Про стан функціонування в районі централізованого банку даних з проблем інвалідності та забезпечення технічними засобами реабілітації

Версія для друкуВерсія для друку

«Про  стан функціонування  в районі централізованого банку

даних з проблем інвалідності та забезпечення технічними

засобами реабілітації»

 

Відповідно до Закону України « Про реабілітацію інвалідів в Україні» та наказу Мінпраці від 17.11.2006 року «Про створення Центрального банку даних з проблем інвалідності»,  наказу Міністерства праці та  соціальної політики України від 09.10.2009 року № 382 « Про затвердження Регламенту роботи з Центральним банком даних з проблем інвалідності» по мірі надходження індивідуальних програм реабілітації в управлінні праці в триденний термін з дати надходження заносяться відомості про нозологічні форми захворювань осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю до Центрального банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ). З особами з інвалідністю та дітьми з інвалідністю, або їх законними представниками, що отримали індивідуальні програми реабілітації, ведеться роз’яснювальна робота щодо проходження профілактичних заходів в реабілітаційному центрі, про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням, засобами технічної реабілітації, протезно-ортопедичними виробами.

Станом на 01.02.2019 року  до ЦБІ занесено 1534 індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, з них - 397 програм у 2019 році.

З метою постійного підтримання ЦБІ у актуальному стані кожного місяця здійснюється внесення змін до даних по особах з інвалідністю та дітях з інвалідністю, а саме знятих з обліку в управлінні із зазначенням дати зняття та причини (настання смерті, анулювання медичних показань, втрата статусу особи з інвалідністю чи іншого пільгового статусу, зміна місця проживання. Всі дані про осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю заносяться до ЦБІ у відповідності до Інструкції для користування інтегрованою системою програм.

Управління праці тісно співпрацює із Полтавським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Опрацьовано та взято для керівництва в роботі лист даного підприємства про створення реабілітаційної комісії з коригування призначення технічних засобів реабілітації осібам з інвалідністю та дітям з інвалідністю. Графік роботи виїзної медико-технічної бригади Полтавської області на 2019 рік розміщено на веб сайті Шишацької райдержадміністрації та надіслано трьом сільським радам,  Шишацькій селищній раді, Шишацькій центральній районній лікарні.

            За 2018 рік видано  384  направлень на протезно–ортопедичні вироби, а саме: ортопедичне взуття – 216, протези молочної залози – 29, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок – 6, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту – 73,  система ортезів на верхні кінцівки – 10, система ортезів на нижні кінцівки –31, система ортезів на хребет – 10, система протезів нижніх кінцівок – 6, система протезів верхніх кінцівок - 3. У 2018 році видано 95 направлення для забезпечення технічними засоби реабілітації, а саме: крісла колісні - 21, засоби для ходіння керовані однією рукою - 32, засоби для ходіння керовані обома руками - 8, засоби для особистої гігієни – 16, допоміжні засоби для підйому – 1, меблі - 14, оснащення – 3.

 За 2 місяці 2019 року  видано 29 направлень на протезно–ортопедичні вироби, а саме: ортопедичне взуття – 2, система ортезів на верхні кінцівки – 8, протези молочної залози – 5, допоміжні засоби для особистого догляду – 14.

Крім того  видано 6 направлень для забезпечення  технічними засобами реабілітації, зокрема: крісла колісні - 1, допоміжні засоби для особистої гігієни - 1, засоби для ходіння керовані однією рукою – 3, засоби для ходіння керовані обома руками - 1.

       14 березня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка передбачає модернізацію Порядку забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, а саме:

забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з договорами, укладеними управлінням праці соціального захисту населення з підприємством (двосторонні);

забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з договорами, укладеними управлінням праці та  соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, законним представником дитини з інвалідністю та іншою особою (тристоронні);

за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю та інших категорії осіб може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

       До технічних та інших засобів реабілітації за які, у разі бажання, може виплачуватись компенсація належать:

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

- протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;

- друге крісло колісне.

       Грошова компенсація виплачується за фактичною вартістю виробу, у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики.

            У 2018 році до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено та оплачено 66 договорів про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації: тристоронніх – 30, двосторонніх – 36.

За 2018 рік  видано 339 засобів реабілітації з них 92 технічних   засобів реабілітації зокрема: крісел колісних - 23 (16 – інвалідам загального захворювання, 7 дітям з інвалідністю), засоби для ходіння керовані обома руками  - 6 інвалідам загального захворювання,  меблів 19 зокрема: столів -  11 (5 - інвалідам загального захворювання, 2 дітям з інвалідністю), ліжка – 4 (2 - інвалідам загального захворювання, 2 дітям з інвалідністю),   стінка шведська - 3 дітям з інвалідністю, матрац протипролежневий - 1 дитині з інвалідністю; засоби для ходіння керовані однією рукою - 32 інвалідам загального захворювання, допоміжні засоби для підйому - 1 інваліду загального захворювання, допоміжні засоби для особистої гігієни – 10 інвалідам загального захворювання.

            Станом на 01.03.2019 року до ЦБІ внесено 6 договорів: тристоронніх – 2, двосторонніх – 4, із них укладено 3, оплачено 2. Видано 14 засобів реабілітації: система ортезів на хребет – 1, система ортезів на верхні кінцівки – 1, протези молочної залози – 3, допоміжні засоби для особистого догляду – 9.

            Грошова компенсація за самостійно придбані  технічні   засоби реабілітації не виплачувалась із-за відсутності заяв.

Всі дані про видані технічні та інші засоби реабілітації занесені до ЦБІ відповідно до модифікації виробу. Технічні засоби реабілітації видаються особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю в триденний термін з дня надходження до управління праці, або централізовано підприємства доставляють до місця проживання осіб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑