Збережемо екосистеми від пожежі !!!

Майже по всій території України утримається пожежна небезпека. За таких умов недотримання правил поведінки під час перебування в екосистемах стає причиною масштабних пожеж. Суха трав’яна підстилка може вмить спалахнути від кинутого недопалку чи навіть сірника. Щодня підрозділи ДСНС виїжджають для ліквідації пожеж на відкритих ділянках місцевості, полях, сільгоспугіддях.

Пожежі в екосистемах завдають шкоди не лише навколишньому середовищу, але й можуть стати причиною знищення вогнем житлових будинків, ліній електропередач. Здебільшого, загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.

27.08.18 року  о 16:35 інформація надійшла телефоном від чергового ОДС ГУ ДСНС України у Полтавській області, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу с. Баранівка - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

28.08.18 року  о 14:25 інформація надійшла телефоном від гр. К, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу с. Яреськи - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

01.09.18 року  о 17:39 інформація надійшла телефоном від гр. М, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу с. Баранівка - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

02.09.18 року  о 17:22 інформація надійшла телефоном від гр. П, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу с. В.Перевіз - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

03.09.18 року  о 11:20 інформація надійшла телефоном від гр. Б, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу с. Воскобійники - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

05.09.18 року  о 14:18 інформація надійшла телефоном від оператора Call-центру НП у Полтавській області(код оператора 3006), пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу с. Низова Яковенщина - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

05.09.18 року  о 16:48 інформація надійшла телефоном від гр. О, пожежа сухої рослинності по закінченню вул. Соснової с.Ковалівка - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

05.09.18 року  о 19:53 інформація надійшла телефоном від гр. Ж, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу   с. Баранівка - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

06.09.18 року  о 12:22 інформація надійшла телефоном від гр. Д, пожежа сухої рослинності на відкритій території поблизу   с. Легейди - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

07.09.18 року о 15:45 інформація надійшла телефоном від голови ОТГ , пожежа сухої трави на узбіччі дороги смт. Шишаки- с. Яреськи поза межами смт. Шишаки - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

08.09.18 року о 16:40 інформація надійшла телефоном від гр. Г, пожежа сухої трави поблизу с. Пелагеївки - необережне поводження з вогнем не встановленою особою.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.

В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте                             Службу порятунку за номером - 101!

Начальник Шишацького районного сектору

ГУ ДСНС України у Полтавській області