Вибір очевидний. І він – за вами!

Версія для друкуВерсія для друку

Вибір очевидний. І він – за вами!

Минуло майже півроку відтоді, як ми зіштовхнулися з епідемією коронавірусу. Карантинні заходи змусили нас на деякий час обмежити себе у повсякденних звичках – навіть відвідання парку чи візит у гості до рідних та друзів виявилися під забороною. З часом карантин послабили, а разом з цим розслабилися і більшість українців. Значна частина людей послаблення сприйняла як скасування всіх правил безпеки та обмежень.

Небажання носити маску у літню пору цілком зрозуміле, не кажучи вже про відвідання пляжів та інших розважальних місць. Але виявляється, що розслаблятися поки що зарано. І тривожні дзвіночки надходять саме з дружніх країни Євросоюзу. Наприклад, в Іспанії показники захворюваності на COVID-19 знову викликають занепокоєння. Кількість хворих іспанців різко збільшується, і влада країни не виключає "другої хвилі" епідемії цієї страшної хвороби.

На жаль, Україна у цьому питанні теж не пасе задніх. Кількість наших співвітчизників, у яких підтвердили COVID-19, щодня зростає. Ще б пак – адже українці часто відвідують служби у храмах, забуваючи про обмеження кількості людей на квадратний метр та нехтуючи дистанцією. Про скупчення громадян на богослужіннях як джерело поширення інфекції свідчать результати епідеміологічних розслідувань, повідомляє Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Громадський транспорт теж важко назвати взірцем дотримання правил карантину та елементарних заходів особистого захисту. Громадяни користуються ним без жодних обмежень і активно подорожують. Маски – є, без них не дозволять зайти. Але чи всі носять їх так, як слід? Часто-густо вона "під носом", на підборідді, тобто "для галочки".

Особливе занепокоєння викликає ситуація у курортній Одесі. Скупчення відпочивальників на пляжах та у розважальних закладах цього прекрасного приморського міста створює додаткові осередки зараження. Прийшов відпочити на пляж – отримай бонусом COVID-19!

Таке припущення на прес-конференції в Укрінформі зробила і лікарка-інфекціоністка, професорка Ольга Голубовська. Вона акцентує увагу на тому, що попри тривалу пандемію, про природні властивості самого вірусу ще відомо дуже мало. Ольга Голубовська наголошує, що бажаного спаду рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію в Україні від літньої спеки не спостерігається. Вона навіть закликає медиків готуватися до найгіршого сценарію розвитку подій – зокрема, готувати додаткові місця у стаціонарах лікарень та бригади медиків. Є ще одна проблема – гостра нестача інфекціоністів в Україні.

Досвідчений науковець також наголошує, що після відвідин переповнених пляжів, розважальних закладів, тобто активного відпочинку та контакту з багатьма людьми, українці, які відпочивають в Одесі, повертаються додому і таким чином можуть "перевозити" хворобу в інші регіони України.

За інформацією Полтавської ОДА

Наверх ↑