Сьогодні минає 102 річниця героїчного бою під Крутами

Сьогодні минає 102 річниця героїчного бою під Крутами під час наступу московсько-більшовицьких військ на Київ та став символом стійкості і патріотизму української молоді. 29 січня 1918 року було стримано наступ більшовиків на Київ, завдяки чому бій під Крутами став важливою сторінкою боротьби за українську державність.

30 січня 1918 року на станції Крути більшовиками були розстріляні 27 молодих українських вояків, які були захоплені після одного з найвідоміших в новітній українській історії боїв. Він був одним із десятків інших боїв Першої більшовицько-української війни, яка тривала з грудня 1917 року і приблизно до травня 1918 року.

Війни, яку розпочали більшовики, коли зрозуміли, що Українська Центральна Рада та свідоме українське суспільство категорично проти комунізму в більшовицькому варіанті.

Українська молодь брала участь і в інших боях цієї війни, але поруч з досвідченими вояками. Однак під Крутами кадети, гімназисти та студенти опинились без підтримки інших частин. Понад 450 молодих вояків армії УНР більше 5 годин втримували наступ в декілька раз переважаючих сил ворога. Коли ж набоїв не стало та виникла загроза оточення, командування розпочало загальний відступ. У результаті бою з української сторони загинуло від 33 до 40 юнкерів, гімназистів та студентів, семеро потрапили в полон, а 55−65 отримали поранення. Близько трьохсот більшовиків було поранено та вбито. Трагізму бою під Крутами надав наступний день. Під час відступу одна частина, яка складалась з студентів, розгубилася і пішла на світло, що йшло від станції Крути та потрапили в полон до більшовиків. 30 січня 27 молодих українських вояків більшовики розстріляли. 19 березня 1918 року у Києві провели перепоховання віднайдених та ідентифікованих загиблих під Крутами студентів, гімназистів та юнкерів. Траурну процесію від вокзалу, попри будинок Центральної Ради і до цвинтаря на Аскольдовій могилі, супроводжували десятки тисяч людей.

Сьогодні бійці українських силових структур у зоні проведення операції об’єднаних сил, як українські вояки 102 роки тому, відстоюють незалежність і соборність України.

Важливо пам’ятати трагічні сторінки історії і гідно віддати шану подіям і героям української історії в минулому та сучасності.

Події 102- річної давності ще раз нам нагадують, що  виклики і загрози стоять перед Україною й досі.

Зміцнення й розбудова Збройних Сил України- запорука незалежності України.