Звіт спостережної комісії при райдержадміністрації за результатами роботи протягом І півріччя 2018 року

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 09.06.2004 року № 284 при Шишацькій районній державній адміністрації створена та здійснює діяльність спостережна комісія.

Спостережна комісія працює відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (зі змінами). У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та іншими чинними актами.

Спостережна комісія здійснює організацію  та  громадський  контроль за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

До складу спостережної комісії райдержадміністрації входять представники органів виконавчої влади, громадських організацій.

У своїй діяльності комісія співпрацює з органами місцевого самоврядування, Шишацьким відділенням поліції Миргородського відділу поліції  Головного управління Національної  поліції України в Полтавській області, Шишацьким районним  сектором  з питань пробації  Північно-Східного міжрегіонального     управління  з питань виконання   кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, Шишацькою районною філією Полтавського обласного центру зайнятості, управлінням праці соціального захисту населення райдержадміністрації та громадськими організаціями.

Одними із завдань комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За звітний період проведено 6 засідань, де обговорювалися  питання підведення підсумків роботи за 2017 рік, зняття та взяття на облік умовно – достроково звільнених від відбуття покарання, організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, надання їм допомоги у соціальній адаптації та інші питання.

Всього станом на 01.08.2018 року перебуває на обліку умовно – достроково звільнених від відбуття покарання 2 особи. Протягом І півріччя 2018 року звільнених з місць позбавлення волі 4 особи.

Депутатами селищної, сільських рад, членами спостережної комісії  проводились обстеження житлово-побутових умов проживання осіб, які звільнилися з місць позбавлення волі, складено відповідні акти обстежень, надана інформаційно-роз’яснювальна робота щодо їх прав та гарантій, проведені  профілактичні бесіди. Посилено роботу, щодо організації громадського контролю за поведінкою осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання та проведення виховних заходів за місцем їх проживання і роботи протягом не відбутої частини покарання. Надавалися послуги соціального спрямування та інформаційні з проблем працевлаштування, оформлення соціальної допомоги, безконфліктного спілкування.

В 2018 році на обліку в Шишацькій районній філії Полтавського обласного центру зайнятості звільнених з місць позбавлення волі осіб не перебувало, відповідно працевлаштованих не було. Але постійно надаються послуги, спрямовані на працевлаштування, зокрема консультації з підбору роботи, профконсультаційні та профінформаційні послуги при зверненні вищезгаданих осіб.

Питання  соціальної адаптації  осіб, звільнених з місць позбавлення волі за дотриманням законних прав та інтересів засуджених знаходиться на постійному контролі спостережної комісії при Шишацькій райдержадміністрації.

Протягом звітного періоду жодних повідомлень про осіб вищезазначеної категорії, які ухиляються від громадського контролю та порушують громадський порядок не надходило.

Діяльність спостережної комісії базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості.

Заступник

голови районної державної

адміністрації

голова спостережної комісії                                                          Ю.М.Онацько