«Про проведення виплати одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 9 Травня та виплати разової грошової допомоги учасникам АТО, які мають статус учасника бойових дій за рахунок коштів місцевих бюджетів»

Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України  на державному рівні здійснені заходи щодо проведення виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни, яка передбачена Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», зокрема Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 237 від 20.03.2019р. «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань», якою встановлено розміри щорічної разової грошової допомоги до 5 травня,  а саме:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи - 3850 гривень;

II групи - 3400 гривень;

III групи - 2950 гривень;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 1295 гривень;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, - 3850 гривень;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 840 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога - 530 гривень;

Згідно статті 17-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» виплата разової грошової допомоги до 5 травня здійснюється через відділення поштового зв’язку за місцем проживання одержувачів і через установи банків: пенсіонерам – за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами – за місцем їх проживання.

Військовослужбовцям, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.

Отже, учасники АТО, які мають статус «учасник бойових дій» та на даний час проходять військову службу отримають дану допомогу за місцем розташування їх військової частини.

На сьогоднішній день на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги Шишацького району перебуває 245 учасників АТО, що мають статус учасника бойових дій та 2 учасники АТО, що мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

У 2019 році через управління праці та соціального захисту населення отримали допомогу 190 учасників АТО, які мають статус учасника бойових дій та на сьогоднішній день демобілізовані.

Особи, які не отримали разової грошової допомоги до 5 Травня, мають право звернутися за нею та отримати її до 30 вересня відповідного року, в якому здійснюється виплата допомоги.

У 2019 році по Шишацькому району  до виплатних відомостей на виплату разової грошової допомоги до 5 Травня було включено 612 ветеранів війни на загальну суму 740,2 тис. грн.

Крім того, враховуючи клопотання голови ГО «Учасників АТО Шишацького району» Волошина Олександра Івановича та голови ГО «Патріоти Шишацького краю» Єфанова Миколи Анатолійовича  Програмою соціального захисту населення Шишацького району на 2019-2020 роки «Турбота» передбачено надання разової грошової допомоги учасникам бойових дій з числа учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року, які перебувають в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги Шишацького району. Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року складає 1921 грн.

Всього на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 76 учасників АТО, які зареєстровані на території  Ковалівської, Федунської, Яреськівської сільських рад, один з них має статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Членів сім’ї загиблих учасників АТО немає.

Станом на 17 травня 2019 року допомогу отримали 36 осіб на загальну суму 69156 грн.

Начальник управління                                                                                Т.Лень