інвалідністю, який відзначають 3 грудня, у районній філії проведено 30 листопада та 4 грудня 2018 року спільні семінари з безробітними за участю головного спеціаліста бюро правової допомоги Катерини Малаш  та  голови громадської організації «Шишацький місцевий осередок Всеукраїнської організації інвалідів» Інни Білокіз .

Теми обговорення «Особливості правового статусу осіб з інвалідністю» та «Основні шляхи інтеграції осіб з інвалідністю в суспільство та їх працевлаштування».Інна Віталіївна розповіла про основні шляхи інтеграції людей з інвалідністю в суспільство, наголосила на тому, що з отриманням інвалідності життя не закінчується, настав час активної соціальної політики щодо людей з обмеженими можливостями.У наш час важко себе реалізувати в професійній діяльності здоровим людям, не кажучи вже про осіб з обмеженими можливостями. Адже їх професійний шлях ускладнений не лише вадами здоров’я, а й соціальними та психологічними проблемами. Вона поділилася з учасниками заходу досягненнями своєї організації,запросила стати її членами.Розповіла в яких різноманітних заходах, направлених на адаптацію людей з інвалідністю до звичайного життя,  приймають участьгромадяни з обмеженими можливостями: конкурсах, фестивалях, спортивних змаганнях; проводять круглі столи, зустрічі, збори осіб з  інвалідністю, де діляться своїми проблемами, шукають шляхи до їх вирішення.. Представник бюро правової допомоги акцентувала увагу присутніх на тому, що вони можуть скористатися безоплатною правовою допомогою у цивільних та адміністративних справах, мають право на отримання безоплатної юридичної консультації, на юридичний супровід справи у разі виникнення потреби, зокрема скористатися послугами адвоката за рахунок держави.