Довідка з питання порядку денного засідання колегії райдержадміністрації «Про підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за 2019 рік»

Версія для друкуВерсія для друку

Довідка

з питання порядку денного засідання колегії райдержадміністрації «Про підсумки роботи управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації за 2019 рік»

 

Управління праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації інформує про роботу  в 2019 році.

Забезпечення соціального захисту населення є важливою складовою соціальної політики та необхідною умовою успішного функціонування держави. Професійна діяльність працівників Управління праці та  соціального захисту населення спрямовується на забезпечення ефективної державної соціальної підтримки населення, підвищення стандартів якості життя людей.

         Управлінням праці та соціального захисту населення виконуються понад 100 функцій і завдань соціального спрямування (із призначення та виплати соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством України, надання житлових субсидій та пільг, організації надання соціальних послуг, розроблення та організації виконання комплексних програм і  заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення , сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, тощо).

       У 2019 році на Управління праці та соціального захисту населення додатково покладено  функції  щодо забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, монетизації  пільг та субсидій.        

       Починаючи з 2020 року Управління визначено головним розпорядником коштів за державними програмами сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, виплати щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка  за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду,  відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» та іншими. Реалізація цих функцій призвело до суттєвого зростання навантаження на працівників Управління праці та соціального захисту населення .

         Впродовж 2019 року управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації проводилась робота з реалізації завдань, визначених законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України у сфері соціально-трудових відносин, надання субсидій, пільг, державних соціальних допомог, компенсацій, матеріально-побутового обслуговування осіб з інвалідністю та ветеранів. Продовжено роботу щодо підтримки та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.

Протягом року внесено зміни до структури управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації (30.09.2019р).

Проведена робота по складанню та затвердженню кошторисів і штатних розписів. Складено кошторисів: державний бюджет – 9, місцевий бюджет – 30. Протягом 2019 року складено змін до кошторисів державного бюджету -126, місцевий бюджет – 77.

Опрацьовувались зміни до законодавчих актів України, тощо.

Працівниками Управління за 2019 рік опрацьовано вхідної кореспонденції – 5598 документів та 12026 інформацій, які надійшли до Управління електронною поштою.

За результатами  призначення та виплати допомог, компенсацій та надання інших соціальних гарантій громадянам видано різних видів довідок та повідомлень 8497 шт. про призначення(відмову) всіх видів соціальних допомог, компенсацій та субсидій.

Підготовлено один нормативно-правових документ:  

- «Про  організацію громадських робіт в управлінні праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації у 2019 році» від 06.02.2019 №26; зареєстрованого в Головному територіальному управлінні юстиції у Полтавській області року 12 лютого 2019року №57/3174.

До участі у громадських роботах з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та з метою технічної підготовки документації створено 8 (вісім) тимчасових робочих місць для зареєстрованих безробітних осіб.

На виконання робочих планів відділів Управління, завдань Департаменту соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації  з метою підготовки звітів та інформацій, а також на виконання розпоряджень ОДА та райдержадміністрації підготовлено 3657 листів.

На інформацію, яка перебувала на контролі, своєчасно надавалася відповіді, щодо її виконання.

Також у 2019 році госпрозрахунковою групою архівного відділу райдержадміністрації було проведено науково-технічне опрацювання документів за 2014-2018 роки. Номенклатуру справ упорядковано з 2014 по 2018 рік.

З метою підвищення рівня поінформованості населення з актуальних питань соціального захисту населення, інформація щодо державних соціальних гарантій систематично подається для розміщення в районну газету «Сільське життя»: 14.02.2019 р., 22.02.2019., 05.04.2019 р., 08.05.2019р., 09.10.2019р., окрім того на офіційний веб-сайт райдержадміністрації, інформаційний матеріал  надається керівникам громадських організацій та надається для розміщення в «куточках соціального захисту населення» сільських рад та старостинських округів, до Відділу соціального забезпечення, праці та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради. Начальником управління прийом громадян проводиться щоденно, працює телефон «гарячої лінії», згідно графіка «пряма телефонна лінія».

Управління праці та соціального захисту населення співпрацює із Відділом соціального забезпечення, праці та надання соціальних послуг  Шишацької селищної ради, 10 січня 2018р. укладено Договір про взаємодію у сфері соціального захисту населення.

 У зв’язку із змінами законодавства проведено: 12.04.2019 р., 02.07.2019 р., 26.09.2019р., 17.10.2019 р., семінари-навчання з фахівцями Відділу Шишацької селищної ради, які здійснюють прийом заяв та інших документів, необхідних для призначення житлових субсидій та інших видів соціальних допомог, адміністраторами ЦНАП.

Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України від 14.06.18р. № 890 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо соціальної підтримки населення та захисту прав дітей», з 03 вересня 2018 року Управління праці та соціального захисту населення Шишацької районної державної адміністрації включено до пілотного проекту програмного забезпечення «Соціальна громада» розробленого ДП «Інформаційно-обчислювальний центр» Мінсоцполітики, з метою надання послуг соціальної підтримки населенню за принципом «Єдиного вікна».

Стан погашення заборгованості із заробітної плати

Станом на 01.01.2020 р. заборгованість з виплати заробітної плати має ЗАТ «Пласт» у сумі 5192,7 тис.грн. На ЗАТ «Пласт» працюють лише 26 працівників, місцем розташування потужностей підприємства зареєстровано Шишацький район і сума заборгованості всіх працівників підприємства, згідно інструкції по заповненню «Звіту з праці», зараховується на наш район.

З метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері оплати праці, в тому числі і на право своєчасного одержання винагороди за  працю, щодекадно здійснюється моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість контролювати стан погашення зарплатних боргів та упереджувати їх виникнення.

Проведено 4 засідання районної тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Фінансування в районі програм соціального захисту

населення у 2019 році

В Шишацькому районі додаткові соціальні гарантії надаються по програмі «Турбота» яка діє із 2005 року із змінами.

 На даний час надаються додаткові соціальні гарантії учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, особам  поважного віку, малозабезпеченим громадянам, поліпшується соціальний захист ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю та тяжко хворих осіб, яким не встановлено групу інвалідності, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, інших категорій по Програмі соціального захисту населення Шишацького району 2019-2020 роки  „Турбота” із змінами.

З метою покрашення соціального захисту населення у 2019 році на виконання заходів  Програми „Турбота” профінансовано 665185 грн., а саме:

надано грошову допомогу 10 особам з інвалідністю по зору на суму 10700грн.;

надано матеріальну допомогу двом вдовам, шести учасникам війни в Афганістані та воєнних конфліктів  на території інших зарубіжних країн на суму 13000грн.;

придбано путівку на санаторно-курортне лікування      в Медичний   Центр «Нові Санжари» особі з інвалідністю І групи загального захворювання із супроводом на суму 14736 грн.;

надано грошову допомогу онкохворим особам, особам з інвалідністю та особам з хронічно невиліковними хворобами, яким не встановлено групу інвалідності  на суму 222761грн. , онкохворій  дітині з інвалідністю в сумі 40000 грн..

Профінансовано додаткову пільгу (крім передбаченої законодавством пільги у розмірі 50-відсоткової знижки з оплати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами) у розмірі 50-відсоткової знижки з оплати за житлово-комунальні послуги члену сім’ї загиблого, вдові,  воїна-інтернаціоналіста, в межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами в сумі 5666 грн..

Профінансовано, за рахунок коштів районного бюджету, пільги з послуг зв’язку та інші, передбачені законодавством пільги, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян:

- компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті в сумі 113300 грн.;

- пільги окремим категоріям громадян з послуг зв’язку в сумі 10000 грн..

Заходи соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

відшкодовано витрати  супроводжуючій особі групи дітей  постраждалих від наслідків  Чорнобильської катастрофи в санаторно-курортний заклад « Сонячний промінь» м. Очаків в сумі 10311 грн.;

надано грошову допомогу особам І, ІІ та ІІІ категорії та вдовам для придбання ліків до Дня Чорнобильської трагедії  26 квітня та до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ( два рази на рік, лише ліквідаторам)  14 грудня, всього 31 особі на суму 41000 грн.;

придбано п’ять путівок для дітей постраждалих від наслідків  Чорнобильської катастрофи в санаторно-курортний заклад « Сонячний промінь» м. Очаків на суму 49500 грн.;

придбано путівку для оздоровлення особи  1 категорії постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи в  Медичний Центр « Нові Санжари» на суму 7300 грн.;

придбано путівку  для оздоровлення особи 2 категорії постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи в  Медичний Центр « Нові Санжари» на суму 9793 грн.

Забезпечення організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців та військовослужбовців, у яких закінчився строк дії контракту, які  проходили службу в районах проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей (дружина, чоловік, неповнолітні діти). У 2019 році на вказані заходи з районного бюджету спрямовано 99840 грн., розпорядником коштів визначено Шишацький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Надано щорічну разову грошову допомогу учасникам антитерористичної операції  та операції Об’єднаних сил, а саме:  інвалідам війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги Шишацького району, виплачено 58 пільговикам на суму 111418 грн..

Програмою «Турбота» передбачений захід щодо закупівлі соціальних послуг, надання тимчасового притулку, до шести місяців, у благодійних організаціях імовірним особам, які  постраждали від торгівлі людьми, насильства в сім’ї тим, які перебувають в складних життєвих обставинах та іншим категоріям.

Додаткові соціальні гарантії по Програмі „Турбота” надаються лише жителям Яреськівської, Федунської та Ковалівської сільських рад.

 Повідомляємо, що питання надання додаткових соціальних гарантій з районного бюджету жителям,  що проживають на території Шишацької ОТГ, суперечить чинному законодавству. В частині надходжень та витрат місцевих бюджетів є чітке розмежування відповідно Бюджетного кодексу України, Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до надходжень бюджетів встановлюються повноваження в частині фінансування. Фінансовий ресурс районного бюджету складається з податкових надходжень (основний бюджетоутворюючий податок - податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платників податків, які працюють в установах та підприємствах, що розташовані на території Ковалівської, Федунської, Яреськівської сільських рад). Правомірно ресурс районного бюджету розподіляти за визначеними територіями.

  За 2019 рік на соціальні послуги згідно постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 «Про затвердження порядку призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги»  рішенням сесії районної ради  з районного бюджету  та  з бюджету Шишацької селищної ради (ОТГ) спрямовано 75,1 тис.грн., використано 47,6 тис.грн.

На співпрацю управління праці та соціального захисту населення з Шишацьким місцевим осередком Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» в 2019 році з місцевого бюджету виділено та  профінансовано 90,0 тис. грн.

На виплату державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю з дитинства, тимчасової державної допомоги дітям у 2019 році профінансовано 21,8 млн. грн.,

 у тому числі:

- на виплату допомоги сім’ям з дітьми – 10,2 млн. грн.;

- на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям – 3,85 млн. грн.;

- на виплату допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 5,41 млн. грн.

Виплата допомоги за 2019 рік проведена у повному обсязі, кредиторської заборгованості станом на 01.01.2020 немає.

На виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» у 2019 році спрямовано 329,2 тис. грн.

У 2019 році надано:

- пільг 1658 осіб та житлових субсидій 3507 сім¢ям на оплату електроенергії, природного газу, послуг водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот на загальну суму 14639,4 тис. грн. (середній розмір в опалювальний період 2018/2019 р. р. становив 504,2 грн. на сім’ю);

- пільг 38 домогосподарств на суму 61,3 тис. грн. (середній розмір 1488,57 грн.) та субсидій 68 сім’ям на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на суму 222,8 тис. грн. (середній розмір 3228,98 грн.)

В 2019 році за рахунок коштів місцевого бюджету проводилося надання пільг з послуг зв’язку, інших, передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий залізничний проїзд окремих категорій громадян на суму 113,3 тис. грн.

Станом на 01.01.2019 р. в органах Державного казначейства України зареєстрована кредиторська заборгованість за надані субсидії населенню з оплати житлово-комунальних послуг за 2018 рік у сумі  5849,2 тис. грн. та надання субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на суму 895, 66 грн.

Виконання державних програм соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення надання  населенню соціальних допомог та субсидій

Управлінням праці протягом року вжиті заходи, направлені на реалізацію чинного законодавства щодо надання державних соціальних гарантій різним категоріям населення.

Станом на 01.01.2020 року на обліку в управлінні перебувають і отримують різні види соціальних допомог 1156 сімей з дітьми, у тому числі:

- в зв’язку з вагітністю і пологами – 13;

- при народженні дитини – 399;

-у зв’язку з усиновленням дитини - 2;

- на дітей, які перебувають під опікою та піклуванням – 14;

- одиноким матерям – 110;

- малозабезпеченим сім’ям – 96;

- допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 260;

- допомога особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю, державної соціальної допомоги на дітей померлого годувальника -56;

-отримувачів тимчасової державної допомоги особам, які не набули права на пенсію, але досягли пенсійного віку – 16;

- допомога на догляд за особою з інвалідністю I – II групи внаслідок психічного розладу - 14;

- компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги – 18;

-компенсація по догляду за особою старше 80 років чи інвалідами І групи -29;

- усиновлення дитини – 2;

-сім’ям багатодітних – 127.

Зокрема військовослужбовців – 33 отримали виплати через Виплатний Центр.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» у грудні 2019 року є отримувачами щомісячної адресної допомоги 65 сімей, у 2019 році виплачено щомісячної адресної допомоги  на суму 1347,44 тис. грн.

Оформлення та ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги здійснюється відповідно до Інструкції, яка затверджена  наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 345 від 19.09.2006 р. зі змінами.

Протягом 2019 року повернуто переплату 26 отримувачами  різних видів допомог на суму 63,8 тис. грн.

Управлінням праці проведено аналіз кількості субсидій за 2019 рік, призначених як виняток, за рішенням комісії по вирішенню спірних питань, створеної при райдержадміністрації.

Для розгляду районною комісією  з різних питань (площа, норми, доходи, придбання на суму, яка перевищує 50 тис. грн.) звернулося у 2019 році  462 сім’ї (заявники по житлових субсидіях) осіб + 55 ДСД надано можливість призначення за рішенням комісії влітку і на опалювальний сезон.

Управлінням праці проведено аналіз кількості субсидій за 2019 рік, призначених як виняток, за рішенням комісії по вирішенню спірних питань, створеної при райдержадміністрації.

За рішенням районної комісії субсидію, як виняток, у 2019 році призначено 417 сім’ям, що становить 14,3 відсотків від загальної кількості призначень. Відмовлено за рішенням комісії 45 сім’ям (у більшості випадків по причині здійснення купівлі нерухомості на суму понад 50 тис. грн. та перебування за кордоном 60 днів).

Перевірку правильності призначення соціальних допомог та цільового використання коштів, спрямованих на їх виплату, здійснює головний державний соціальний інспектор. 

Головним державним соціальним інспектором у 2019 році з метою підтвердження права сімей на призначення субсидії, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та державної допомоги сім’ям з дітьми проведено 731 обстежень сімей.

Здійснено 2045 перевірок достовірності інформації про доходи та майновий стан одержувачів допомоги, всього виявлено 24 випадки неповної або недостовірної інформації про доходи та майновий стан одержувачів зазначених видів допомоги. По вказаним порушенням проводиться робота по їх усуненню та відшкодуванню надміру виплачених коштів. Проблемним питанням є відсутність коштів на судові витрати.

Відповідно п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» здійснено 334 перевірки поданої інформації переміщених осіб, щодо майнового стану.

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від18.02.2016 року № 136 «Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування» систематично проводиться перевірка порушень чинного законодавства.

Крім того, у 2019 році проводилася робота на виконання постанови КМУ № 512 від 20.06.2018 року «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». У 2019 році управлянням отримано та передано до районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 1 «пакунок малюка».

Стан функціонування Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 29.01.2003 р. № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" управління праці забезпечує включення та підтримує в актуальному стані інформацію про осіб, які мають право на пільги відповідно до близько 50 законів України. При цьому система ЄДАРП налічує близько 40 категорій пільговиків.

Зібрана в ЄДАРП інформація використовується для перевірки достовірності поданих відомостей підприємствами - надавачами послуг та проведення з ними розрахунків за надані послуги пільговикам.

 Станом на 1 січня 2020 року до ЄДАРП внесено інформацію про 6543 осіб. Зокрема 622 ветеранів війни, в т.ч. 251 “учасники бойових дій”, які брали безпосередню участь в зоні АТО, 1433дітей війни, 1905 ветеранів праці, 296 осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Щомісячно пільгами з оплати комунальних послуг користується 1658 пільговиків та членів їхніх сімей.

З 1 жовтня 2019 року відповідно до ухваленого Кабінетом Міністрів України рішення (постанова № 373 від 17 квітня 2019 року) запроваджена монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Протягом січня-вересня 2019 року проводилася підготовча робота до процесу монетизації пільг. Зокрема, визначено право непрацездатних пільговиків на отримання пільг з 1 січня 2019 року, в залежності від доходів. У липні вказана робота була проведена по іншим працездатним категоріям пільговиків.

Управлінням праці та соціального захисту населення проводилася звірка та уточнення даних, внесених до Реєстру, на підставі якого проводитись нарахування пільг з жовтня поточного року.

З жовтня 2019 року одночасно функціонують дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

До Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України  на державному рівні здійснені заходи щодо проведення виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни, яка передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», зокрема Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 237 від 20.03.2019р. «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою встановлено розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня,  а саме:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 3850 гривень;

II групи - 3400 гривень;

III групи - 2950 гривень;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1295 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3850 гривень;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 840 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 530 гривень.

            У 2019 році по Шишацькому району  до виплатних відомостей на виплату разової грошової допомоги до 5 Травня було включено 610 ветеранів війни на загальну суму 740,2 тис. грн.

            Крім того, враховуючи клопотання голови ГО «Учасників АТО Шишацького району» Волошина Олександра Івановича та голови ГО «Патріоти Шишацького краю» Єфанова Миколи щодо надання одноразової щорічної матеріальної допомоги учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції у розмірі 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року, особам з інвалідністю внаслідок війни. Прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року складав 1921 грн.

            За 2019 рік встановлено статус “багатодітної сім’ї “– 26 сім’ям. Видано посвідчень «батьків з багатодітної сім’ї» - 36, посвідчень «дитина з багатодітної сім’ї» - 151, продовжено терміни дії відповідних посвідчень – 15 особам, посвідчення особам з інвалідністю війни – 9, вдови члени сімей загиблих – 4, діти інваліди, інваліди з дитинства та особи без права на пенсію - 27. Додатково інформую, що посвідчення «дитина з багатодітної сім’ї» видається при досягненні дитиною шестирічного віку.

           

Виконання програм соціального захисту осіб з обмеженими

фізичними можливостями

З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство, підвищення рівня соціальної захищеності цієї категорії населення в районі забезпечується виконання програм соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями.

 Управлінням проводиться анкетування осіб з обмеженими фізичними можливостями. Потреба у засобах реабілітації та пересування осіб з інвалідністю в 2019 році сформована на підставі заявок осіб з інвалідністю шляхом проведеного анкетування, з урахуванням потреб кожної особи з обмеженими фізичними можливостями, за основними шифрами виробів по формі, наданій Державною службою з питань інвалідів та ветеранів України.

  До Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено анкети та направлення на виготовлення засобів пересування та реабілітації. На адреси підприємств-виробників надіслано направлення на виготовлення зазначених засобів.

Протягом 2019 року до ЦБІ занесено 161 індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

З метою постійного підтримання ЦБІ у актуальному стані кожного місяця здійснюється внесення змін до даних по особах з інвалідністю та дітях з інвалідністю, а саме знятих з обліку в управлінні із зазначенням дати зняття та причини (настання смерті, анулювання медичних показань, втрата статусу особи з інвалідністю чи іншого пільгового статусу, зміна місця проживання. Всі дані про осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю заносяться до ЦБІ у відповідності до Інструкції для користування інтегрованою системою програм.

            За 2019 рік видано 290 направлень на засоби реабілітації, 63 направлень для забезпечення технічними засоби реабілітації.

            У 2019 році до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено та оплачено 85 договорів про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації: тристоронніх – 31, двосторонніх – 54. Видано 432 засобів реабілітації на суму 1389477,37 грн.

Всі дані про видані технічні та інші засоби реабілітації занесені до ЦБІ відповідно до модифікації виробу. Технічні засоби реабілітації видаються особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю в триденний термін з дня надходження до управління праці, або централізовано підприємства доставляють до місця проживання осіб.

Порядок забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями регламентується постановою Кабінету Міністрів України № 999 від 19.07.2006.

Чисельність інвалідів, які перебувають на обліку для забезпечення спецавтотранспортом:

               - на 01.01.2019 становила – 22 особи;

             - на 01.01.2020 становить – 22 особи.

Відповідно до Порядку виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007, № 228 (зі змінами та доповненнями), у 2019 році виплачено:

            - компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 5 особам, на суму 1676,5 грн.;

            -   компенсації на транспортне обслуговування інвалідів –  20 особам, на суму 8839,2 грн.

            Заборгованості по виплатах вказаних компенсацій немає.

          На початок 2019 року в районі перебувало на обліку для забезпечення путівками 185 осіб з інвалідністю загального захворювання.

У 2019 році на санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства з державного бюджету профінансовано 80300 грн. за рахунок цих коштів було оздоровлено 11 осіб з інвалідністю. Також використано кошти в сумі 22200 грн. для санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта і спинного мозку.

За рахунок путівок в санаторії підпорядковані Міністерству соціальної політики було оздоровлено 25 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.

             Станом на 01.01.2019 в районі перебувало на обліку для забезпечення путівками 21 ветеран війни, з яких у 2019 році оздоровлено 4 особи, на яких поширюється чинність  Закону України ,»Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у санаторіях, підпорядкованих Міністерству соціальної політики України.

У 2019 році на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувало 32 учасники антитерористичної операції. 

Протягом 2019 року санаторно-курортним лікуванням забезпечено 10 УБД , з числа учасників АТО на сумму 87486, шляхом укладання трьохсторонніх договорів.

 

Соціальний захист працюючих з шкідливими та важкими

умовами праці

База даних про періодичність проведення підприємствами і організаціями району атестації робочих місць за умовами праці та про фактичний стан її проведення підтримується в актуальному режимі. За оперативними даними на 01.01.2020 р. в районі налічується 43 підприємства, де є шкідливі умови праці. На згаданих підприємствах виявлено 87 робочих місць із шкідливими умовами, на яких працює 362 особи.

У 2019 році, відповідно до складеного у районі графіку проведення обов’язкової атестації робочих місць зі шкідливими умовами праці, проведено атестацію 95 робочих місць на 4 підприємствах, де працюють 120 працівники. Графік атестації виконано на 100 %.

 

Надання реабілітаційних послуг 

Центром  соціальної реабілітації дітей-інвалідів м.Мигрород

З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей з інвалідністю, у системі соціального захисту населення створено Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Миргород, який розпочав роботу з 19 грудня 2011 року і проводить соціальну реабілітацію дітей з інвалідністю Шишацького району.

Центр виконує програми комплексної реабілітації дітей з вадами фізичного та розумового розвитку, надає підтримку родинам, які виховують дітей з особливими потребами: вадами опорно-рухового апарату, інтелектуальними вадами, ураженням центральної нервової системи, змішаними вадами.

Відповідно індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю, спеціалістами зазначеного центру складається індивідуальний план реабілітації та психологічної корекції дитини з інвалідністю. Проводиться аналіз та оцінка результатів проведеної реабілітації.

Соціальна реабілітація дітей з інвалідністю у 2019 році  проведена згідно затвердженого графіку  заїзду до Центру реабілітації по Шишацькому району та визначеного контингенту дітей, які потребували проходження курсу соціальної реабілітації на одну групу  дітей у період з 25 червня по 08 липня 2019 року.

По Шишацькому району за кошти Шишацької районної ради реабілітацію пройшли 4 дітей з числа дітей з інвалідністю, які проживають в с. Яреськи.

 

Про стан соціального захисту громадян постраждалих

внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2019 році

В Шишацькому районі станом на 01.01.2020 р. мешкає 297 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 77 чол. – учасники ліквідації аварії на ЧАЕС (І категорія – 22 особи, ІІ категорія – 47 осіб, ІІІ категорія – 6 осіб); 126 осіб – потерпілі громадяни, переселенці та евакуйовані із зони радіоактивного забруднення ( І Б категорія – 12 осіб, ІІ категорія «Б» - 6 осіб, ІІІ категорія «Б» – 108 осіб); 84 дитини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; 8 сімей, які отримують пільги внаслідок втрати годувальника, смерть якого пов'язана з Чорнобильською катастрофою. 

Для вищезазначених категорій громадян надаються певні пільги та здійснюються компенсаційні виплати управлінням праці .

Це, зокрема:

- щомісячні компенсації на пільгове забезпечення продуктами харчування  громадян  визначені Міністерством соціальної політики України  у 2018 році  компенсацію отримали 91 особа на загальну  суму 296275,00 тис. грн.

Відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України  від  12.07.2005 року № 562 «Про щорічну допомогу на оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» станом на 01.01.2019 року 89 осіб отримали допомогу на оздоровлення на загальну суму 16836,54 грн.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2000 року № 800 «Про затвердження Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» управлінням праці та соціального захисту населення здійснюється замовлення путівок для санаторно-курортного лікування згідно поданих заяв. У 2019 році на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 17 осіб-учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 року № 22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році» встановлено розмір грошової допомоги для громадян І категорії у сумі 7300,00 грн. В межах виділених області коштів Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОДА проведено розподіл, відповідно до якого на оздоровлення ліквідаторів Шишацького району виділено 73000,00 грн., що дало можливість оздоровити 10 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

 У 2019 році з 01.07.2019 по 18.07.2019 оздоровлено 5 дітей, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС у санаторії  «Сонячний промінь» м. Очаків Миколаївської області за рахунок місцевого бюджету за районною програмою «Турбота» на 2019-2020 роки. Вартість путівки становить 9900 грн., загалом на оздоровлення дітей зазначеної категорії витрачено 49500 грн. з районного бюджету. Також 10 дітей було оздоровлено за рахунок коштів об’єднаної територіальної громади.

            Медичне забезпечення постраждалого населення здійснюється відповідно до Програми заходів з організації спеціалізованої медичної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи мають право на безкоштовний відпуск лікарських засобів для амбулаторного лікування за рецептами лікарів. Відпуск ліків проводиться Центральною аптекою № 23. Пільгами на забезпечення безплатними медикаментами в аптечному закладі в 2019 році скористалося 35 осіб на суму 41,6 тис. грн.

            Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи» особам, віднесених до І та ІІ категорії, державою гарантована така пільга, як надання права на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком на 16 календарних днів на рік. Станом на 01.01.2020 р. управлінням праці виплачено додаткові відпустки 13особам на загальну суму 75,3 тис. грн.

         На виконання постанови Кабінету міністрів України від 11.07.2018  №551 »Деякі питання видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян» в районі проводилась робота щодо заміни посвідчень на посвідчення нового зразка особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 2019 році сформовано та передано на засідання регіональної комісії 32 справи, замінено посвідчень на посвідчення нового зразка 20 особам, в зв’язку  з відсутністю бланків посвідчень нового зразка роботу по заміні посвідчень продовжено  до 31.12.2020р. Видано посвідчень: 1 дитяче та 3 дорослим особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – І категорії «Б», та дружині померлого громадянина з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеного до категорії 1 смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

Стан кадрової роботи, з питань дотримання законодавства

про державну службу та боротьбу з корупцією за 2018 рік

Станом на 01.01.2020 року в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації встановлено граничну чисельність 17 штатних одиниць, у 2018 році проведено скорочення 2 штатних одиниць.

На посадах державної служби категорії «Б» - 5 осіб, на посадах державної служби категорії «В» – 12 осіб.

У 2019 році в Управління прийнято 3 особи (1 особа по переведенню), вибуло – 3 з них : 2 спеціалісти звільнилися; 1 спеціаліст звільнився у зв’язку з виходом на пенсію. 

Проблемні питання  

Відсутність коштів на судові витрати для проведення претензійно - позовної роботи щодо повернення надміру отриманих коштів по всіх видах допомог та за  результатами верифікації.

Відсутність фінансування для обов’язкових виплат по заробітній платі, для оплати телекомунікаційних послуг, для обслуговування катріджів та комп’ютерної техніки та коштів для придбання паперу.

Виділення додаткової штатної одиниці вирішить питання своєчасного виконання поставлених додаткових завдань.

Шляхи вирішення

1.   Включення до  Районної цільової програми забезпечення виконання     Шишацькою райдержадміністрацією делегованих повноважень районною радою на 2020 рік питання виділення коштів на вказані потреби.

 

Начальник  управління  Т.І.Лень        

 

Наверх ↑