Про стан функціонування в районі централізованого банку даних з проблем інвалідності та забезпечення технічними засобами реабілітації у 2019 році

Версія для друкуВерсія для друку

  Відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні» та Положення про централізований банк даних з проблем інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 р № 121 в редакції постанови Кабінету Міністрів України 27 грудня 2018 р. № 1205 по мірі надходження індивідуальних програм реабілітації в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації в триденний термін з дати надходження до Централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ) заносяться відомості про нозологічні форми захворювань осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю. З особами з інвалідністю та дітьми з інвалідністю, або їх законними представниками, що отримали індивідуальні програми реабілітації, ведеться роз’яснювальна робота щодо проходження профілактичних заходів в реабілітаційному центрі, про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням, засобами технічної реабілітації, протезно-ортопедичними виробами.

            У 2019 році до ЦБІ занесено 161 індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

            З метою постійного підтримання ЦБІ у актуальному стані кожного місяця здійснюється внесення змін до даних по особах з інвалідністю та дітях з інвалідністю, а саме знятих з обліку в управлінні із зазначенням дати зняття та причини (настання смерті, анулювання медичних показань, втрата статусу особи з інвалідністю чи іншого пільгового статусу, зміна місця проживання. Всі дані про осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю заносяться до ЦБІ у відповідності до Інструкції для користування інтегрованою системою програм.

            За 2019 рік видано 406 направлень на виготовлення протезно-ортопедичних виробів, а саме: ортопедичного взуття – 202, протезів молочної залози – 107, чохлів для кукс верхніх та нижніх кінцівок – 18, допоміжних засобів для особистого догляду та захисту – 46,  систем ортезів на верхні кінцівки – 20, систем ортезів на нижні кінцівки –32, систем ортезів на хребет – 8, систем протезів на нижні кінцівки – 6.

            Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб технічними та іншими засобами реабілітації (крім протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел колісних), надання послуг післягарантійного ремонту технічних та інших засобів реабілітації, надання реабілітаційних послуг здійснюється згідно з двосторонніми договорами, укладеними управлінням праці соціального захисту населення з підприємством;

            забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб протезами верхніх та нижніх кінцівок, ортезами шарнірними нижніх кінцівок та кріслами колісними здійснюється згідно з тристоронніми договорами, укладеними управлінням праці та  соціального захисту населення з підприємством та особою з інвалідністю, законним представником дитини з інвалідністю та іншою особою.;

            за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю та інших категорії осіб може бути виплачена компенсація вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.

            До технічних та інших засобів реабілітації за які може виплачуватись компенсація належать:

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

- спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

- протези молочної залози, спеціальні ліфи для кріплення протезів молочної залози для занять фізичною культурою і плаванням (купальник), ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;

- друге крісло колісне.

            Грошова компенсація виплачується за фактичною вартістю виробу, у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики.

            У 2019 році до Централізованого банку даних з проблем інвалідності внесено та оплачено 85 договорів про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, з них: тристоронніх – 31, двосторонніх – 54.

            За 2019 рік видано 432 засоби реабілітації, з них 63 технічних засобів реабілітації зокрема: крісел колісних – 17 (15 – особам з інвалідністю загального захворювання, 2 – дітям з інвалідністю), засоби для ходіння керовані обома руками  - 3 особам з інвалідністю загального захворювання, засоби для ходіння, керовані однією рукою – 19 особам з інвалідністю загального захворювання, допоміжні засоби для особистої гігієни – 2 особам з інвалідністю загального захворювання.

            Грошова компенсація за самостійно придбані  технічні   засоби реабілітації не виплачувалась із-за відсутності заяв.

            Усі дані про видані технічні та інші засоби реабілітації занесені до ЦБІ відповідно до модифікації виробу. Технічні засоби реабілітації видаються особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю в триденний термін з дня надходження до управління праці, або централізовано підприємства доставляють до місця проживання осіб.

 

 

Наверх ↑