Найкращий відпочинок на воді – безпечний відпочинок!

Найкращий відпочинок на воді – безпечний відпочинок!

З початку року на водних об’єктах Шишаччини вже загинуло 2 людини. На днях, 04.07.2020, на водоймі у селі Велика Бузова потонув зовсім молодий чоловік, 1984 року народження. Ця подія спонукає вчергове нагадати всім вам, шановні жителі Шишаччини, правила поведінки під час відпочинку біля води.

Природньо, що у літні  спекотні  дні  більшість людей асоціюють свій відпочинок саме з відпочинком поблизу водойм.

Там відмінно можна поплавати, позасмагати, та й просто розслабитися. Щоб відпочинок не був затьмарений трагедією  для купання вибирайте світлу частину доби (це безпечніше), а найсприятливішими є вранішні або вечірні години, коли немає ризику перегрітись. Температура води повинна бути не нижчою за +18°С, у більш прохолодній воді перебувати небезпечно, повітря – не нижчою за +24°С. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури. У водоймі варто знаходитись не більше 15 хвилин. Не доводьте себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, зупинка дихання, втрата свідомості. Радимо до плавок прикріпляти шпильку, бо якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів. Рятувальники зауважують, що переохолодження - головна причина трагічних випадків на воді!

Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.
             Ще наші прадіди говорили: «На знаючи броду – не лізь у воду!». Тому вибирайте для купання безпечні місця - з похилим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Безпечніше купатися на обладнаних пляжах. Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців; підводні плини, які паралізують волю людини, що пливе; водорості, які сковують рух плавця. Уникайте води із швидкою течією, ніколи не плавайте на одинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.

Особливої уваги потребує купання дітей. Не дозволяйте їм заходити у воду без нагляду дорослих. Навчати їх плавати необхідно тільки під керівництвом інструктора або батьків.

Пам'ятайте, що купання в нетверезому стані дуже небезпечне!

Під час відпочинку біля водойми забороняється:

- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей;

- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього;

- пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;

- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання;

- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.

- вживати спиртні напої під час купання;

- забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання;

- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

Вихованість, культура поведінки і дотримання правил безпеки на воді кожною людиною забезпечить вам добрий відпочинок і гарний настрій.

Ваша безпека – у ваших руках!

Головний спеціаліст з питань

цивільного захисту райдержадміністрації                                     Інна Шаповал