Які зміни в розрахунку субсидії на опалювальний період 2017/18 років?

Версія для друкуВерсія для друку

 

Які зміни в розрахунку субсидії на опалювальний період 2017/18 років?

Нагадаємо, що субсидія призначається терміном на 12 місяців, але не довше ніж до кінця опалювального періоду, і розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Згідно зі змінами до порядку надання субсидій розмір субсидії на опалювальний період визначається з урахуванням доходів сім’ї за І та II квартали 2017 року.

Для розрахунку субсидії на опалювальний період сім’ям, яким було призначено субсидію в неопалювальний період 2017 року, в тому числі у «нульовому» розмірі звертатися до управлінь соціального захисту не потрібно. Інформацію про доходи громадян органами соціального захисту населення самостійно отримано від Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України.

Управліннями соцзахисту населення впродовж жовтня поточного року буде проведено розрахунок розміру субсидії на опалювальний період, з тим щоб до 10 листопада сім’ї отримали повідомлення про розмір призначеної субсидії.

 

Чи враховуються доходи неповнолітніх осіб при розрахунку субсидії?

Розмір субсидії розраховують на підставі нарахованих доходів усіх мешканців домогосподарства, які досягли 14-річного віку на початок періоду за який враховуються доходи (без врахування податку з доходів фізичних осіб).

Тобто при розрахунку субсидії на опалювальний період з жовтня поточного будуть враховані доходи осіб, яким на 1 січня 2017 року виповнилось 14 років.

Для отримання інформації про доходи органи соціального захисту формують та направляють файли-запити до Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України, які містять інформацію про фізичних осіб, зокрема, ідентифікаційний номер та паспортні дані.

Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу, чи її спеціальний статус» встановлено, що кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Тому після досягнення особою 14-річного віку та отримання паспорту необхідно надати відповідну інформацію управлінню соціального захисту населення.

Нагадуємо, що сім’ї, які звертаються вперше за призначенням субсидії, подають заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, з зазначенням, зокрема, паспортних даних зареєстрованих (фактично проживаючих) осіб, в тому числі дітей, які досягли 14-річного віку.

 

Щодо надання пільг ( субсидій) на індивідуальне опалення

Державна соціальна підтримка населення під час оплати за житлово-комунальні послуги забезпечується шляхом надання окремим категоріям громадян пільг або призначення житлових субсидій.

Відповідно до законодавства України пільги (субсидії) на оплату житлово-комунальних послуг надаються у межах соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (із змінами).

Зокрема, соціальний норматив споживання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення відповідно становить 5 куб. метрів природного газу та 51 кВт.год на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Соціальна норма житла на послуги з індивідуального опалення для розрахунку:

пільг

  • 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
  • 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку плати, та додатково 21 кв. метр на сім’ю {у разі користування газопостачанням для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб).

субсидій

  • 13,65 кв. метра опалюваної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство;
  • 75 кв. метрів на домогосподарство (для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб).

При цьому, для розрахунку розміру витрат природного газу, електричної енергії на потреби опалення застосовується коригуючий коефіцієнт на рівні 1,073 для 1-2 поверхових будівель (0,783 - для будівель на 3 і більше поверхів).

Розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно. Це закріплено пунктом 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).

З метою забезпечення рівних умов для розрахунку пільг та субсидій дати початку та завершення опалювального періоду для надання зазначених видів соціальної підтримки мають бути однаковими.

У зв’язку з цим управління соціального захисту населення відшкодовують підприємствам витрати за надані пільги на оплату газопостачання (електропостачання) на опалення, у неповні місяці опалювального періоду з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно.

 

Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА

 

Наверх ↑