«Кошти ДФРР Полтавщина має освоїти повністю», – Олег Синєгубов

Версія для друкуВерсія для друку

«Кошти ДФРР Полтавщина має освоїти повністю», – Олег Синєгубов

Керівництво області тримає на контролі стан використання й освоєння коштів Державного фонду регіонального розвитку. Традиційно розглянули питання на нараді в голови облдержадміністрації.

Т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Олена Онупко поінформувала, що в область із ДФРР надійшло 86 мільйонів гривень. Це більша частина від розподіленої суми на область.

«Область отримала серпневий транш – 9,26 мільйона гривень. Зокрема, 600 тисяч гривень – на ЦНАП, 3,4 мільйона гривень – на школу в Заводському, 2,4 мільйона – на школу в Піщаному, 2,8 мільйона – на спортзал Демидівської ЗОШ, – сказала Олена Онупко. – Касові видатки зросли. Нині становлять 46,4 мільйона гривень. Це майже 54 відсотки від отриманих коштів».

Очільниця Департаменту зазначила, що за три тижні касові видатки зросли на 8,7 мільйона гривень, а на 2,2 мільйона – закриті акти виконаних робіт.

«За три тижні по ЦНАПу з ДФРР освоєно 1 мільйон гривень, а з обласного бюджету – 5,8 мільйона гривень. Його будівельна готовність – 90 відсотків. Завершується благоустрій, внутрішнє опорядження приміщень, відбувається пусконалагодження інженерних систем, – поінформувала Олена Онупко. – Будівельна готовність підземного паркінгу зросла до 57 відсотків. Виконуються утеплення плити-перекриття, внутрішні роботи. Потім працюватимуть над підлогою і зведенням внутрішніх перегородок».

По реконструкції спортзалу в Демидівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Решетилівського району замовник одержав 100 відсотків коштів ДФРР. Будівельна готовність зросла до 25 відсотків. Нині там гідроізолюють фундаменти.

Шкільний спортзал Ромоданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Миргородського району зроблений вже на 50 відсотків. Там виконано відмостку, монтаж перегородок, утеплення цоколю, триває обшивка металевого каркасу.

«Будівельна готовність школи в Заводському – 100 відсотків. Роботи завершені в повному обсязі. Готується документація для введення об’єкта в експлуатацію», – сказала Олена Онупко.

Реконструкція будівлі з проведенням комплексної термомодернізації Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Карлівського району виконана на 53 відсотки. Триває утеплення горища, термомодернізація й оздоблення зовнішніх стін, заміна покрівлі, влаштування центрального ґанку з навісом. Внутрішнє опорядження приміщення виконане на 90 відсотків.

Будівельна готовність ДНЗ у Піщаному Кременчуцького району – 60 відсотків, ДНЗ «Берізка» в Лубнах – 35 відсотків, ДНЗ «Теремок» у Лохвиці – 80 відсотків.

Для початку реконструкції стадіону в Бутенках Кобеляцького району потрібно отримати дозвіл для здійснення будівельних робіт. Усунені неточності в проєктно-кошторисній документації. Всі необхідні документи сьогодні подадуть до ЦНАПу в Полтаві, а потім спрямують на розгляд ДАБІ в Київ.

«По будівництву велосипедних доріжок по вулиці Гоголя в Миргороді зросла будівельна готовність до 24 відсотків. Під час земляних робіт часом викопують комунікації, тож необхідні погодження різних служб. Тому роботи займають досить тривалий час, – зазначила Олена Онупко. – За об’єктом впровадження сучасних інформаційних технологій для створення безпечного середовища громади міста Кременчука здійснюється розробка документації для ситуаційного центру й основних вузлів централізованої системи відеоспостереження. На це спрямовано кошти місцевого бюджету – 930 тисяч гривень. 2,3 мільйона гривень із місцевого бюджету витратять на облаштування ситуаційного центру, встановлення програмного комплексу. Фінансування проєкту з ДФРР заплановано на листопад».

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов зазначив, що поспілкується з Міністром розвитку громад та територій, щоб фінансування по останньому об’єкту надійшло раніше.

«Як і раніше, щотижня ми розглядатимемо стан реалізації проєктів, які фінансуються за кошти ДФРР. Дивитимемося динаміку. Де її не буде, розбиратимемося в ситуації. Кошти ДФРР Полтавщина має освоїти повністю. Якщо бачитимемо, що деякі органи місцевого самоврядування, райдержадміністрації не сприяють освоєнню коштів, підрядники не встигають, тоді ініціюватимемо перед Мінрегіоном перерозподіл коштів на інші об’єкти. Маємо освоїти кошти стовідсотково, щоб на Полтавщині запрацювали оновлені школи, дитсадочки й інші заплановані об’єкти», – зазначив Олег Синєгубов

 

За інформацією Полтавської ОДА

Наверх ↑