НЕ РИЗИКУЙ!

Версія для друкуВерсія для друку

Департамент фітосанітарної  безпеки Держпродспоживслужби України у співпраці з Європейськю та Середземноморською  організацією  карантину та захисту  рослин розробили листівку  з метою  привернути  увагу  громадян України до проблем довкілля

   

 Мета  цієї  листівки:

  • Підвищити обізнаність  міжнародних мандрівників про ризики перевезення рослин;
  • Спонукати всіх докладати зусилля  для зупинення розповсюдження нових шкідників та хвороб;
  • Надати основні  роз’яснення  для плаката «НЕ РИЗИКУЙ !», який зараз  розташовується в  аеро- та  морських портах, залізничних та автовокзалах, пунктах пропуску на автошляхах, великих поштових відділеннях.

    Утримуючись від  транспортування рослин, насіння, фруктів, овочів та квітів  під час міжнародних подорожей, адже шкідники та хвороби можуть ховатися на  рослинах,  ви допомагаєте країні  захистити наші  сільськогосподарські культури  та  мальовничу  природу.  Ви також можете допомогти, поширивши це  повідомлення серед своїх  знайомих та друзів.

     Рослини, як  люди і тварини, теж  можуть  хворіти. Вони  можуть  страждати від  захворювань, спричинених вірусами, бактеріями, грибками, на них  нападають шкідники, великі і малі, такі як  комахи, кліщі а також нематоди. Останнім часом  ми спостерігаємо збільшення кількості  нових шкідників та хвороб, які  з’являються на територіях, які раніше були вільними від них. Це може бути  пов’язано  зі швидко зростаючими  обсягами міжнародної торгівлі та  подорожей.

     Шкідники та хвороби  можуть транспортуватися на рослині, насінні, квітах, фруктах та овочах, навіть якщо вони виглядають здоровими, а також на грунті, що чіпляється за коріння. Таким чином, коли ми переміщуємо рослини між різними частинами світу, ми можемо ненароком  занести нових шкідників та хвороб у нашу країну. Після появи в новому середовищі деякі з цих чужорідних шкідників та хвороб можуть завдати серйозну економічну шкоду для сільського та лісового господарства та загрожувати біорізноманіттю.  У минулому яскравим прикладом цього була поява в  Євро-середземноморському регіоні фітофторозу картоплі,  виноградної філоксери, колорадського жука та голландської хвороби в’язів.

 

    Для захисту навколишнього природного середовища, сільського та лісового господарства  діють закони про карантин та захист рослин. Тому багато рослин та рослинних продуктів (наприклад насіння, овочі, зрізані квіти) забороняється перевозити без  офіційного дозволу.

    Якщо  ви маєте намір  перевезти  рослини, переконайтеся, що ви не  порушуєте ці закони, попередньо зв’язавшись з вашими національними організаціями карантину та захисту рослин..

 

 

                                                                      Провідний спеціаліст відділу карантину рослин

                                                                      Управління фітосанітарної   бепеки  Головного

                                                                      Управління Держпродспоживслужби в             

                                                                     Полтавській області

                                                                                                              Володимир Марюхна                                

Наверх ↑