Звіт про виконання Програми соціального захисту населення Шишацького району 2019-2020 роки „Турбота” за 2019 рік

Звіт про виконання Програми соціального захисту населення Шишацького району 2019-2020 роки  „Турбота” за 2019 рік

Управління праці та соціального захисту населення інформує щодо надання матеріальної допомоги та інших додаткових гарантій надаються з районного бюджету по програмі «Турбота» яка діє із 2005 року.

На даний час додаткові соціальні гарантії учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, особам  поважного віку, малозабезпеченим громадянам, поліпшується соціальний захист ветеранів війни та праці, осіб з інвалідністю та тяжко хворих осіб, яким не встановлено групу інвалідності, учасників антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, внутрішньо переміщених осіб, інших категорій надаються по Програмі соціального захисту населення Шишацького району 2019-2020 роки  „Турбота” із змінами.

З метою покрашення соціального захисту населення у 2019 році на виконання заходів  Програми „Турбота” профінансовано 665185 грн., а саме:

надано грошову допомогу 10 особам з інвалідністю по зору на суму 10700грн.;

надано матеріальну допомогу двом вдовам, шести учасникам війни в Афганістані та воєнних конфліктів  на території інших зарубіжних країн на суму 13000грн.;

придбано путівку на санаторно-курортне лікування      в Медичний   Центр « Нові Санжари» особі з інвалідністю І групи загального захворювання із супроводом на суму 14736 грн.;

надано грошову допомогу онкохворим особам, особам з інвалідністю та особам з хронічно невиліковними хворобами, яким не встановлено групу інвалідності  на суму 222761грн. , онкохворій  дітині з інвалідністю в сумі 40000 грн..

Профінансовано додаткову пільгу (крім передбаченої законодавством пільги у розмірі 50-відсоткової знижки з оплати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами) у розмірі 50-відсоткової знижки з оплати за житлово-комунальні послуги члену сім’ї загиблого, вдові,  воїна-інтернаціоналіста, в межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами в сумі 5666 грн..

Профінансовано, за рахунок коштів районного бюджету, пільги з послуг зв’язку та інші, передбачені законодавством пільги, компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян:

- компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян на залізничному транспорті в сумі 113300 грн.;

- пільги окремим категоріям громадян з послуг зв’язку в сумі 10000 грн..

Заходи соціального захисту громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:

відшкодовано витрати  супроводжуючій особі групи дітей  постраждалих від наслідків  Чорнобильської катастрофи в санаторно-курортний заклад « Сонячний промінь» м. Очаків в сумі 10311 грн.;

надано грошову допомогу особам І, ІІ та ІІІ категорії та вдовам для придбання ліків до Дня Чорнобильської трагедії  26 квітня та до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ( два рази на рік, лише ліквідаторам)  14 грудня, всього 31 особі на суму 41000 грн.;

придбано п’ять путівок для дітей постраждалих від наслідків  Чорнобильської катастрофи в санаторно-курортний заклад « Сонячний промінь» м. Очаків на суму 49500 грн.;

придбано путівку для оздоровлення особи  1 категорії постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи в  Медичний Центр « Нові Санжари» на суму 7300 грн.;

придбано путівку  для оздоровлення особи 2 категорії постраждалої від наслідків Чорнобильської катастрофи в  Медичний Центр « Нові Санжари» на суму 9793 грн..

Забезпечення організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) демобілізованих військовослужбовців та військовослужбовців, у яких закінчився строк дії контракту, які  проходили службу в районах проведення антитерористичної операції, та членів їх сімей (дружина, чоловік, неповнолітні діти). У 2019 році на вказані заходи з районного бюджету спрямовано 99840 грн., розпорядником коштів визначено Шишацький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Надано щорічну разову грошову допомогу учасникам антитерористичної операції  та операції Об’єднаних сил, а саме:  інвалідам війни, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня поточного року, які перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги Шишацького району, виплачено 58 пільговикам на суму111418 грн..

Програмою «Турбота» передбачений захід щодо закупівлі соціальних послуг, надання тимчасового притулку, до шести місяців, у благодійних організаціях імовірним особам, які  постраждали від торгівлі людьми, насильства в сім’ї тим, які перебувають в складних життєвих обставинах та іншим категоріям.

Додаткові соціальні гарантії по Програмі „Турбота” надаються лише жителям Яреськівської, Федунської та Ковалівської сільських рад.

Повідомляємо, що питання надання додаткових соціальних гарантій з районного бюджету жителям,  що проживають на території Шишацької ОТГ, суперечить чинному законодавству. В частині надходжень та витрат місцевих бюджетів є чітке розмежування відповідно Бюджетного кодексу України, Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відповідно до надходжень бюджетів встановлюються повноваження в частині фінансування. Фінансовий ресурс районного бюджету складається з податкових надходжень (основний бюджетоутворюючий податок - податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платників податків, які працюють в установах та підприємствах, що розташовані на території Ковалівської, Федунської, Яреськівської сільських рад). Правомірно ресурс районного бюджету розподіляти за визначеними територіями.

Начальник   управління          Т.І.Лень