Захистіть посіви кукурудзи від шкідника – попелиці.

Захистіть посіви кукурудзи від шкідника – попелиці. До уваги сільськогосподарським підприємствам і фермерським господарствам!

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області інформує, про те, що на окремих площах кукурудзи відмічено утворення численних колоній попелиць на волотях і верхніх листках культури. Найбільш поширені види попелиць: соргова або кукурудзяна, звичайна злакова, черемхово-злакова, попелиця кукурудзяна волохата та бурякова попелиця.

Під час живлення, попелиці порушують в рослинах процеси обміну речовин. Тканини в місцях пошкодження жовтіють і висихають;

Молоде листя покривається поздовжніми тонкими смугами білого кольору, що нагадує симптоми вірозу;

Листова обгортка жовтіє, листя зморщується;

Смуги надають жовтуватий відтінок всьому полю;

Деформація і закручування наймолодших листків;

Якщо пошкодження відбувається в фазу 8-10 листків у період формування волоті, то вона атрофується.

Попелиці передають віруси та вторинні інфекції.

Задля попередження ураження шкідником варто застосовувати такі агротехнічні заходи:

• Лущення стерні.
  • Посів зернових в оптимально стислі терміни.
  • Знищення бур’янів.

Застосування інсектициду для знищення попелиці в залежності від стадії і чисельності популяції шкідника:

• У період від появи сходів до фази 7-8 листочків кукурудза дуже вразлива, обробка виправдана тільки при наявності 10-20 особин попелиці на рослині.
  • З фази 8-9 листків до появи волоті рослини в змозі впоратися з 100-200 особинами.
  • Поріг шкодочинності від 200 до 300 шт. на одній рослині в фазу початок викидання волоті.

У разі хімічної боротьби рекомендується застосовувати препарати, відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»: Армор, КС 0,06-0,15 л/га; Данадим Мікс, КЕ 0,8-1,5 л/га; Деціс F- Люкс 25ЕС 0,4-0,7 л/га; Коннект 112,5 SC.KC 0,4-0,5л/га; Контадор Дуо, КС 0,07 л/га; Марш, КС 0,25 л/га; Рімон Фаст, КС 0,4-0,6; Фараон, КЕ 1,5л/га.

Обробітки пестицидами проводити в тиху безвітряну погоду ранком та у вечірні години. Не менше як за дві - три доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно попереджувати Голів сільських і селищних рад, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Державний фітосанітарний інспектор

Головного управління