УВАГА! ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ КАРАНТИННИХ НОРМ!

УВАГА!  ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯМ КАРАНТИННИХ НОРМ!

Шановні жителі Шишаччини!

Через різке збільшення хворих на коронавірус в Україні з 22 червня уряд посилив контроль за дотриманням карантинних обмежень.

Через спеку та послаблення карантину, більшість громадян перестали носити маски навіть в магазинах та транспорті.

Недотримання карантинних вимог призводить до збільшення кількості інфікування. Наприклад у Полтаві майже весь травень не фіксували нових випадків захворюваності на COVID-19. У червні почали зʼявлятися поодинокі випадки хвороби, а за останній тиждень захворіло сім полтавців. У зв’язку з відновленням регулярних пасажирських перевезень міжміського сполучення значно зростають ризики поширення небезпечної інфекційної хвороби і на Шишаччині.

Головним державним санітарним лікарем України розроблено та затверджено протиепідемічні заходи, які визначають особливості провадження діяльності суб’єктами господарювання на період карантину, для ресторанів та кафе, офісних приміщень, перукарень та салонів краси, спортзалів,  ринків і торгово-розважальних центрів. Радимо ознайомитись з ними.

Убезпечуйте себе від коронавірусу: перебуваючи у приміщеннях загального користування правильно носіть захисну маску,  уникате скупчень людей як у приміщеннях, так і на вулиці. Якщо цього неможливо уникнути – одягайте захисну маску. У громадському транспорті людина також повинна перебувати у масці, а кількість пасажирів має становити не більше ніж число місць для сидіння. За цим повинні стежити перевізники.

Нагадуємо, що на період дії карантину забороняється:

- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

- відвідування закладів освіти її здобувачами в групах більше 10 осіб;

- проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі. Організатор заходу відповідальний за дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра;

- діяльність дитячих закладів оздоровлення та відпочинку;

- здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, зокрема пасажирських перевезень на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, в електричному (трамвай, тролейбус), залізничному транспорті, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більше ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та контроль використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення;

- відвідування установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);

- закладам охорони здоров’я проведення планових заходів з госпіталізації, крім окремо визначених випадків.

На Шишаччині мобільні групи, створені за рішенням місцевої комісії ТЕБ та НС, на початку карантину  контролювали дотримання карантинних норм громадянами та торгівельними закладами. З помʼякшенням карантину рейди були припинені. Зараз же карантин знову посилили, контрольні виїзди мобільних груп знову проводитимуться, бо як громадяни, так і підприємці недобросовісно ставляться до дотримання правил. Це показав рейд, що відбувся 22.06.2020. Громадяни носять маски в сумках, карманах, але не поспішають їх одягати у людних місцях.

Наголошуємо, що правила карантину прості й зрозумілі: носіння масок, соціальна дистанція, наявність дезінфекційних засобів. Якщо ми будемо дотримуватись їх регулярно, то у нас не буде високого рівня захворюваності.

З відновленням рейдів мобільні групи проводитимуть розʼяснення. Далі, якщо люди й власники субʼєктів господарювання не реагуватимуть відповідним чином, будуть вживати заходів адміністративного впливу:

• за відсутність захисної маски у громадських місцях – штраф 17 000 гривень.
  • власників закладів, які не дотримуються карантинних правил, каратимуть штрафом від 170 000 до 340 000 гривень.