Про підсумки роботи відділу у Шишацькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області в 2018 році

Версія для друкуВерсія для друку

Про підсумки роботи відділу у Шишацькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області в 2018 році

Площа Глобинського району становить 247429,00 га , з них сільськогосподарських угідь 144285 га, в тому числі ріллі – 126797 га, пасовища – 9640 га, сіножаті – 6497 га та багаторічні насадження – 1351 га. На території Глобинського району функціонує 20 сільських, 1 селищна і 1 міська ради.

З усіх земель перебуває у:

 • державній власності                         133345 га (54%)
 • приватній                                                            109019 га (44%)
 • комунальній власності     5065 га (2%)

ДЕРЖАВНИЙ ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР

Штатна чисельність працівників відділу складає 9 чоловік, із них: 2 – головних спеціалісти, 2 – провідних спеціалісти та 4 державних кадастрових реєстратори.

Відповідно до розпорядження КМУ від 16.05.2014 р. № 523-р. «Деякі питання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» до відділу від Центру надання адміністративних послуг при Глобинській РДА та Відділу "Центр надання адміністративних послуг" виконавчого комітету Глобинської міської ради за звітний період надійшло 10 546 заяв на виконання адміністративних послуг. Працівниками відділу:

 • зареєстровано 3105 земельних ділянок;
 • надано 2 231 витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
 • внесено відомостей по 2 земельним ділянкам;
 • внесено виправлених відомостей по 2 662 ділянкам;
 • надано 1191 витягів про нормативну грошову оцінку земельних ділянок;
 • надано 130 викопіювань з картографічної основи ДЗК, кадастрової карти (плану);
 • надано 1225 довідок по формі 6-зем.

Основними проблемами при державній реєстрації земельних ділянок  є: перетини з раніше зареєстрованими земельними ділянками, площа, вказана у електронному документі не співпадає з площею описаної геометрії та інші, що ускладнює процес своєчасної реєстрації земельних ділянок.

На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 року №60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад» та наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області №3972-СГ від 04.06.2018 року Глобинській міській об’єднаній територіальній громаді передано у комунальну власність земельні ділянки с/г призначення державної власності загальною площею 4834,1063 га, які розташовані за межами населених пунктів на території Глобинського району Полтавської області

На виконання п. 7 доручення голови облдержадміністрації від 20 серпня 2018 року проведену роботу з аудиту використання земель сільськогосподарського призначення по 22 радах та виявлено 5 189 га земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що використовуються без оформлення прав на них.

 

ОБСТЕЖЕННЯ НАЯВНОСТІ ТА ФІЗИЧНОГО СТАНУ ПУНКТІВ ДЕРЖАВНОЇ ГЕОДЕЗИЧНОЇ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ

На території Глобинського району обліковується 53 пунктів державної геодезичної мережі з них:

І класу – 2 пункти;

ІІ класу – 20 пунктів;

ІІІ класу – 28 пунктів;

IV класу – 3 пункти.

На сьогоднішній день обстежено з 53 пунктів державної геодезичної мережі всі 53, з яких 45 пунктів державної геодезичної мережі в задовільному стані.

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

За 2018 рік до відділу у Глобинському районі надійшло 183 звернення громадян із земельних питань (заяви, клопотання), як в письмовій так і в усній формі, 183 з яких задоволено та надано роз’яснення по суті.

Приділено особливу увагу вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни і праці, інваліди, учасники АТО, члени їх сімей та громадяни, які потребують соціального захисту та підтримки.

З метою зменшення кількості звернень громадян здійснюється особисті та виїзні прийом громадян. Аналіз звернень показує, що громадяни звертаються за такою тематикою:

 • орендні відносини, виплата орендної плати;
 • щодо порядку виготовлення технічних документацій та проектів землеустрою проектними організаціями;
 • порядку державної реєстрації земельних ділянок;
 • земельні спори щодо меж та поділу земельних ділянок;
 • встановлення межових знаків;
 • оформлення спадщини;
 • виділення земельних ділянок учасникам АТО;
 • щодо надання роз’яснень з питань земельного законодавства та ін. (заяви, клопотання).

На виробничих нарадах відділу постійно розглядаються питання удосконалення роботи із зверненнями громадян.

 

НОРМАТИВНА ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ

На території Глобинського району розташовані 93 населені пункти, по яких в повному обсязі було проведено нормативну грошову оцінку, на підставі якої здійснюється визначення розміру земельного податку, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки комунальної власності та інше.

Згідно плану-графіку повторного проведення робіт з НГО земель населених пунктів у 2018 році по Глобинському районі було заплановано роботи по 15 радах, що включають 64 населених пункти, а саме:

 1. Глобинська міська рада – 20 населених пунктів (м. Глобине, с. Бабичівка,с. Набережне, с. Новобудова, с. Устимівка, с. Кордубанове, с. Новодорожнє, с. Новомосковське, с. Семимогили, с. Старий Хутір, с. Черевані, с. Шепелівка, с. Жуки, с. Коломицівка, с. Павлівка, с. Новоселівка, с. Опришки, с. Битакове Озеро, с. Пироги, с. Яроші);
 2. Броварківська сільська рада – 4 населених пункти (с. Броварки, с. Кирияківка, с. Пелехівщина, с. Петрашівка);
 3. Горбівська сільська рада – 3 населені пункти (с. Горби, с. Сидори, с. Білоусівка);
 4. Градизька селищна рада – 5 населених пунктів (смт. Градизьк, с. Ганнівка, с. Котляревське, с. Лізки, с. Середпілля);
 5. Заможненська сільська рада – 1 населений пункт (с. Заможне);
 6. Кринківська сільська рада – 5 населених пунктів (с. Великі Кринки, с. Весела Долина, с. Степове, с. Шевченки, с. Сіренки);
 7. Куп’єватівська сільська рада – 4 населені пункти (с. Куп’євате, с. Лукашівка, с. Майданівка, с. Манилівське);
 8. Обознівська сільська рада – 5 населених пунктів (с. Обознівка, с. Багни, с. Гуляйполе, с. Зарічне, с. Новий Виселок);
 9. Петрівська сільська рада – 2 населені пункти (с. Петрівка, с. Турбаї);
 10. Погребівська сільська рада – 2 населені пункти (с. Погреби, с. Канівщина);
 11. Пронозівська сільська рада – 2 населені пункти (с. Васьківка, с. Шушвалівка);
 12. Пузиківська сільська рада – 2 населені пункти (с. Пузикове, с. Махнівка);
 13. Пустовійтівська сільська рада – 2 населені пункти (с. Пустовійтове, с. Балабушині Верби);
 14. Святилівська сільська рада – 3 населені пункти (с. Святилівка, с. Липове, с. Проценки);
 15. Федорівська сільська рада – 2 населені пункти (с. Федорівка, с. Попівка);
 16. Троїцька сільська рада – 2 населені пункти (с. Троїцьке, с. Сиротенки).

Із них по Горбівській, Градизькій, КринківськійКуп’єватівській, Петрівській та Троїцькій радах заключено договори з проектними організаціями на виконання робіт з нормативної грошової оцінки по кожному населеному пункту.

Протягом 2018 року затверджено технічну документацію по нормативній грошовій оцінці сіл Пронозівка, Мозоліївка та КагамликПронозівської сільської ради та внесено дані по 3 населених пунктах до Державного земельного кадастру, що дає змогу надавати витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

Пунктом 3 розділу І Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 19 грудня 2016 року за №1647/29777, передбачено, що інформаційною базою для нормативної грошової оцінки земель населених пунктів є затверджені генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій і детальні плани територій, відомості Державного земельного кадастру, дані інвентаризації земель та державної статистичної звітності.

На даний момент на території Глобинського району розроблено генеральні плани по 5 населених пунктах: м. Глобине, смт. Градизьк, с. Липове, с. Погреби та с. Канівщина, а також розроблено проекти землеустрою щодо встановлення (зміни) меж м. Глобине, сіл Погреби та Канівщина.

Відділом постійно ведуться роз’яснювальні роботи з органами місцевого самоврядування щодо необхідності оновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, виготовлення генеральних планів та проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж адміністративно-територіальних одиниць.

ЗЕМЕЛЬНІ АУКЦІОНИ

Протягом 2018 року на території Глобинського району продано право оренди на 5 земельних ділянок комунальної власності на загальну площу 7,8212, із них:

 • 3 земельні ділянки – для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 7,6799 га;
 • 2 земельні ділянки – для будівництва і обслуговування будівель торгівлі площею 0,1413 га.

Відділом до Головного управління протягом 2018 року надано пропозиції щодо продажу права оренди на 4 земельні ділянки у формі аукціону площею 61,90 га.

На даний час у відділі продовжується робота по наданню пропозицій для включення до переліку земельних ділянок с/г призначення державної власності, право оренди на які буде продано на земельних торгах у формі аукціону та надано пропозиції на 22 земельні ділянки орієнтовною площею 595 га.

 

ПОГОДЖЕННЯ ПРОЕКТІВ

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року № 580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» відділом через систему електронного діловодства ДОК-ПРОФ СТЕП направлено 1196 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність чи користування для різних потреб.

Протягом 2018 року на розгляд експертів відділу надійшло 1 258 проектів землеустрою. За результатами їх розгляду направлено 1 258 висновків про погодження проектів землеустрою.

 

НАДАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК УЧАСНИКАМ АТО

Станом на 01.03.2019 року на території Глобинського району учасниками АТО та членами сімей загиблих учасників АТО подано 929 заяв на отримання земельних ділянок у власність на загальну площу 1167,6769 га, з них 921 заява за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на загальну площу 1167 га. На сьогодні отримали накази 552 учасники АТО на площу 1086 га.

Відділом було зарезервовано земельні ділянки із земель запасу, які не надані у власність або користування, загальною площею 527,1386 га, з них:

 • для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) – 5,50 га;
 • для ведення особистого селянського господарства – 521,6386 га.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року № 898 за окремими дорученнями Держгеокадастру відділом проводяться роботи щодо складання та оновлення даних альбомів-атласів по резервуванню земельних ділянок для учасників АТО та членів сімей загиблих учасників АТО, які мають потребу в земельних ділянках для ведення ОСГ.

 

КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОРИСТАННЯМ ТА ОХОРОНОЮ ЗЕМЕЛЬ

Відповідно до вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», «Про охорону земель» та у відповідності до виданих наказів про здійснення заходів державного контролю за 2018 рік на території Глобинського району проведено 41 перевірку.

В результаті здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виявлено 26 порушень вимог земельного законодавства.З метою усунення виявлених порушень, видано 26 приписів, складено 22 протоколи про адміністративне правопорушення та винесено 22 постанови про накладення адміністративного стягнення на суму 5100,00 грн., які сплачено у добровільному порядку.

За результатами вищевказаних перевірок, розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальній громаді внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зміни цільового призначення земельних ділянок та зняття родючого шару ґрунту із земельних ділянок загальною площею 138,3 га без отримання відповідного дозволу на суму 226625,59 грн. Шкоду у розмірі 202254,15 грн. сплачено у добровільному порядку. Передано шкоди до органів прокуратури на суму 24371,44 грн.

Наверх ↑