111

Шишачани перейняли символічну Естафету Пам’яті "Слава визволителям України"від зіньківчан

Версія для друкуВерсія для друку

Напередодні 75-ї річниці визволення областей України від фашистських загарбників, в рамках відзначення Всеукраїнської естафети  «Слава визволителям України»,  сьогодні в нашому районі відбулися заходи І-го маршруту символічної передачі естафети пам’яті від Зіньківського району Шишацькому,ініційованою радою Організації ветеранів України.

Маршрут Всеукраїнської естафети проляже через всю Полтавщину та населені пункти Шишаччини, потім до Великої Багачки-Решетилівки-Диканьки славетними дорогами визволителей.

Урочисті заходи відбулися у селі Воскобійники у сільському будинку культури за участю генерального директора ТОВ «Воскобійники», депутата обласної ради Капленка В.І., голови райдержадміністрації Іваненка В.Б., заступника голови райдержадміністрації Онацька Ю.М., заступника селищного голови Білика О.М., голови Шишацької районної організації ветеранів України Канівець Л.М. та гостей із Зіньківщини -голови ветеранської організації Прислонського В.П., заступника міського голови Хорошун Г.Г.

Мета естафети -вшанування пам’яті про подвиг старшого покоління людей,через долі яких прокотилася війна, увічнення пам'яті про подвиг старших поколінь в роки Другої світової війни, а саме при звільненні України, і, насамперед, ще раз нагадати молодому поколінню про події визвольної війни.

До учасників заходу звернувся  з промовою голова райдержадміністрації Іваненко В.Б.:

«Саме Друга світова війна стала визвольною, всенародною. У ній українці захищали від іноземного поневолення передусім власне життя, свої родини, свою культуру, і свою Вітчизну. Нинішні захисники України стали гідними спадкоємцями слави воїнів-визволителів. Захист рідної Вітчизни, її свободи та незалежності є законом синівського обов’язку і справою честі.

Недарма на Сході України наші батьки, брати, сини самовіддано демонструють високий професіоналізм, патріотизм та відданість Україні, відстоюючи її незалежність та територіальну цілісність в умовах проведення терористичної загрози. Сьогодні варто згадати нашого земляка Андрія Кулягіна,який загинув виконуючи свій священий обов’язок і якому ми всі завдячуємо своєю свободою та мирним небом над Полтавщиною. Пам’ятаймо про тих, хто не повернулися з полів битв- Другої світової та нинішньої воїн

 Бажаю вам всім жити під мирним небом і ніколи не знати ліхоліття війни!

До багаточисельної аудиторії звернувся депутат обласної ради Капленко В.І.:

За тисячолітню історію існування Україна потерпала від воїн та загарбників і була ласим шматком для ворогів, але  за свою свободу незалежність, можливість розмовляти рідною мовою і мати свою державу українцям прийшлося розраховуватися ціною крові та власного життя. І ще сьогодні ми відстоюємо право бути вільними та незалежними у боротьбі з російським агресором на Сході.!Пам’ятаймо про це,і пам’ятаймо що подвиги синів -гідні славі їх дідів! Валерій Ілліч побажав учнівській молоді,ветеранам мирного неба та непохитної віри у щасливе майбуття.

Як зазначила у своєму виступі голова районної організації ветеранів Канівець Л.М.-, на Шишаччині за дієвої підтримки всіх гілок влади продовжуються традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни, соціального захисту , поліпшення умов життя, забезпечення матеріальних та духовних потреб, медичного обслуговування цих людей. На жаль, все меншає ветеранів: на території району проживає  10 учасників бойових дій. Хочеться побажати всім миру на нашій землі. Хочеться звернутися до молоді, пам’ятайте, що вашими духовними цінностями, найвищими чеснотами повинні стати  священна пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста і села, хто і сьогодні для нас є прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри у непорушну єдність поколінь, щасливе майбутнє нашої незалежності.

До учасників Естафети Пам’яті звернувся заступник селищного голови Білик О.М.: "Сьогодні ми вшановуємо тих не багатьох визволителів, які, на щастя, досі живуть серед нас, та з вдячністю згадуємо тих, кого на жаль уже немає, низько вклоняємо усім, для кого війна була і Великою і Вітчизняною не лише за назвою, а й за самою глибокою сутністю,всім хто доклав зусиль до визволення України від нацизму і виховав покоління, яке здобуло незалежність для нашої держави!"

Олег Миколайович згадав тих, кому доводиться  відстоювати нині незалежність на сході, захищаючи  наше мирне життя, і побажав повернутися додому живими й здоровими. Закликав молодь пам’ятати на якій героїчній землі ми живемо, і побажав брати наснагу і сулу від свого оберігу,який допоможе подолати будь-які труднощі.

Урочисту передачу Естафети Пам’яті здійснили голова ветеранської організації Прислонський Володимир Петрович та заступник Зінківського міського голови  Хорошун Геннадій Григорович.

Зіньківчани були одностайні в тім, що ця акція направлена на захист правди історії, поширення цих знань серед громадськості; утвердження в суспільній свідомості почуття поваги й вдячності до покоління переможців, віддача честі живим учасникам подій, популяризація нині живущих земляків - визволителів рідного краю; посилення уваги до умов життя ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни, активізація пошуково-патріотичної роботи; зміцнення моральної єдності суспільства.

Ветерани Великої Вітчизняної війни, пройшовши крізь спалахи вогняних років, зуміли зберегти чистоту душі та помислів. Світла пам’ять всім, хто загинув в роки війни, пам’ять про них назавжди залишиться в серцях багатьох поколінь!

Відділом культури Шишацької ОТГ була підготовлена змістовна патріотична програма. Кожен пісенний  номер був переплетений любов’ю до Вітчизни,наповнений  спогадами про ті буремні часи і одвічним покликом українців-любові до рідної землі!

Учасники І-го маршруту Естафети Пам’яті провели церемонію покладання квітів до пам’ятника визволителям у Воскобійниках та меморіальної дошкиАндрія Кулягіна- учасника АТО,який загинув в перший рік війни з російським агресором на Сході України.

Післязавтра,13 вересня 2018 року, Шишаччина передасть естафету  Великій Багачці. Урочистості відбудуться у найближчому населеному пункті до межі Шишацького району - селищі Гоголеве.

Прес-служба райдержадміністрації

 

 

Наверх ↑