До уваги отримувачів житлових субсидій!

Версія для друкуВерсія для друку

До уваги отримувачів житлових субсидій!

 

Доводимо до вашого відома, що 27 квітня 2018 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», яка набрала чинності з 01.05.2018 року, якою внесено суттєві зміни до порядку отримання житлових субсидій населенню.

 

За рішенням комісії субсидія може призначатися у наступних випадках:

 • на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам, які проживають самі(до відома, призначення на норму 75 м.кв. для 1-2 непрацюючих пенсіонерів –скасовано);
 • за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла та внутрішньо переміщеним особам (без укладеного договору оренди);
 • на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (в такому випадку субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства відсутні доходи,  або їх розмір менше ніж мінімальна заробітна плата та/або такі особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії).
 • призначення субсидії на розділені рахунки.

 

Врахування доходів для розрахунку субсидії

Субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. Під час призначення субсидії враховуються доходи членів домогосподарства (осіб, зареєстрованих за однією адресою), а також членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які зареєстровані за іншою адресою. 

Для розрахунку субсидії враховується дохід: за III—IV квартали попереднього року - у разі призначення субсидії з початку неопалювального сезону; за I-II квартали поточного року - у разі призначення субсидії з початку опалювального сезону; за 2 квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням субсидії, - у разі призначення субсидії після початку опалювального (неопалювального) сезону.

При цьому  пенсія враховується у разі призначення субсидії з початку опалювального (неопалювального) сезону за останній місяць попереднього опалювального (квітень) або неопалювального (вересень) сезону. В іншому разі за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.

Особам, у яких відсутні доходи, або їх розмір менше ніж мінімальна заробітна плата, та/або такі особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, враховується три прожиткових мінімуми  для працездатної особи, на кінець періоду, за який враховуються доходи  (5286 грн.), при призначенні субсидії на тверде паливо та скраплений газ – два прожиткових мінімуми (3524 грн.)(виключно за рішенням районної комісії).

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, до сукупного доходу за кожний місяць враховується: для платників єдиного податку І групи - одна мінімальна зарплата; ІІ групи - дві мінімальні зарплати; ІІІ групи - три мінімальні зарплати.

Термін, на який призначається субсидія

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону і розраховується:

…Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу призначається на календарний рік.

Яким домогосподарствам  для призначення субсидії на наступний термін потрібно подавати нові заяву та декларацію

 (з 1 травня та 1 жовтня):

 • особам, яким у попередньому періоді субсидія була призначена за рішенням комісії на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (при виключенні зі складу домогосподарств осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають); 
 • особам, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
 • внутрішньо переміщеним особам;
 • особам, які входять до складу домогосподарства, але члени сім’ї яких

 не зареєстровані за адресою домогосподарства (наприклад, чоловік та        дружина зареєстровані за різними адресами)*;

* домогосподарство – особи, які зареєстровані за однією адресою;

   сім’я -  чоловік, дружина, діти до 18 років;

 • у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-років та у яких:
 • відсутні доходи або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та/або не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;
 • особам, у яких відбулися зміни у складі сім’ї;
 • особам, які отримували субсидію на тверде паливо та скраплений газ.
 • За яких умов субсидія не призначається:
 •      !- якщо площа квартири перевищує 120 кв. м,  індивідуального будинку - 200  кв. м (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
 •      !- будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сім’ї мають у володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше 5 років;
 •      !- у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-років та у яких відсутні доходи або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати; та/або не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім осіб, які навчалися за денною формою навчання або отримували пенсію, стипендію, окремі види соціальної допомоги або допомогу по безробіттю);
 •      !- будь-хто із складу домогосподарства або членів їх сім’ї здійснив покупку, оплатив послуги (набув право власності – дарування,  спадщину, інше) на суму більше 50 тис. грн. протягом 12 місяцем перед місяцем звернення (призначенням без звернення);
 •     !- наявність заборгованості з оплати послуг на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.)

 

 

 • Призначення субсидії за рішенням комісії:
 • За наявності вищевказаних умов субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися, крім випадку, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, будинку - 200  кв. м.
 • Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії в таких випадках приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
 • Не може бути призначено житлову субсидію за рішенням комісії особам, у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства яких є особи, що не мають доходу або їх дохід менше ніж мінімальна заробітна плата та/або не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування у розмірі, не менше мінімального, якщо такі особи перебували за кордоном  більше 60 днів протягом періоду, за який враховується дохід (крім осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) ЛКК).
 • До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.
 • Додаткова умова для прийняття позитивного рішення для міст обласного значення: такі особи перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з тривалою хворобою, що підтверджується висновком (довідкою) ЛКК; на момент призначення сплачують єдиний соціальний внесок не менше мінімального протягом 2- місяців підряд перед зверненням.

 

    Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України № 329      від 27.04.2018 року, з метою вирішення питання призначення субсидії починаючи з 1 травня 2018 року заявникам необхідно звернутися до  помічників старости старостинських округів Шишацької селищної ради, уповноважених осіб сільських рад чи  управління праці та соціального захисту населення Шишацької РДА каб. №1 з 8 до 17 год. до 25 червня 2018 року.

При собі обов’язково мати: паспортні дані всіх зареєстрованих осіб   та членів їх сімей, які зареєстровані за іншою адресою (чоловік, дружина, діти до 18 років), реєстраційні номери облікової картки платника податків, номери особових рахунків на сплату житлово-комунальних послуг.

     Заява та декларація заповнюються безпосередньо в управлінні, особам, які мешкають в сільській місцевості, для заповнення заяви та декларації рекомендуємо із зазначеними документами звернутися до уповноважених осіб сільських (селищних) рад та об’єднаної  територіальної  громади.

Важливо знати! Згідно п.18 вказаної Постанови

… Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані ЩОМІСЯЦЯ сплачувати обов’язкову частку платежу.

Сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується управителем, об’єднанням, виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг та/або витрат на управління багатоквартирним будинком.

Особам, які працюють за строковим договором субсидія призначається лише у разі коли строк трудового договору є більшим, ніж строк призначення субсидії.

Важливо! При несплаті єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України  під час дії субсидії, надання субсидії припиняється, виплачена сума повертається.

З детальною інформацією щодо вказаних змін можна ознайомитися на офіційному веб-сайті  Шишацької райдержадміністрації в рубриці «Праця та соціальний захист», на сторінці facebook, звернутися для отримання додаткових роз’яснень до уповноважених осіб сільських рад та помічників старост старостинських округів Шишацької селищної ради  або за телефонами  91-3-47, 91-0-53.

 

Начальник управління праці                Т.І.Лень

Наверх ↑