СТАРШИЙ СЕРЖАНТ КОНОПЛЬОВ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ стрілець-помічник гранатометника 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України

Версія для друкуВерсія для друку

СТАРШИЙ СЕРЖАНТ КОНОПЛЬОВ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ стрілець-помічник гранатометника 128-ї окремої гвардійської гірсько-піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил України

Указом Президента України від 12 грудня 2018 року № 424/2018 — за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі присвоєно Звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» старшому сержанту Конопльову Андрію Анатолійовичу (посмертно).

Народився Андрій Конопльов 29 квітня 1977 року в селі Новомихайлівка Туапсинського району Красноярського краю РРФСР. З часом родина переїхала на батьківщину матері — на Полтавщину, в село Новооржицьке Оржицького району. 1994 року закінчив Новооржицькусередню школу. Продовжив навчання в Лубенському професійно-технічномуучилищі № 12, де здобув спеціальність зварника.

 7 серпня 2014 року Андрій був призваний за мобілізацією та направлений у військовучастину А3990 м.Полтава. Після навчальної частини проходив службу в 128-й гірсько-стрілецькій бригадиі на посаді стрільця-помічника гранатометника.

23 січня 2015 року в черговий раз незаконні збройні формування здійснили наступ на взводний опорний пункт, застосовуючи при цьому стрілецьку зброю, танки та артилерійські обстріли. Старший сержант Андрій Конопльов ніс службу на визначеній йому позиції, першим побачив ворожі танки противника, які вели вогонь по позиції.Підняв особовий склад відділення, сповістив командира взводного опорного пункту. В умовах пов'язаних з ризиком для життя, не вагаючись, діяв впевнено, самовіддано:з РПГ-7В здійснив декілька влучних пострілів та знищив один із ворожих танків противника, потім зумів підбити другий танк незаконних збройних формувань. Але цей танк здійснивпостріл, і в результаті прямого попадання танкового снаряда Андрій загинув.

Завдяки діям Андрія Конопльова, який заради збереження життя бойових побратимів пожертвував своїм, наступ противника буловідбито, позиції утримано, а противнику нанесено значних втрат, в тому числі у живій силі.

 

Наверх ↑