ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ! ЯК ЗМІНИТИ ВИБОРЧУ АДРЕСУ

Версія для друкуВерсія для друку

З 1 липня 2020 року вступила в силу постанова ЦВК від 18 травня 2020 року № 88 (зі змінами внесеними постановою ЦВК №145 від 24 липня 2020 року). Згідно постанови за зверненням виборця відділ ведення Державного реєстру виборців (далі - Відділ) може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж ту за якою зареєстровано його місце проживання. Для зміни виборчої адреси необхідно подати заяву до Відділу в паперовій або електронній формі. Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет. Така заява повинна містити адресу електронної пошти, на яку виборцю може бути надіслано повідомлення про результати розгляду заяви.

 Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу (10 вересня 2020року). Окрім того, виборець може звернутися до Відділу з новою заявою не раніше ніж через рік після дати внесення до реєстру виборців останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Слід відмітити, що мова йде не про заяви щодо тимчасової зміни місця голосування.

Заяву в електронній формі можна заповнити на сайті Державного реєстру виборців в інтернеті (www.drv.gov.ua) в сервісі “Кабінет виборців”.

Заява в паперовій формі подається до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем фактичного проживання (за адресою, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця). Для жителів Шишацького району: смт Шишаки, вул.Партизанська, 2, 2-й поверх, каб. 3, (тел.: 9-27-17).

 

Наверх ↑