З 1 жовтня 2018 року внесені зміни до порядку надання субсидій!

Версія для друкуВерсія для друку

Управління праці та соціального захисту населення інформує:

 

З 1 жовтня 2018 року внесені зміни до порядку надання субсидій

 

17 жовтня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято       постанову №841, якою внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій. Враховуючи, що постанова застосовується з 01.10.2018 року, починаючи з 01 жовтня 2018 року призначення субсидій, у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін.

Згідно  прийнятих змін з 1 жовтня 2018 року субсидія призначається з місяця звернення(починаючи з 16 жовтня) за її призначенням до закінчення опалювального періоду та розраховується окремо на неопалювальний  та опалювальний періоди.

Тобто домогосподарствам, яким було призначено субсидію на неопалювальний період, в тому числі у нульовому розмірі, додатково звертатися до управлінь соціального захисту населення не потрібно. Таким сім’ям розрахунок розміру субсидії на опалювальний період буде проведено в автоматичному режимі. Склад домогосподарства та перелік послуг залишається таким як і при призначенні субсидії в неопалювальний сезон, за винятком випадків,  коли громадянин поінформував про відповідні зміни, чи спеціалістами управління праці виявлено розбіжності між довідками про склад сім’ї отриманими в неопалювальний сезон та довідками, які надано  сільськими радами, старостинськими округами чи селищною радою в опалювальний сезон на запит управління праці.

            На даний час управлінням праці та соціального захисту населення вживаються заходи щодо проведення обрахунку розмірів субсидій на опалювальний період по кожному домогосподарству.

            За результатами проведених розрахунків сім’ям буде вручено повідомлення про розмір призначеної субсидії в листопаді 2018 року.

  Щодо змін, які внесено до порядку призначення житлових субсидій:

  Стосовно призначення субсидії на понаднормову площу житла

Доповнено перелік осіб, яким житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на понаднормову площу житла, громадянам, які:

отримують пенсію у зв’язку  з втратою годувальника або по інвалідності,

досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», і отримують пенсію за вислугою років;

 отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Стосовно призначення субсидії домогосподарствам з великою площею житла

З 1 жовтня 2018 року при визначенні права на отримання субсидії враховується не загальна площа житлового приміщення, а опалювальна.

  Субсидія не призначається, якщо опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв. метрів для індивідуальних будинків. При цьому ця норма не поширюватиметься і на багатодітних сімей.

За рішенням Комісії субсидія може бути призначена, якщо у житловому приміщенні(будинку) оформлено два і більше окремих особових рахунки, за умови, що опалювальна площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

Стосовно непризначення субсидії за наявності заборгованості зі сплати аліментів

Змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена(у т.ч. за рішенням Комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім’ї  члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці(крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

Стосовно обрахування сукупного доходу

  Постановою №841 уточнено, що для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства. При цьому, як і раніше, розмір заробітної плати враховується після сплати податку на доходи фізичних осіб.

   Перелік доходів, які враховуються під час призначення житлової субсидії

доповнено грошовими переказами, отриманими із-за кордону ( на підставі задекларованих сум), а які не враховуються, - сплаченими аліментами (за умови документального підтвердження фактичної сплати) та спеціальною бюджетною дотацією за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

  

   Також визначено, що розрахунок середньомісячного доходу для осіб, які отримували хоча б один із таких видів доходу,як стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю 1-2 групи в наслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, здійснюється шляхом ділення загальної суми сукупного доходу за період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії,на кількість місяців, у яких отримано цей дохід.

  Уточнено, що у разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

   Передбачено, що не враховуються доходи батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, а також доходи одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною,у випадку, коли батьки розлучені.

   Окрім того, змінено порядок розрахунку сукупного доходу для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю.

   Якщо у них середньомісячний сукупний дохід менше мінімальної заробітної плати, за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, враховується дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи; за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум,встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи; за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

   Звертаємо увагу, що окрім того, враховуються інші види доходів, які отримала безробітна особа протягом періоду за який враховуються доходи.

 

   Стосовно призначення субсидії особам, що перебували за кордоном

   З метою урегулювання питання призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять заробітчани, що перебувають за кордоном понад 2 місяці протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, надано можливість Комісіям приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такими особами підтверджено легалізованими в Україні документами набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення.

   Відповідний перелік розміщено на веб-сайті Мінсоцполітики у розділі

«Міжнародна діяльність» у закладці «Міжнародне співробітництво».

 

   Стосовно нормативного врегулювання окремих питань

   Нормативно врегульоване питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем не сплачено ЄСВ (субсидія їм призначатиметься на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ).

   Визначено, що заява і декларація не можуть бути розглянуті(вважаються не поданими!), коли до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані (прізвище, ім’я та по батькові, сімейний стан, дата народження, серія та/або номер паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для осіб, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за його серією та номером);

 Не зазначені відомості про адресу домогосподарства та номери особових рахунків та/або відсутня згода на обробку персональних даних про членів домогосподарства та членів їх сім’ї, даних про доходи та майно.

   Надано Комісії право приймати рішення про призначення житлової субсидії у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення субсидії є такими, що зазначені в абзацах другому-четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення, і такі особи або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується ВИСНОВКОМ(не довідкою) лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря.

  При цьому звертаємо  увагу, що початкову стадію алко- і наркозалежності людини може діагностувати будь-який лікар.

 Врегульовано питання припинення житлової субсидії без рішення Комісії за заявою отримувача, а також у разі смерті одинокої особи чи переїзду сім’ї в інше житлове приміщення.

  Щодо виплати громадянам невикористаних сум субсидій

   Постановою передбачено, що в окремих випадках за рішенням Комісії кошти невикористаної житлової субсидії можуть бути виплачені особам похилого віку та особам з інвалідністю, які мешкають у містах обласного значення, через відділення поштового зв’язку ПАТ «Укрпошта». Враховуючи норму Положення щодо можливості продовження за рішенням Комісії терміну подання заяви на виплату до 1 листопада усім, хто вчасно не зміг подати заяву з поважних причин, а є в списку для виплати невикористаної суми субсидії, просимо звернутися до управління праці.

Щодо сплати за послуги отримувачами субсидії

   Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

 

За рішенням Комісії субсидія може призначатися у наступних випадках:

-на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам, які проживають самі;

-за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла та внутрішньо переміщеним особам (без укладеного договору оренди);

-на фактично проживаючих зареєстрованих осіб (в такому випадку субсидію за рішенням Комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства відсутні доходи,  або їх розмір менше ніж мінімальна заробітна плата та/або такі особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії).

-призначення субсидії на розділені рахунки;

-Домогосподарствам у яких є особи, чи  члени  сім’ї            особи із зареєстрованих осіб  у яких відсутні доходи, або їх розмір менший ніж мінімальна заробітна плата, та/або такі особи не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування(рішення Комісії у такому випадку може бути наступним: призначити житлову субсидію з урахуванням трьох прожиткових мінімумів для працездатної особи, на кінець періоду, за який враховуються доходи(5523 грн.) чи в окремих випадках з урахуванням одного розміру прожиткового мінімуму, чи з урахуванням фактично отриманих доходів по вказаних особах).

! Наголошуємо, що відповідно до Порядку призначення житлових субсидій передбачено обов’язок одержувача субсидії інформувати в 30 денний термін управління соцзахисту населення про:

- наявність у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім’ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані (фактично поживають) за іншою адресою;

- перебування у володінні сім’ї (в тому числі членів сім’ї, які зареєстровані за іншою адресою)  транспортного засобу, з дати випуску якого не минуло 5 років (крім мопеда та автомобілів, отриманих через управління соцзахисту);

- здіснення купівлі, набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб (отримання в дар, спадщину тощо), оплати послуг на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення);

- зміни складу зареєстрованих членів домогосподарства та зміни у складі їх сім’ї;

- зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг та умов їх надання;

- зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком, зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання.

            У разі наявності у осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, членів сім’ї (чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей), які зареєстровані (фактично поживають) за іншою адресою або у разі зміни складу зареєстрованих осіб чи зміни у складі їх сім’ї – подаються нові заява та декларація.

Громадянин несе відповідальність за не повідомлення про обставини, що впливають на право отримання субсидії та її розмір.

При виявленні відповідного факту надання субсидії припиняється, сума субсидії повертається.

За додатковими роз’ясненнями звертатися до управління праці за тел.9-10-53, 9-13-47

Начальник управління праці                                        Т.І.Лень

Попов, 91-3-47

 

 

 

 

Наверх ↑