Звернення голови райдержадміністрації Сергія Скорохода до населення району

Шановні земляки! Захворюваність на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом SARS- COV-2, поступово поширюється у нашому краї.

На ранок 09.10.2020 серед жителів району зареєстровано 46 підтверджених випадків COVID-19. Вогнищ захворювання на сьогодні на Шишаччині, на щастя, немає, його випадки поодинокі і в різних населених пунктах. Однак це не дає підстав розслаблятися.

Хворіють громадяни різних вікових категорій, в тому числі і діти. Нещодавно у виховательки одного із закладів дошкільної освіти діагностовано захворювання на COVID-19. Нині група дітей, з якою вона працювала, на самоізоляції. Вчергове наголошую на важливості дотримання вимог правил адаптивного карантину, особливо в освітніх закладах, що дасть можливість запобігти виникненню спалахів COVID-19.

З похолоданням почастішали випадки щорічних сезонних респіраторних захворювання, які, як і COVID-19, часто закінчуються ускладненнями у вигляді пневмоній. Нині ж кожна пневмонія – це підозра на респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом SARS- COV-2, і лікується в інфекційних відділеннях. На сьогодні навантаження на лікарів і заклади охорони здоров' значно зросло.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов у відеозверненні, оприлюдненому у четвер, 8 жовтня, зазначив, що Уряд України починає підготовку до відкриття тимчасових госпіталів для хворих на коронавірусну хворобу COVID-19. Його відеозвернення записане у зв'язку з різким погіршенням в останні тижні ситуації з поширенням коронавірусної інфекції в нашій  державі, яка за словами М.Степанова схожа із ситуацією в Італії та Іспанії весною. Зокрема за попередню добу число нових випадків вперше перевищило п'ять тисяч.

За статистикою, наведеною Міністром охорони здоров'я України,  близько 21 тисячі із 37 тисяч ліжок, призначених для лікування інфікованих коронавірусом, зайняті. «Ситуація серйозніша, ніж будь-коли з початку епідемії. На кону - ваше життя та життя ваших близьких", - сказав Степанов.

Вчергове звертаюся до вас, шановні жителі Шишаччини, будьте свідомими та відповідальними. Маєте ознаки респіраторного захворювання – залишайтеся вдома. Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших. Уникайте масових скупчень людей. Якщо вже опинилися серед великої кількості людей - одягніть маску (не для контролюючих органів, а для власної та своїх рідних безпеки).  Дотримуйтеся дистанції. Правильно мийте руки, Провітрюйте приміщення. Дезінфікуйте поверхні.

Нині іде передвиборча агітаційна кампанія. Звертаюся до кандидатів в депутати місцевих рад та претендентів на посаду селищного голови.Зараз не час влаштовувати масові піар-акції, адже вони несуть серйозну небезпеку життю та здоров‘ю людей. Є маса безпечних  способів агітації. Використовуйте їх.

Прошу всіх вас, шановні земляки,  спільними зусиллями уповільнити розповсюдження захворювання та зменшити навантаження на лікарні і медиків. Інакше може виникнути ситуація, коли в переповнених інфекційних відділеннях не вистачатиме місць, персоналу та апаратів ШВЛ на всіх, хто цього потребуватиме, і це загрожуватиме летальністю.

Якщо маєте підвищену температуру, відчуття безсилля, з’явився кашель, немає смаку, нюху, якщо є діарея, своєчасно телефонуйте до свого лікаря. Нагадуємо номери мобільних телефонів сімейних лікарів.

Шишацька амбулаторія загальної практики сімейної медицини:

головний лікар Іващенко О.В.: 0668889687;

сімейний лікар Омеляненко Н.А.: 0995483100;

сімейний лікар Костенко А.А.: 0959347485;

сімейний лікар Чирка М.В.: 0662239061;

лікар-терапевт Сулименко Н.П.: 0509274221;

сімейний лікар Манойло І.Ю.: 0954792650;

лікар-педіатр Манойло О.В.: 0662578384.

Яреськівська АЗПСМ: сімейний лікар Пугач Л.С. – 0993099975.

Сагайдацька АЗПСМ: сімейний лікар Медведєв О.В. – 0996197457.

Ковалівська АЗПСМ: сімейний лікар Курочка В.О. – 0507648009.

Баранівська АЗПСМ: сімейний лікар Чеботков І.В. – 0507016587.

Михайликівська АЗПСМ: сімейний лікар Нікітіна  Г.В. – 0995515274.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають. Рішення щодо самоізоляції приймає епідеміолог та сімейний лікар. Ці рішення ухвалюються відповідно до затвердженого МОЗ стандарту лікування COVID-19, де чітко прописано, коли людину потрібно відправити на самоізоляцію. Людині, яка йде на самоізоляцію, сімейний лікар зобов'язаний виписати лікарняний.

Дотримуймося карантинних обмежень і будьмо здоровими!

Голова райдержадміністрації                                            С.А.СКОРОХОД