Про стан функціонування в районі централізованого банку даних з проблем інвалідності та забезпечення технічними засобами реабілітації

Версія для друкуВерсія для друку

Відповідно до Закону України « Про реабілітацію інвалідів в Україні» та наказу Мінпраці від 17.11.2006 року «Про створення Центрального банку даних з проблем інвалідності»,  наказу Міністерства праці та  соціальної політики України від 09.10.2009 року № 382 « Про затвердження Регламенту роботи з Центральним банком даних з проблем інвалідності» по мірі надходження індивідуальних програм реабілітації в управлінні праці в триденний термін з дати надходження заносяться відомості про нозологічні форми захворювань осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю до Центрального банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ). З особами з інвалідністю та дітьми з інвалідністю, або їх законними представниками, що отримали індивідуальні програми реабілітації, ведеться роз’яснювальна робота щодо проходження профілактичних заходів в реабілітаційному центрі, про порядок забезпечення санаторно-курортним лікуванням, засобами технічної реабілітації, протезно-ортопедичними виробами.

Станом на 01.02.2018 року  до ЦБІ занесено 1584 індивідуальних програм реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, з них - 173 програм у 2017 році.

З метою постійного підтримання Централізованого банку з проблем інвалідності у актуальному стані кожного місяця здійснюється внесення змін до даних в ЦБІ по особах з інвалідністю та дітях з інвалідністю, а саме знятих з обліку в управлінні із зазначенням дати зняття та причини ( настання смерті, анулювання медичних показань, втрата статусу особи з інвалідністю чи іншого пільгового статусу, зміна місця проживання. Всі дані про осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю заносяться до ЦБІ у відповідності до Інструкції для користування інтегрованою системою програм.

Управління праці тісно співпрацює із Полтавським казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Опрацьовано та взято для керівництва в роботі лист даного підприємства про створення реабілітаційної комісії з коригування призначення технічних засобів реабілітації осібам з інвалідністю та дітям з інвалідністю. Графік роботи виїзної медико-технічної бригади Полтавської області на 2018 рік розміщено на веб сайті Шишацької райдержадміністрації та надіслано трьом сільським радам,  Шишацькій селищній раді, Шишацькій центральній районній лікарні.

                9 лютого  2018 року в управлінні праці проводився прийом фахівцем виїзної медико-технічної бригади приватного підприємства «Форвард-Орто» громадян пільгової категорії населення Шишацького району, яким за медичними показаннями рекомендовано забезпечення протезно-ортопедичними виробами та ортопедичним взуттям. Прийнято замовлення на виготовлення ортопедичного взуття в 11 осіб з інвалідністю, у тому числі дітей з інвалідністю та дітей до 18 років.

За 2017 рік видано  236  направлень на протезно–ортопедичні вироби, а саме: ортопедичне взуття (виготовлене за індивідуальним замовленням) – 95, протези молочної залози – 25, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок – 19, допоміжні засоби для особистого догляду та захисту – 44,  система ортезів на верхні кінцівки: ортези шарнірні (апарати), ортези безшарнірні (тутори) – 10, система ортезів на нижні кінцівки: ортези шарнірні (апарати), ортези безшарнірні (тутори) –28, система ортезів на хребет – 11, система протезів нижніх кінцівок – 2, система протезів верхніх кінцівок - 2. У 2017 році видано 55 направлення для забезпечення технічними засоби реабілітації, а саме: крісла колісні -15, засоби для ходіння керовані однією рукою - 11, засоби для ходіння керовані обома руками - 6, засоби для особистої гігієни – 8, допоміжні засоби для підйому – 2, меблі - 11, оснащення – 2.

 За 2 місяці 2018 року  видано 30 направлень на протезно–ортопедичні вироби, а саме: ортопедичне взуття (виготовлене за індивідуальним замовленням) – 17, система ортезів на нижні кінцівки: ортези шарнірні (апарати), ортези безшарнірні (тутори) – 6, протези молочної залози – 4, система ортезів на хребет – 3.

Крім того  видано 20 направлень для забезпечення  технічними засобами реабілітації, зокрема: крісла колісні - 6, допоміжні засоби для особистої гігієни - 7, меблі – 4, засоби для ходіння керовані однією рукою – 2, засоби для ходіння керовані обома руками - 1.

За 2017 рік  видано 97 засобів реабілітації з них 50 технічних   засобів реабілітації зокрема: крісел колісних - 18 (14 – інвалідам загального захворювання, 4 дітям з інвалідністю), засоби для ходіння керовані обома руками  - 4 інвалідам загального захворювання,  меблів 5 зокрема: стіл при- ліжковий -  2 інвалідам загального захворювання, стінка шведська - 2 дітям з інвалідністю, матрац протипролежневий - 1 інваліду загального захворювання; засоби для ходіння керовані однією рукою - 8 інвалідам загального захворювання, підйомники - 2 інвалідам загального захворювання, допоміжні засоби для особистої гігієни – 9 (1 - дитині з інвалідністю, 8 - інвалідів загального захворювання).

Станом на 01.03.2018 року видано 20 засобів реабілітації з них крісел колісних - 4, меблів - 7, допоміжні засоби для особистої гігієни – 2, ортопедичне взуття – 1, система ортезів на нижні кінцівки – 4, система ортезів на хребет – 2.

Станом на 01.03.2018 року до ЦБІ занесено 134 заяви осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю на потребу у технічних та інших засобах реабілітації.

Всі дані про видані технічні та інші засоби реабілітації занесені до ЦБІ відповідно до модифікації виробу. Технічні засоби реабілітації видаються особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю в триденний термін з дня надходження до управління праці.

Управління праці та соціального захисту населення Шишацької райдержадміністрації  інформує, що на базі Полтавського казенного експериментального протезно-ортопедичного  підприємства з 1 лютого 2012 року створено Сервісний центр із забезпечення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації та технічного обслуговування цих засобів, з метою покращення забезпечення окремих категорій населення засобами реабілітації, максимально беручи до уваги потреби конкретного користувача.

За бажанням особи з інвалідністю або їх законного представника, сервісний центр здійснює консультування щодо забезпечення ТЗР, вибору моделі ТЗР і правил користування ними, а також після гарантійне обслуговування ТЗР, якими забезпечено осіб з інвалідністю у сервісному центрі та гарантійні ремонти за домовленістю з підприємством-виробником відповідно до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, інших окремих категорій населення переліку таких засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012р. №321(із змінами). 

Сервісний центр отримує від особи з інвалідністю або їх законного представника, направлення від управління праці  та соціального захисту населення районної державної адміністрації на забезпечення ТЗР за індивідуальним замовленням, та замовлення на забезпечення серійного виробництва.

Особа з інвалідністю або їх законний представник за допомогою консультанта обирає необхідні вироби та подає заяву, в якій зазначає модель та шифр виробу відповідно до номенклатури та заповненої заяви, з урахуванням медичних показань.

Сервісний центр формує реєстр у Централізованому банку даних з проблем інвалідності замовлених на забезпечення ТЗР,  щокварталу надає сформовані заявки підприємствам-виробникам ТЗР та Фонду захисту інвалідів.

Сервісним центром може здійснюватися заявка ТЗР з додатковим оснащенням за умови оплати особи з інвалідністю різниці у вартості базової і замовленої моделі.

Після здійснення видачі ТЗР вноситься інформація про його  видачу до заведеної управлінням праці та соціального захисту населення електронної карти особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю в ЦБІ  відповідно до виданого направлення.

Сервісний центр може здійснювати гарантійний ремонт ТЗР, виконувати роботи не підвищеної складності з технічного обслуговування ТЗР на базі підприємства, у приміщенні якого він знаходиться відповідно до укладеного договору або з виїздом до місця проживання особи з інвалідністю або дитини з інвалідністю.

 

 

 

Начальник управління праці та 

соціального захисту населення

райдержадміністрації                                                                              Т.І. Лень

                                                  

 

                      

Наверх ↑