На Шишаччині спостерігається погіршення епідемічної ситуації щодо коронавірусної хвороби COVID-19

На ранок 08.09.2020 серед жителів району зареєстровано три нові випадки інфікування COVID-19. Загалом на Шишаччині 22 підтверджених випадки респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS- COV-2.

За інформаціє Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації у визначених 26 закладах області І та ІІ хвилі пролікували 389 осіб, нині продовжують лікування в стаціонарі 96 хворих. Амбулаторно під спостереженням знаходиться 293 пацієнти, наразі лікується – 195. Вік хворих різний. Серед підтверджених випадків у дітей зафіксовано – 52 (5,9%).

Зростає число тестувань.Із початку епідсезону в області на базі Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» почали робити дослідження для виявлення COVID-19 методом ПЛР. Якщо в березні 2020 року їх кількість сягала до 100 тестувань, то наразі зросла до 320 за добу.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак зауважив, що варто звернути увагу на правила поведінки громадян, особливо в транспорті, на ринку та магазинах. Зокрема, на дезінфекцію транспортних засобів.

Нині в лікарняних закладах мають резерви ліків, засобів індивідуального захисту, засобів дезінфекції.

Звертаємо вашу увагу, що ризики захворіти на COVID-19 зростають. Діти пішли до школи, студенти поїхали навчатися до великих міст, де в гуртожитках, в аудиторіях, в транспорті ймовірність «підхопити» вірус вище ніж  вдома. А ще осінь починає віяти холодом і переохолодження  може спричинити  простудні захворювання, які поряд з респіраторною хворобою, спричиненою коронавірусом SARS- COV-2, збільшать навантаження на лікарів і заклади охорони здоров'я.

Батькам рекомендуємо разом з дітьми переглянути  анімований мультфільм «Супергерої йдуть до школи» для учнів 1-4 класів. Головні герої мультфільму Трикутя, Квадрик та Кружко знайомлять школярів із правилами поведінки, які захистять від COVID-19 під час навчання.

Свідомість та відповідальність зараз мають бути на першому місці. Маєте ознаки респіраторного захворювання – залишайтеся вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших. Уникайте масових скупчень людей. Якщо вже опинилися серед великої кількості людей, не треба соромитися одягати маску. Дотримуйтеся дистанції, правильної гігієни рук, вентиляції приміщень, дезінфекції поверхонь..

Якщо маєте підвищену температуру, відчуття безсилля, з’явився кашель, немає смаку, нюху, якщо є діарея, своєчасно телефонуйте до свого лікаря. Нагадуємо номери мобільних телефонів сімейних лікарів.

Шишацька амбулаторія загальної практики сімейної медицини:

головний лікар Іващенко О.В.: 0668889687;

сімейний лікар Омеляненко Н.А.: 0995483100;

сімейний лікар Костенко А.А.: 0959347485;

сімейний лікар Чирка М.В.: 0662239061;

лікар-терапевт Сулименко Н.П.: 0509274221;

сімейний лікар Манойло І.Ю.: 0954792650;

лікар-педіатр Манойло О.В.: 0662578384.

Яреськівська АЗПСМ: сімейний лікар Пугач Л.С. – 0993099975.

Сагайдацька АЗПСМ: сімейний лікар Медведєв О.В. – 0996197457.

Ковалівська АЗПСМ: сімейний лікар Курочка В.О. – 0507648009.

Баранівська АЗПСМ: сімейний лікар Чеботков І.В. – 0507016587.

Михайликівська АЗПСМ: сімейний лікар Нікітіна  Г.В. – 0995515274.

І вкотре про самоізоляцію –  про утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми. Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають. Рішення щодо самоізоляції приймає епідеміолог та сімейний лікар. Ці рішення ухвалюються відповідно до затвердженого МОЗ стандарту лікування COVID-19, де чітко прописано, коли людину потрібно відправити на самоізоляцію. Людині, яка йде на самоізоляцію, сімейний лікар зобов'язаний виписати лікарняний.

Дотримуймося карантинних обмежень і будьмо здоровими!

Головний спеціаліст з питань

цивільного захисту райдержадміністрації                                                                     Інна Шаповал