На захисті прав внутрішньо переміщених осіб

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» головою Шишацької районної державної адміністрації 21.06.2016 року №155 прийнято розпорядження  «Про створення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам». На даний час проведено 71 засідання Комісії згідно Подання управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації.

08.02.2018 року за головування заступника голови  районної державної адміністрації Онацька Ю.М. та участі начальника управління праці соціального захисту населення Лень Т.І., директора районного центру зайнятості Білаш Е.В.   фахівців УПСЗН  відбулося засідання комісії.

На розгляд Комісії  винесено сім справ, з них:

- 4 справи одержувачів  щомісячної адресної допомоги  переміщеним особам з районів проведення антитерористичної операції, яка призначається кожні шість місяців;

- 3 справи розглянуто про скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеним особам. Комісією скасовано довідки 3-ом особам ВПО згідно п.п.4 п.12 Порядку здійснення контролю за проведенням соціальних виплат, затвердженого постановою КМУ № 365.

За результатами розгляду подання управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, з урахуванням актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, комісією  прийнято рішення та складено протокол. Копії рішення комісії  не пізніше наступного робочого дня надсилаються органам, які здійснюють соціальні виплати та уповноваженому органу.

До відома,  станом на 08.02.2018 р. в Шишацькому районі з числа внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися з районів проведення антитерористичної операції   проживає 279 осіб , в тому числі 151 сім’я, з них 56 дітей,51 осіб працездатного віку,  12 інвалідів та 154 пенсіонерів, а також переміщені особи з тимчасово окупованої території (АР Крим, м.Севастополь) всього 1 сім’я з 4 осіб, в тому числі однієї особи працездатного віку та 3-х дітей.

Також повідомляємо, що за призначенням щомісячної адресної допомоги з початку АТО до управління праці та соціального захисту населення звернулося 597сім’ї, призначено допомогу 597 сім’ям,  відмовлено 5 сім’ям.