Юрій Курилко: «Карантин вихідного дня сприятиме зменшенню контактів»

Юрій Курилко: «Карантин вихідного дня сприятиме зменшенню контактів»

Уряд прийняв постанову щодовпровадження карантину вихідного дня з 14 по 30 листопада 2020 року. Церішеннявикликалочималодискусійсередполтавців. Багатохтовважає, щоепідеміологічнінаслідки не виправдаютьекономічніризики. Утім, лікаріпереконані у зворотному. Заступник директора Департаменту охорониздоров’яПолтавськоїоблдержадміністраціїЮрійКурилковважає постанову уряду актуальною.

«Карантин вихідного дня допоможестабілізуватиситуацію з COVID-19. Сподіваюсь, щозакриття торгово-розважальних та спортивнихзакладівізсуботи до понеділкасприятимезменшеннюконтактів, – говорить ЮрійКурилко. – Як альтернатива, замістьвідвідуваннярізнихзакладівзіскупченням людей, можна провести вихіднівдома у колісім'їабопомилуватисяосінніми пейзажами на природі. Наголошую, що медики областіроблять все, щобподолатипандемію».

За інформацією Департаменту охорониздоров’яПолтавської ОДА, кількістьліжкомісць для лікуванняхворих на COVID-19 плануєтьсязбільшити до понад 3 тисяч за рахунокперепрофілюваннядодатковихзакладівохорониздоров’я. Триваєактивнерозведеннякисню в закладиохорониздоров’я. Наразівже 804 ліжказабезпечено киснем.

Але безвідповідальна поведінка та байдужість деяких громадян щодо необхідності дотримання вимог карантину сприяє поширенню коронавірусної інфекції.

Вкотререкомендуємо:

- користуватисязахисними масками утранспорті та іншихгромадськихмісцях;

- дотримуватисяособистоїгігієни – мити руки з милом, використовувати антисептики, дотримуватисяетикету кашлю;

- дотримуватисясоціальногодистанціювання;

- обмежитиспілкування у тісномуколі та поїздки у громадськомутранспорті;

- проводитивологеприбирання з дезінфекцією в житлових, громадськихприміщеннях, у транспорті і просто частішепровітрюватиприміщення;

- не виїжджати без нагальної потреби в іншіобластіУкраїни та за кордон.