Шишаччина ще залишається поза списком районів, у яких було зафіксовано випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України станом на 9:00 24 червня 2020 року за минулу добу  в Україні зафіксовано 940 нових лабораторно підтверджених випадків захворювань на  COVID-19, з них 4 на Полтавщині. По 2 в Полтаві та Кременчуці. Шишаччина  ще залишається поза списком районів, у яких було зафіксовано  випадки захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

24.06.2020 мобільна група, створена за рішенням місцевої комісії ТЕБ та НС, провела черговий рейд–перевірку за дотриманням протиепідемічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів” та постановами головного державного санітарного лікаря України, у закладах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами в центрі селища на на площі «Шишацького комунального ринку. Всього відвідали 33 торгові заклади. У 13 виявили порушення. Тобто переважно громадяни і підприємці добросовісно ставляться до дотримання карантинних правил.  Члени мобільної групи нагадували про прості й зрозумілі правила карантину: носіння масок, соціальна дистанція, наявність дезінфекційних засобів.  Також попереджали про заходи адміністративного впливу: за відсутність захисної маски у громадських місцях – штраф 17 000 гривень, для власників закладів, які не дотримуються карантинних правил, штраф від 170 000 до 340 000 гривень.

Проте в ряді торгових закладів зустріли масу негативу і обурення. Варто відмітити, що коронавірус не шкодує нікого, навіть вище керівництво могутніх  держав. І відношення в суспільстві до навіть тих, у кого підозра на цю хворобу неоднозначна. Показовими є приклади Нових Санжар і події, що розгорнулися 22 червня біля диспансеру радіаційного захисту в Харкові, де зібралися близько сотні чорнобильців із декількох областей України і не пускали в резервну лікарню, яку вважають своєю, пацієнтів з коронавірусом.. Під час сутички біля «чорнобильської» лікарні постраждали двоє правоохоронців, поліція за фактом подій відкрила три кримінальних провадження.

Тож вважаю, кожному з нас варто поставити на одну сторону уявних терезів «носіння маски, соціальна дистанція, наявність дезінфекційних засобів» і на іншу «можливі наслідки захворювання на COVID-19» та визначити для себе приорітети.

Головний спеціаліст з питань

цивільного захисту райдержадміністрації                                                      І.Б.ШАПОВАЛ