14 березня-День українського добровольця

14 березня-День українського добровольця

Встановлення Дня українського добровольця саме 14 березня обумовлено тим, що саме у березні 2014 року, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення на територію материкової України та бажаючи захистити незалежність, суверенітет та територіальну цілісність своєї держави, згідно рішення керівництва Самооборони Майдану добровольці із Самооборони Майдану вирушили на військовий полігон для проходження військової підготовки з метою подальшої участі у воєнних діях.

Як наслідок, з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії.
14 березня 2014 року більше п’яти сотень бійців Самооборони Майдану прибули на полігон в Нові Петрівці Київської області. Так розпочався бойовий шлях першого добровольчого батальйону.
Згодом, майже через місяць, а саме 13 квітня 2014 року, Рада національної безпеки та оборони України оголосила про проведення антитерористичної операції у східних регіонах України. Рішення було прийнято у відповідь на проросійські збройні операції на території Донецької та Луганської областей. На той час Україна фактично не мала боєздатної армії.
При цьому, саме завдяки учасникам добровольчих батальйонів та формувань, які активно створювались та вирушали в зону воєнного конфлікту, вдалося створити справжню боєздатну армію та не допустити просування ворога далі материковою Україною.
Саме тому, вшанування мужності і патріотизму та забезпечення збереження пам'яті славетних героїв-добровольців, які загинули під час виконання обов'язків у складі добровольчих формувань, є необхідним виявом вдячності та поваги з боку українського суспільства.

Відтак, пам’ятаймо це! Усі громадяни України повинні бути вдячні представникам добровольчих батальйонів, які відіграли значну роль у військовому протистоянні на Сході України. Іменами добровольців, що віддали на фронті свої життя, називають вулиці та проспекти українських міст. Бої за повне звільнення України тривають і досі, але ми знаємо, що знаходимось під щоденним захистом військовослужбовців.