Проведення чергового засідання комісії ТЕБ та НС зумовлено погіршенням ситуації щодо захворюваності на COVID-19 в Шишацькому районі.

10 вересня в Шишацькій райдержадміністрації за головування Скорохода С.А., голови органу виконавчої влади району, (в режимі відеозв’язку) відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Шишацького району Полтавської області.
На розгляд членів комісії було винесено чотири питання:
1. Про погіршення епідемічної ситуації на території району щодо гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
2. Про впровадження додаткових карантинних (протиепідемічних) заходів на території району з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
3. Про виконання в освітніх закладах району карантинних (протиепідемічних) заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
4. Про лист Шишацької районної ради від 07.09.2020 № 678 щодо проведення районної спартакіади на Кубок місцевого самоврядування.
Проведення чергового засідання комісії зумовлено погіршенням ситуації щодо захворюваності на COVID-19 в Шишацькому районі.
Відповідно до спільного листа Директора КНП «Шишацька ЦРЛ» Хорольської М.М. та головного лікаря КНП «Центр ПМСД Шишацької селищної ради» Іващенка О.В. від 09.09.2020 № 323 епідемічна ситуація по захворюваності на COVID-19 в Шишацькому районі ускладнюється і показник захворюваності за 14 днів на 100 тисяч населення орієнтовно визначається як територія «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки. Виходячи з того, що випадки інфікування зосереджені в селищі Шишаки, зокрема в КНП «Шишацька ЦРЛ» та Шишацькій райдержадміністрації, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Шишацького району Полтавської області прийняла рішення запровадити на території району протиепідемічні обмеження, які передбачені для «зеленого», «жовтого» та «помаранчевого» рівнів епідемічної небезпеки, визначені в постанові Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641. Це має сприяти перериванню ланцюжка інфікування та відповідно запобіганню поширення COVID-19 на Шишаччині.
У зв’язку з цим посилюється контроль за дотриманням особами, що перебувають на самоізоляції, визначених правил поведінки; виконанням перевізниками, які здійснюють регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезення пасажирів на внутрішньорайонному та внутрішньообласному сполученні, вимог по кількості пасажирів, забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту та використання таких засобів індивідуального захисту пасажирами під час перевезення; дотримання протиепідемічних вимог закладами торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, освіти, фізичної культури і спорту, громадського харчування та в перукарнях.
За інформацією відділу освіти, молоді, спорту та культури райдержадміністрації в освітніх закладах району дотримуються вимог, визначених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
Однак, незабаром виникне проблема забезпеченості засобами дезінфекції та засобами індивідуального захисту через обмежене фінансування. У зв’язку з цим прийнято рішення звернутись до органів місцевого самоврядування з клопотанням про виділення коштів із сільських бюджетів для придбання засобів дезінфекції та засобів індивідуального захисту в заклади освіти району.

До питання щодо можливості та умов проведення районної спартакіади на Кубок місцевого самоврядування до Дня визволення Шишацького району від фашистських загарбників перенесено на чергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Шишацького району Полтавської області.