Забезпечення безпеки населення – найважливіша умова для збереження життя і здоров'я громадян, що проживають на території Шишаччини,-наголосив голова райдержадміністрації Скороход С.А.

Вчора - 7 липня 2020 року, за головування керівника керівника органу виконавчої влади Шишацької райдержадміністрації Скорохода С.А. відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Шишацького району Полтавської області.
До порядку денного засідання було внесено три питання:

1. Про епідемічну ситуацію на території району в умовах послаблення протиепідемічних заходів та продовження виконання карантинних (протиепідемічних) заходів з метою запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
2. Про стан та причини травматизму невиробничого характеру на території району у І півріччі 2020 року та заходи щодо покращення ситуації.
3. Про безпечне поводження на водних об’єктах району, виникнення надзвичайних ситуацій (подій), у тому числі пожеж в житловому секторі, та дотримання правил пожежної безпеки у екосистемах та лісах.
По першому питанню голова комісії Скороход С.А. нагадав присутнім, що враховуючи стабільну епідемічну ситуацію пов’язану із захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області 26.06.2020 прийняла рішення залишити чинними послаблення протиепідемічних заходів прийняті рішеннями регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій відповідно до протоколів № 16 від 23.05.2020, № 17 від 29.05.2020, № 18 від 04.06.2020, № 19 від 12.06.2020 та № 20/2020 від 19.06.2020. Проте рекомендувала райдержадміністраціям та об’єднаним територіальним громадам обмежити час роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності до 22 години.
На Шишаччині випадків захворювання COVID-19 не зареєстровано. Однак враховуючи загрозливу ситуцію в Україні та те, що жителі Шишаччини подорожують, в літній період в наш гостинний край прибувають відпочиваючі, загроза поширення коронавірусу зростає.
Члени комісії одностайно висловили думку, що робота закладів громадського харчування та розважальної діяльності у нічний час підвищує ймовірність скупчення людей, порушення ними карантинних обмежень і, як наслідок, - загрозу поширення COVID-19.
У зв’язку з цим комісія вирішила рекомендувати Шишацькій селищній раді та Ковалівській і Яреськівській сільським радам розглянути на засіданнях виконкомів питання щодо обмеження часу роботи закладів громадського харчування до 22 години в межах компетенції.
З другого питання голова комісії повідомив присутнім результати аналізу стану та причин травматизму невиробничого характеру. За І півріччя 2020 року на Шишаччині зареєстровано 148 нещасних випадків невиробничого характеру, внаслідок яких потерпіло 148 осіб. Це у двічі більше, ніж у відповідному періоді 2019 року. Нещасні випадки з дітьми до 14 років становлять 6,1 % від їз загального числа (9 випадків, 9 потерпілих). Серед причин травмування у побуті падіння складає 60,1 % всіх нещасних випадків травматизму невиробничого характеру, кількість потерпіли становить 89 осіб. У І півріччі 2020 року зареєстровано 4 нещасних випадки невиробничого характеру зі смертельним наслідком. Причинами стали: навмисне самоушкодження, дія диму, вогню та полум’я, випадкове утоплення, ураження електричним струмом.
Голова райдержадміністрації наголосив, що забезпечення безпеки населення – найважливіша умова для збереження життя і здоров'я громадян, що проживають на території Шишаччини. Виходячи з показників аналізу стану та причин травматизму невиробничого характеру за І півріччя 2020 року, відповідальним виконавцям дені доручення вжити дієвих заходів щодо запобігання виникненню нещасних випадків невиробничого характеру.
По третьому питанню доповідав Каленіченко Ю.В., провідний фахівець Шишацького районного сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області. Він, у зв’язку із надзвичайною подією, яка сталася 04.07.2020 року у с. Велика Бузова - потонув громадянин 1984 року народження, нагадав присутнім про правила поводження на воді,навів статистичні дані про виникнення пожеж. З початку 2020 року, станом на 06.07.2020, на території Шишацькогшо району отримано 27 інформацій про пожежі, з них 24 зареєстровано, прямі збитки від яких становлять 273 800 грн, врятовано майна на суму близько 850 000 грн. На підконтрольних об'єктах пожеж не виникало.
Протягом січня-червня 2020 року на пожежах загинула 1 людина (у селі Яреськи, 02.01.2020). Травмованих на території району немає.
Пожежі ліквідовано силами та засобами 3 ДПРП 1 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Полтавській області та підрозділом Шишацької місцевої пожежної охорони.
Протягом звітного періоду виникло 12 пожеж на відкритій території. Причиною їх виникнення були необережність під час спалювання сухої трави невстановленою особою або підпал. При пожежах було знищено близько 6 га сухої рослинності. 2 пожежі сталися у лісовому масиві с. Ковалівка, знищено близько 1 га лісової підстилки

Головний спеціаліст з питань цивільного ьзахисту

Шишацької райдержадміністрації ШАПОВАЛ І.Б.