У селі Яреськи, на Шишаччині, відбулося культурно-мистецьке свято «Співець людини і добра…», присвячене 125-річчю з Дня народження Олександра Довженка

10 вересня цього року  у селі Яреськи відбулося культурно-мистецьке свято «Співець людини і добра…», присвячене 125-річниці від Дня народження О.П.Довженка за участю директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентини Вождаєнко, директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вікторії Пилипенко, голови райдержадміністрації Віктора Іваненка, генерального директора ТОВ «АФ ім.Довженка» Сергія Жиліна ,

заступника голови райдержадміністрації Юрія Онацька, начальника відділу освіти, молоді, спорту та культури райдержадміністрації Анжели Дацької, начальника відділу культури Шишацької селищної ради Любов Титаренко, гостей свята, представників туристичних фірм.

Сьогодні неможливо  уявити світове кіно, світову літературу без творів  Довженка.  Українською і світовою кінокласикою стали його фільми «Звенигора», «Арсенал», «Іван», «Щорс», «Мічурін»,а фільм «Земля», увійшов до 12 найвидатніших екранних творів усіх часів і народів.

Шишачани пишаються  і  горді тим, що життєвий і творчий шлях Олександра Петровича тісно пов’язаний з нашим краєм і  вважають його своїм земляком. Щорічно в селі  Яреськи проводиться районне свято «Співець людини і  добра», але такого рівня мистецький захід вперше.

Урочистостям передувала екскурсія Шишацьким краєзнавчим музеєм  «Життя коротке. Поспішайте творити добро» та програма презентації туристичного маршруту «Довженко і Полтавщина».

Цього дня до уваги численних гостей свята  Вандою Лис презентовано книгу Василя Лиса за її співавторства «О.Довженко в Яреськах» і передано до Шишацького та Яреськівського краєзнавчого музеїв та місцевих бібліотек.

До уваги гостей свята місцевими авторами-краєзнавцями-дослідниками Олександром Дзюбою та Василем Магдою  було презентовано книгу «Яреськи-вчора, сьогодні».

Учасники культурно-мистецького свята мали нагоду ознайомитися з місцями , де перебував Олександр Довженко: садиба К.Ф.Корсуна, де квартирував під час роботи над створенням фільмів, «будинок Трощинських», де розташовувалася кіностудія митця з 1927-1937рр., переглянути уривок вистави Івана Котляревського «Наталка Полтавка» у виконанні самодіяльних артистів, танцювальний колектив "Юмана",послухати пісень у виконанні народного вокального самодіяльного ансамблю  української пісні «Мальви»,Яреськівського сільського будинку культури перегляд фільму «просто неба» Олександра Довженка «Земля».

Організатори підготували цікаву змістовну програму заходів. Смачні пироги з яблуками, осінні дари садів,запашний трав’яний чай, який так полюбляв кінорежисер Олександр Довженко допомогли гостям зануритися в атмосферу сільського буття  кіномитця.

Родзинкою свята був виступ тріо-бандуристок «Вишиванка». Неперевершене виконання народних та естрадних пісень артистками  у сучасній обробці нікого не залишило байдужим.