Варто виконувати карантинні обмеження, щоб вберегти себе і рідних від вірусу!

Мобільні групи, створені за рішенням місцевої комісії ТЕБ та НС, продовжують здійснювати перевірки у Шишацькому районі за дотриманням протиепідемічних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів” та постановами головного державного санітарного лікаря України.

У липні перевірили 72 суб’єкти господарювання, які працюють на території району. Виявлено 56 порушень карантинних вимог. Продавці нехтують вимогами постанови Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 № 17, якою затверджено Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при торгівлі продовольчими (окрім ринків) та непродовольчими товарами на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Засоби дезінфекції невідомого походження, покупці без масок – непоодинокі випадки.

Якщо в першому акті вистави на сцені на стіні висить рушниця, то в останньому вона обов‘язково повинна вистрілити. Так і в нашому житті – нині ми благополучний щодо COVID-19 район. Але щодня наші земляки виїжджають за його межі у справах чи на відпочинок, у торгівельні заклади Шишаччини привозять продукти із хлібозаводів та баз, що розміщені в Полтаві, Миргороді, Кременчуці. Нині саме в цих містах раз повз раз виявляють хворих на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2. То ж «вистрелити» COVID-19 може будь де і будь коли. Приклад тому – Гадяч. Ще 22 липня в місті, з початку карантину, було зареєстровано одного хворого на цю недугу. А на ранок 30 липня їх уже було 15.

Шановні жителі Шишаччини! Загроза інфікування COVID-19 поряд, тому варто виконувати карантинні обмеження, щоб вберегти себе і рідних від вірусу. Тримайте дистанцію, частіше мийте або дезінфікуйте руки, протирайте дезрозчинами поверхні, у громадських місцях та натовпах використовуйте маски.

Головний спеціаліст з питань

цивільного захисту райдержадміністрації                                                      І.Б.ШАПОВАЛ