Знакові постаті

Версія для друкуВерсія для друку

Кожне сільськогосподарське підприємство району очолюють керівники, яким є чим пишатися. Завдяки їхній хазяйновитості,  знанням і наполегливості живе село, розвивається сільське господарство, яке являється визначною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання. Їхні працьовитість, природна мудрість, невгамовні серця і багатий досвід живлять українську ниву, стверджуючи істину: якщо є урожай, то у народі мир і спокій. Серед них: Семен Свиридонович Антонець - Герой України, Герой Соціалістичної  Праці, почесний член Української академії аграрних наук,  академік Української екологічної Академії наук, почесний професор Полтавської державної аграрної академії,  засновник ПП "Агроекологія". Має ще безліч нагород, серед яких почесна  відзнака Всеукраїнського фонду сприяння міжнародному спілкуванню „Українське Народне Посольство” -  Орден  Святого  Миколи Чудотворця (це єдиний у світі орден, на якому вигравірувані слова: «За примноження добра на Землі». Найвища нагорода Фонду Міжнародних премій офіційно зареєстрована у Швеції, Україні та Італії за підтримки Організації Об’єднаних Націй (ЮНЕСКО) у 1996 році.)

             Підприємство, впроваджуючи грунтозахисну систему землеробства, має значний досвід виробництва екологічно чистої рослинницької продукції (не застосовуються біля 15 років мінеральні добрива та більше 30 років  пестициди).

            В агро формуванні  працює 5 доїльних залів  провідних виробників у галузі молочного обладнання – фірм „Вестфалія Сьордж” та „ДеЛаваль”. Протягом 2005 - 2010 років на переоснащення тваринницьких ферм затрачено 12 млн. грн., що значно вплинуло на якість виробленої продукції, підняло умови праці тваринників на європейський рівень. У підприємстві впроваджено прогресивні форми оплати праці.  Така організація  роботи дала можливість виробляти щодоби 25-30 тонн чистого (без антибіотиків, без інгібіторів та пестицидів про) молока, яке оцінюється як "екстрапреміум" і дає доплату в 15 відсотків. При цьому екологічне молоко йде "на ура":щороку  із майже 10 тисяч тонн – 9,1 тисячу забирають для переробки молочні компані. Високоякісна, екологічно чиста, конкурентоспроможна дукція придатна для виробництва дитячого харчування.

            ПП”Агроекологія” стало виробничою базою аграрного відділення НАНУ та філією Полтавської державної аграрної академії, де студенти проходять навчальну та виробничу практику, знайомляться з технологіями виробництва рослинницької та тваринницької продукції, досвідом роботи підприємства з питань біологічного землеробства та виробництва екологічно чистої продукції.

            Антонець С.С. крім того, що піклується  про  здоров’я української нації ще  займається меценатством, дбає про розвиток соціальної інфраструктури та духовне відродження українського села. Всі об’єкти соцкультпобуту, що працюють на території сільських рад, де господарює ПП „Агроекологія”, завжди отримують необхідну матеріальну допомогу. В останні роки за сприяння  підприємства збудовано дві церкви  в с. Ставкове Зіньківського району та в с.Михайлики Шишацького району. Виплата орендної плати за земельні частки (паї) тут найвища в районі і згідно договору становить    6 ц зерна за 1 га.

 

Валерій Ілліч Капленко - генеральний директор СТОВ "Воскобійники"

заслужений працівник сільського господарства України, депутат Полтавської обласної ради,голова  постійної комісії з питань аграрної політики та земельних відносин.

            З 2004 року товариство значно розширило площу сільськогосподарських угідь у користуванні  за рахунок оренди земельних часток (паїв)  у Зіньківському районі. На 01.01.2011 року вона становить 8512 га.

            Господарство є одним із основних виробників молока в районі. Щодоби його валовий надій складає 20-25 тонн. На 100 га сільськогосподарських угідь припадає  129 голів великої рогатої худоби та 57 корів. Підприємство має високі показники і в галузі рослинництва. Тому щороку в підсумковому рейтингу показників діяльності агроформувань району СТОВ «Воскобійники» входить в трійку лідерів.

       Висококваліфіковані спеціалісти  агроформування постійно вишукують шляхи для підвищення ефективності господарювання. В останні роки тут вирощують ріпак, нетрадиційні кормові культури, займаються насінництвом, закуплено нову  прогресивну сільськогосподарську техніку . В організації годівлі, формуванні раціонів, племінній справі господарство вийшло на європейський рівень. В найближчий час буде обладнаний омріяний доїльний зал на рівні третього тисячоліття.

            Підприємство, очолюване Капленком В.І., несе на собі себе тягар фінансування соціальної сфери. Тут утримують водогін, баню, надають допомогу в ремонтах школи та дитячого садка, забезпечують продуктами харчування дитячі заклади на території Воскобійницької сільської ради та обласну гімназію-інтернат для обдарованих дітей і ще багато іншого. Крім того тут турбуються про здоров’я працівників та підростаючого покоління: утримують спортивні команди (оплачують роботу тренерів, придбавають спортивні форми для команд, організовують поїздки на змагання).

 

Скочко Віктор Миколайович – генеральний директор ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка», керівник, який завдяки активній громадській діяльності,  життєвій позиції, особистим якостям та успішній роботі користується авторитетом та повагою як у своєму колективі, так і серед керівників та жителів району. Це підтвердили і вибори до місцевих рад 31 жовтня 2010 року – Віктор Миколайович  більшістю голосів громади обраний депутатом Полтавської обласної ради.

З грудня 2008 року на територіях Шишацького, Диканського, Гадяцького та Зіньківського районів, після об’єднання 7 агроформувань, почало діяти підприємство із  загальною площею сільськогосподарських угідь  більше 42 тис. га, в тому числі ріллі  понад 39 тис. Га – ТОВ «Агрофірма 2Ім. Довженка», яке з моменту утворення очолює Скочко В.М.

З року в рік у ТОВ "Агрофірма "ім. Довженка" збирають вагомі врожаї сільськогосподарських культур, мають високу продуктивність худоби.   Агроформування вцілому є одним із стабільних виробників молока на Полтавщині. Валове виробництво цього корисного продукту в підприємстві становить біля 12 % від його валу в області. Господарство   займається  вирощуванням   цукрових  буряків,  зернових    культур, кукурудзи, соняшнику, кормових культур. При цьому галузь буряківництва – лідируюча. Цукристі становлять біля 24% в структурі посівів господарства та  15,3 % від їх клину в області. Підприємство тісно співпрацює з Інститутом цукрових буряків УААН. У вирощуванні даної культури застосовується передова американська технологія. Переробку цукросировини ТОВ „Агрофірма „ім. Довженка” здійснює на виробничих потужностях  Яреськівського цукрового заводу, який став виробничим підрозділом товариства.

 Дирекція підприємства постійно дбає про оновлення  машино - тракторного парку підприємства. Зокрема, у 2010 році придбано три трактори Fendt та іншу сільськогосподарську техніку.

В ТОВ „Агрофірма „ім. Довженка” будується потужний (на 1000 голів корів) молочно – товарний комплекс на основі найсучаснішого технологічного проекту, що відповідає європейським стандартам. З червня 2010 року діє перша черга проекту - корівник на 500 голів дійного стада та  приміщення доїльного залу з монтажем доїльного обладнання ізраїльської фірми "Афімілк", обладнання для охолодження молока, пункт штучного осіменіння корів, молочна лабораторія з сучасним обладнанням, ветеринарна аптека, кабінет для спеціалістів.   У 2009 -  2010 роках на будівництво комплексу  витрачено 20,2 млн. грн.

В даний час ведуться підготовчі роботи до будівництва другої черги комплексу на 500 голів кошторисною вартістю 13,7 млн.грн. Паралельно на комплексі іде реконструкція старих будівель  під родильне приміщення та для утримання сухостійних корів. 

  Щоденний надій молока по комплексу становить більше 10 тонн.

  Скочко Віктор Миколайович дбає про добробут працівників товариства, ветеранів виробництва та пенсіонерів. За його безпосередньої підтримки зміцнюється матеріальна база навчальних закладів села, лікарень, розвивається спорт.

 

            Микитченко Віктор Миколайович  – директор ТОВ «Вікторія Агроекспо», заслужений працівник сільського господарства України , генеральний директор ТОВ „Вікторія Агроекспо”.

              Будучи дбайливим господарем, зумів залучити значні інвестиції у  розвиток молочного скотарства.    За останні роки технічний парк  підприємства значно оновився  зразками вітчизняної та зарубіжної техніки. Новинки, придбані ТОВ „Вікторією Агроекспо”  під впровадження нових технологій в рослинництві,   дозволяють якісно і в оптимальні терміни проводити  як посів так і збір врожаю, а також належним чином організувати його доробку і зберігання. Хлібороби ТОВ «Вікторія Агроекспо» стали лідерами жнив 2011 року. Урожайність по цьому підприємству склала 51,6 ц/га і перевищує середньорайонний показник на 8,9 ц/га (20,8 %).

            Дирекція підприємства постійно дбає про соціальний розвиток  населених пунктів, підвищення культурного рівня людей.  Тут збудований один з найошатніших будинків культури в районі.

            Цьова Андрій Олександрович - засновник та генеральний директор а ПСП „Нива”, заслужений працівник сільського господарства  України.

            ПСП «Нива» порівняно невелике господарство. Загальна площа ріллі в обробітку становить 1789 га, в тому числі 306 га орної землі підприємство орендує у Великобагачанському та Миргородському районах. Проте воно вирізняється серед інших багатогалузевістю.

Окрім того, що ПСП „Нива” є одним із стабільних виробників молока у районі, тут вирощують худобу, свого часу, незважаючи на труднощі, не пустили під ніж свинарство і, що є рідкістю на Шишаччині, утримують птахоферму, мають чудову пасіку та турбуються про її розширення.

 Протягом останніх років тваринницькі приміщення агроформування невпізнанно змінилися, їх реконструювали – в корівниках обладнали кормові столи, замінили молокопроводи, провели ремонти молочних блоків. Корми в господарстві заготовляють високоякісні, а для їх приготування і роздачі придбали нову техніку.

Господарство і в галузі  рослинництва неодноманітне. Крім цукрових буряків, зернових культур,  кукурудзи,  соняшника тут   сіють лікарські  та медоносні культури,  вирощують  картоплю, займаються садівництвом.     

Щороку підприємство отримує високі  врожаї основних сільськогосподарських культур. Так у 2010 році в  ПСП "Нива" отримали найвищу в районі урожайність озимого жита (59,9 ц/га), ярого ячменю (42,4 ц/га), вівса (30,0 ц/га), кукурудзи на зерно (98,2 ц/га), а отже і в підсумку, зернових і зернобобових (53,9 ц/га). В середньому по району урожайність цих культур відповідно становила 25,7 ц/га, 31,2 ц/га, 29,6 ц/га, 51,1 ц/га та 37,7 ц/га. Насіння соняшнику на круг отримали теж найбільше, по 32,1 ц, що вище на 8,1 ц/га від середньорайонного показника.

Підприємство постійно інвестує кошти в нову техніку – потужні трактори, широкозахватні агрегати. Нещодавно в агрофомувнні збудовано потужний  комплекс для сушіння зерна.

Цьова А.О. постійно дбає про соціальний розвиток села Баранівка, приділяє велику увагу культурно-масовій та спортивній роботі серед молоді, очолюване ним  підприємство  є порядним партнером та гарантом добробуту працівників. На території села знаходяться дитячий садок, школа, лікарня, будинок культури, яким ПСП  „Нива” надає матеріальну допомогу.

ільськогосподарське підприємство району очолюють керівники, яким є чим пишатися. Завдяки їхній хазяйновитості,  знанням і наполегливості живе село, розвивається сільське господарство, яке являється визначною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання. Їхні працьовитість, природна мудрість, невгамовні серця і багатий досвід живлять українську ниву, стверджуючи істину: якщо є урожай, то у народі мир і спокій. Серед них:

 

       

Наверх ↑