111

В продовження розмови про те де краще жити і працювати українцям

Версія для друкуВерсія для друку

В продовження розмови про те де краще жити і працювати українцям.

 Після першої публікації  про  позитив та негатив, з яким зустрічаються наші заробітчани   за кордоном, пройшло не багато часу і ось знову на  прийом прийшов молодий чоловік, який повернувся з –за  кордону де  декілька місяців офіційно  працював.   Маючи таку можливість отримати  корисну інформацію,  як кажуть з перших уст , запросила його до розмови  і ось що почула.

Однозначно, там можна підзаробити грошей, навіть прорахувавши всі  ті  витрати, які підуть на утримання : оплата житла, харчування, проїзд. Залишиться  надлишок від заробітної плати. 

Робота , яку виконував цей знайомий була досить механізована, тобто не просто важка робота, а й механізми допомагали виконувати цю  роботу.  Відповідальність роботодавця за життя і здоров`я найманих працівників також спостерігалась, адже алкотестером перевіряли людей і не допускали до роботи тих , хто не пройшов тест. Вартість  буханця хліба  десь така ж як і в Україні. Про інші продукти  інформації не отримала, можливо  діяв принцип «менше з`їм- більше заощаджу». Не знаю, не уточнила. 

А тепер про те, чому  людина, маючи  офіційну роботу, з шести місяців пропрацювала 4 і повернулась до України або про ті ж мінуси: на першому місці – це розлука з сім`єю, далеко від родини  довго не проживеш,   по друге: все що офіційно вам проговорили і пообіцяли треба умовно  поділити на 2, тобто брехні 50 %. Запитую: «А хто ж обманює ?»  і почула відповідь: «Та свої ж і обманюють». Обіди як кажуть «на ходу» , 2  перерви по 5 хвилин і ще одна до 30 хвилин. Наприклад ,щоб оформити Карту  побуту, і мати право  в`їзду та виїзду з країни будь- коли, треба подолати багато бюрократичних перепон, вочевидь  вони там також існують. Сама робота весь час «на ногах» по 12 годин. 

Підводячи підсумок розмови, запитала : « А чого чекаєш тут , вдома, де і сім`я, і все з дитинства рідне і знайоме ?». «Звичайно стабільного заробітку, 10- 12 тисяч гривень для нас  з дружиною, а якщо  робота десь за межами домівки, то 15 тисяч гривень, щоб було чим заплатити за квартиру». Ось так хоче жити молода українська сім`я – жити і працювати в Україні.

Директор Шишацької філії                        Е.Білаш

.

Наверх ↑