Про виконання Програми соціального захисту населення Шишацького району на 2017-2018 роки «Турбота»

Версія для друкуВерсія для друку

Про виконання Програми соціального захисту населення Шишацького району на 2017-2018 роки «Турбота»

Управління праці та соціального захисту населення Шишацької райдержадміністрації на виконання  пункту 3 рішення п’ятнадцятої сесії сьомого скликання Шишацької районної ради від 23 грудня 2016 року інформує про виконання заходів даної Програми у 2017 році.

        23 грудня 2016 року сесією Шишацької районної ради була затверджена Програма соціального захисту  населення Шишацького району на 2017-2018 роки «Турбота».

         06 жовтня 2017 року двадцять першою сесією сьомого скликання Шишацької районної ради внесені зміни до Програми «Турбота», а саме, доповнивши заходи Програми пунктом 24 такого змісту:

         «24.Призначення житлової субсидії, як виняток, сім’ям, які проживають без реєстрації, у житловому будинку (квартирі), на які відсутні правовстановлюючі документи»

           01.12.2017 року двадцять другою сесією сьомого скликання  Шишацької районної ради внесені зміни до Програми «Турбота», а саме, доповнивши заходи Програми пунктом 25 такого змісту:

           « 25.Надання щорічної разової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, а саме: учасникам бойових дій, членам сімей загиблих у розмірі 50 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року; інвалідам війни у розмірі 100 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги Шишацького району»

           Метою вище вказаної програми є поєднання зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій різних форм власності, спрямованих на поліпшення соціального захисту ветеранів війни та праці, малозабезпечених верств населення, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій населення.

           Останнім часом спостерігається тенденція до загострення потреби в наданні грошової допомоги тяжкохворим, яким не встановлено групу інвалідності. Збільшується число звернень з проханням надати матеріальну допомогу на лікування громадян пенсійного віку, інвалідів, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, малозабезпечених громадян, воїнів-інтернаціоналісти, внутрішньо переміщених громадян.

           Тому управління праці та соціального захисту населення було розробником проекту даної Програми, її учасниками є районна добровільна організація «Ветерани Афганістану», районна організація «Ветерани України», Шишацький місцевий осередок Полтавського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, Шишацьке районне добровільне товариство «Союз Чорнобиль».

            Програма передбачає 25 заходів. Станом на 02.01.2018 року на виконання заходів програми «Турбота» з районного бюджету виділено 250 000,00 тис.грн. Виплачено для надання матеріальної допомоги – 60500 грн., а саме:

          - учасникам бойових дій АТО та ветеранів Афганістану – 10 особам на суму 9500 грн.;

          - ліквідаторам аварії на ЧАЕС та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, вдовам ліквідаторів аварії на ЧАЕС – 24 особам на суму 25000,00 грн.;  

          - членам сім’ї загиблого ветерана війни – 2 особам на суму 1400, 00 грн.;

           - інвалідам загального захворювання та онкохворим – 19 особам на суму 8200, 00 грн;

          - інвалідам по зору – 5 особам на суму 1600,00грн.;

          - інші категорії – 13 особам на суму 7300,00 грн..

           Для оздоровлення дітей, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС придбано 7 путівок в санаторій «Сонячний промінь» місто Очаків Миколаївської області, на суму 41580 грн. та відшкодовано кошти супроводжуючій особі групи дітей постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС в санаторно-курортний заклад в сумі 6930 грн.           

Придбано санітарно-курортну путівку в Медичний центр Національної гвардії України «Нові Санжари» евакуйованій особі внаслідок аварії на ЧАЕС категорії 2 Б на суму 6300 грн.

Звернення громадян з питань надання матеріальної допомоги розглядається Комісією з питань про надання матеріальної допомоги населенню з районного бюджету, склад якої затверджено розпорядженням голови районної державної адміністрації.

           На засіданні комісії приймається рішення про призначення чи  відмову в наданні допомоги та рекомендується розмір допомоги. Це оформляється протоколом та є підставою для підготовки проекту розпорядження голови районної державної адміністрації. Про прийняті рішення та розмір допомоги заявнику повідомляється письмово.

           Згідно п.27 Програми «Турбота» Про надання пільг з послуг зв’язку та інші передбачені законодавством пільги, компенсаційні виплати та пільговий проїзд окремих категорій громадян  також виділено з місцевого бюджету в сумі 133500, 00грн., з них використано 89687,74грн., а саме:

            Компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті – 69500грн.;

            Інші пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дружинам(чоловікам) та дітям померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 243,68 грн.;

            Пільги окремим категоріям громадян з послуг зв’язку – 19943,72 грн.

            В Шишацькому районі мешкає 94 особи з числа дітей-інвалідів, які потребують систематичного лікування і соціальної реабілітації в центрах реабілітації дітей-інвалідів.

У 2017 році по Шишацькому району за кошти Шишацької районної ради реабілітацію пройшли 8 дітей з числа дітей-інвалідів, які проживають в с.Яреськи та с.Федунка. За кошти Шишацької селищної ради реабілітацію пройшли 19 дітей з числа дітей-інвалідів.

             У 2017 році перераховано коштів міжбюджетних трансфертів у вигляді субвенції для здійснення реабілітаційних заходів – 75000,00 грн., з них: відповідно до договору Шишацької районної ради та Миргородської міської ради виділено Центру соціальної реабілітації м. Миргород 15000,00 грн. на утримання Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів для надання послуг з проходження реабілітації дітей-інвалідів, що проживають на територіях сільських рад, які не увійшли до об’єднаної територіальної громади; Шишацькою селищною радою перераховано 60000,00 грн.

         По районній програмі «Турбота» виділено кошти на підвезення дітей, які проживають в с.Яреськи та с.Федунка, у супроводі батьків та медичного працівника у сумі 18 400,00 грн., використано 16200,00грн. Підвезення дітей-інвалідів, що проживають на території ОТГ було вирішено за рахунок фінансового ресурсу Шишацької селищної ради.

            Неосвоєні кошти повернено до районного бюджету.

          Управління праці та соціального захисту населення Шишацької райдержадміністрації висловлює найкращі слова ПОДЯКИ Шишацькій районній раді та депутатському корпусу районної ради за підтримку соціально вразливу категорію населення та виділення коштів для надання додаткових соціальних гарантій.

Крім того, Програмою "Турбота" відшкодовується додаткова соціальна гарантія членам сім'ї загиблого військовослужбовця в Афганістані на житлово-комунальні послуги в розмірі 50% в межах встановлених норм чинним законодавством (тобто 50 % з державного бюджету та 50% з районного бюджету) .

 

 

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наверх ↑