111

Встановлення трудових прав, гарантій працюючим особам з інвалідністю в Україні

Версія для друкуВерсія для друку

Правовий статус осіб з інвалідністю характеризується тим, що як громадянин держави така особа володіє всією повнотою конституційних прав, свобод і обов’язків, тобто володіє загальним правовим статусом. Про особливості правового статусу осіб з інвалідністю, трудові права та додаткові гарантії при працевлаштуванні даних осіб розповіла головний спеціаліст  Шишацького бюро правової допомоги Малаш Катерина Степанівна на спільному семінарі за участю безробітних осіб з інвалідністю Шишацької районної філії Полтавського ОЦЗ 11 травня 2018 року.

Встановлення трудових прав, гарантій працюючим особам з інвалідністю в Україні регулюються, зокрема, Конвенцією про права осіб з інвалідністю, КЗпП України, іншими законами України. Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності в Україні» підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Слухачі дізналися про правові нормативи робочого часу і часу відпочинку, порядок  надання  додаткових  відпусток, які документи необхідно подати при прийомі на роботу, як  вирішити складні  життєві  питання  у правовий спосіб. В семінарі взяли участь 10 осіб.

 

 

 

 

Наверх ↑