Увага!Фахівці радять не відмовлятися від носіння засобів особистої гігієни!

З приходом літа і спеки вірус COVID-19 не відступив, тому карантин ніхто не скасовував. Попри дискомфорт, фахівці радять не відмовлятися від носіння засобів особистої гігієни. Адже засоби індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції, використання засобів дезінфекції захищають від того ризику, який залишається. У спеку медичні маски можна замінити бавовняними, з ними легше дихати.У червні Всесвітня організація охорони здоров’я переглянула свої рекомендації щодо цього питання і радить носити засоби індивідуального захисту у громадському транспорті і магазинах.

Нагадуємо, що в постанові Кабінету Міністрів України № 392 від 20.05.2020 із змінами визначено, що на період дії карантину забороняється перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Звичайно, коронавірус – не вирок, але це висококонтагіозна  недуга, що дуже швидко передається і часто несе важкі ускладнення, для лікування яких необхідні спеціальне обладнання та дороговартісні ліки. Отже,  якщо є можливість попередити недугу – не варто нехтувати правилами гігієни. Від коронавірусу людину може захистити не погода, а лише її власна поведінка і звички.То ж  мобільні групи, створені за рішенням місцевої комісії ТЕБ та НС, продовжують здійснювати перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів” та постановами головного державного санітарного лікаря України.

Шановні жителі Шишаччини! Люди, які працюють у мобільних групах не зацікавлені в тому, щоб вас фінансово покарти. Вони нагадують вам, що загроза інфікування COVID-19 поряд, що варто виконувати карантинні обмеження, щоб вберегти себе і рідних від вірусу.

Рейди-перевірки 2, 3 та 7 червня показали, що переважно громадяни і підприємці Шишаччини добросовісно ставляться до дотримання карантинних правил.  Проте є у нас  земляки, які нехтують простими правилами захисту від «ковідки» (так уже встигли прозвати вірусну недугу в Україні). Всього було перевірено 27 суб’єктів господарювання, в тім числі заклад дошкільної освіти «Чебурашка » у селі Ковалівка. Там дотримуються положень, визначених в Тимчасових рекомендаціях щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), які затверджено постановою головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25. Під час перевірки відмітили для себе, що маленькі діти одне одному нагадують: «Дистанція, дистанція!». От би дорослі про це пам’ятали, коли перебувають у людних місцях!

Вірус змінив наше звичне життя, але воно продовжується. То ж тримаємо дистанцію, миємо руки, дизинфікуємо поверхні, у натовпах використовуємо маски.

36,6 Вам бажаємо, шановні земляки!

Головний спеціаліст з питань

цивільного захисту райдержадміністрації                                                      І.Б.ШАПОВАЛ