111

Звіт голови районної державної адміністрації Іваненка В.Б. про виконання Програми економічного та соціального розвитку району на 2017 рік, бюджету та рішень ради із зазначених питань, а також здійснення районною державною адміністрацією делегованих їй

Версія для друкуВерсія для друку

В звітному періоді діяльність органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування була спрямована на виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік, вирішення комплексу питань, пов'язаних із соціальним захистом населення.

Виробнича спеціалізація Шишацького району: газо видобувна промисловість, переробка газового конденсату, харчова промисловість та переробка сільськогосподарської продукції, виробництво зернових та технічних культур, тваринництво.

В загальнообласному рейтингу за підсумками роботи в 2017 році наш район посів 4-5 місце проти 9 місця за підсумками роботи в 2016 році.

В основі регіональної економіки лежить промисловий комплекс , який формує  77,1 % валового регіонального продукту району.

Зростання обсягу виробництва промислової продукції за 11 місяців 2017 року проти відповідного періоду 2016 року склало 11% і становило 10396,2 тис. грн. Обсяг реалізації промислової продукції на душу населення становить 520 тисяч гривень.

Серед районів області за обсягом реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) без ПДВ та акцизу у розрахунку на одиницю населення Шишацький район стабільно посідає перше місце.

                 В загальнообласному рейтингу Шишацький район також стабільно посідає перші місця за основними показниками здійснення сільськогосподарської діяльності.

За 2017 рік валова продукція сільського господарства (без врахування населення) у цінах 2010 року склала 393,6 млн. грн., в тому числі рослинництва – 192,9 млн. грн., тваринництва –  200,7 млн. грн.

Через посушливі погодні умови Шишаччина мала значний недобір врожаю порівняно з попередніми роками. Всього намолочено  75,2 тис. тонн  зернових та зернобобових культур, що менше на  41,0 тис. тонн проти 2016 року.  Середня урожайність становила 45,6 ц/га. Найвищої врожайності зернових та зернобобових культур (62,7 ц/га) досягли аграрії ПСП «Нива».

Цукрові буряки цього року  сіяли на території району  ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка», ФГ «Лідія» та ФГ «Марія».  Урожайність солодких коренів склала 456 ц/га. Всього їх накопано  141,3 тис. тонн у заліковій вазі.

Сої і соняшнику в районі намолочено відповідно 5,9 тис. тонн  та 11,2 тис. тонн.

Під урожай 2018 року  посіяно озимих культур 11,0 тис. га, що більше показника минулого року на 52,8%,  в тім числі на зерно – 8,5 тис. га, що більше на 32,8%.

По показниках галузі тваринництва район залишається  лідером на Полтавщині.

За минулий рік сільськогосподарськими підприємствами вироблено 3259,8 тонн м’яса у живій вазі, 65418,9 тонн молока,  32,9 тис. штук яєць. У порівнянні до відповідного періоду попереднього року збільшились обсяги виробництва молока - на 3351 тонну     (на 5,4 %) та  яєць на 25,5 тис. шт. (в 4,6 рази).Зменшились обсяги виробництва м’яса на 220,2 тонни (на 6,3%),

Середній надій молока на корову по району становить 8144 кг, що більше проти 2016 року на 1152 кг, або на 16,5%. Найвищі надої молока у ТОВ «АФ ім. Довженка» - 9792 кг та ТОВ «Федунка» - 8861 кг. По виробництву молока на 100 га сільськогосподарських угідь район теж залишається лідером в області.

                Вагомих середньодобових приростів великої рогатої  худоби досягли працівники ПП «Агроекологія» 700 грами, ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка» 695 грам.                                                                                                                                                   

В сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах утримується 20076 голів ВРХ, в тому числі 8480 голів корів; 389 голів свиней; 196 голів коней; 266 голів  овець. Порівняно до 2016 року  зменшилось поголів’я всіх видів тварин, зокрема: ВРХ- на 1845 голів, корів- на 202 голови, свиней – на 520 голів, коней – на 7 голів, овець – на 17 голів та  птиці – на 1,2 тис.голів.

Щільність поголів’я ВРХ на 100 гектарів сільськогосподарських   угідь   по   агроформуваннях  району  найвища в області і становить 54 гол, з них корів – 23 гол.                                                                                                                                                                          

Аграрії району постійно дбають про оновлення матеріально-технічної бази, інвестують кошти в розвиток виробництва. В 2017 році придбано 12 тракторів, 4 вантажні автомобілі, зернозбиральний  та кормозбиральний комбайни, міні комбікормовий завод  та іншу посівну і ґрунтообробну техніку. Всього придбано 126 одиниць техніки на суму 155,4 млн. грн., з них іноземного виробництва 61 одиниця  вартістю 130,2 млн. грн.

12 вересня 2017 року у рамках Першого Європейського Дня Ферми в смт. Шишаки було проведено презентацію кормового центру ТОВ «Агрофірми «ім. Довженка». Він  дозволяє виготовляти   якісні кормосуміші для ВРХ, повністю контролюючи процес. Наразі його потужність складає понад 300 тонн кормів за день, що дає змогу нагодувати 10 тисяч голів великої рогатої худоби. Крім того в агрофірмі  на сьогодні комплексно запрацювала нова система управління тваринництвом: створено структуру зооветсервісу – мобільних бригад фахівців, які за графіком забезпечують обслуговування декількох ферм, змінено організаційну структуру ферм та посадові обов’язки ключових працівників, впроваджено нову систему мотивації персоналу.

В цьому році СТОВ «Воскобійники» введено в дію корівник для утримання 248 голів ВРХ і 2-х перехідних галерей та цех по приготуванню комбікормів.

У грудні 2016 року у нас в районі було зареєстровано перший сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Бузова Агро». Проте він через відсутність коштів фактично не працював. У 2017 році у розвитку кооперації є зрушення. Члени кооперативу зробили  внески в сумі 17,0 тис. грн. Це дало змогу залучити, на конкурсній основі, кошти обласного бюджету за Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року в сумі 68 тис. грн. та кошти об’єднаної територіальної громади за Програмою підтримки розвитку обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів на 2017-2018 роки в сумі               

85 тис. грн. ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка» за символічну плату надає кооперативу відремонтоване приміщення. Встановлено обладнання для заготівлі і охолодження молока, придбаного за вищезазначені кошти. Вирішено питання транспорту – його орендують в ТОВ «Агрофірма «ім. Довженка».

Варто зазначити, що особисті селянські господарства Шишаччини отримали підтримку з обласного бюджету знову ж за Програмою розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року. 12 домогосподарств, які утримують від 3 голів корів та телиць, отримали відшкодування витрат на проведення штучного осіменіння телиць та корів,   в сумі 13,9 тис. грн. І одному домогосподарству   виплачено 9 тис. грн за  приріст поголів’я корів молочного напряму продуктивності власного відтворення  ( розмірі 3000 грн. за 1 голову).

Продуктивна праця шишацьких аграріїв оцінюється належним чином. Про це свідчить розмір середньомісячної заробітної плати, який досяг 7294 грн., що в 2,3 рази більше її мінімального розміру встановленого законодавством та на 35,5 % проти минулого року. 

Незважаючи на менший врожай зернових, агроформування району традиційно належним чином виконують договірні зобов’язання по оренді землі. Станом на 01.01.2018 виплачено 115,7 мільйон гривень або  102,6 % орендної плати за землю. Найвищі  зобов’язання за користування землею взяли на себе ТОВ  «Агрофірма  «ім. Довженка» та ТОВ «Вікторія Агроекспо» (сплачують орендну плату в розмірі 10,0 %  від вартості землі), ПСП «Нива» та СТОВ «Воскобійники» (9,0%). В середньому по району фактичний розмір виплаченої орендної плати становить 9,4 %.

Відповідно до делегованих повноважень в галузі земельних відносин протягом 2017 року було надано 2 дозволи на виготовлення технічних документацій із землеустрою щодо  встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), 7 дозволів на розробку робочих проектів землеустрою з рекультивації порушених земель за межами населених пунктів  ПрАТ «Нафтогазвидобування».

      У 2017 році видано 7 розпоряджень голови районної державної адміністрації про затвердження технічних документацій із землеустрою громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, 2 розпорядження  про надання в оренду нерозподілених земельних ділянок,  4 про поновлення договорів оренди земельних ділянок, 6 розпоряджень про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок, 2 про розірвання таких договорів. Також було видано 1 розпорядження голови районної державної адміністрації про припинення права постійного користування земельною ділянкою та 1 про передачу земельної ділянки у комунальну власність.

        На 01.01.2017 залишок коштів, що надходять в порядку відшкодування втрат  сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва,  на рахунках районної та сільських рад становив 326,5  тис. грн., в тому числі районного бюджету  7,8 тис грн. Протягом року ці кошти не використовувалися. При цьому надійшло 15,1 тис. грн. в районний бюджет та 60,4 тис. грн. в бюджет Ковалівської сільради. На 1 січня 2018 року таких коштів маємо 402,2 тис. грн. З них в районному бюджеті  23,1 тис. грн.. на рахунку Ковалівської сільської ради 376,7 тис. грн., Яреськівської  - 2,4 тис. грн.

Фінансові ресурси

    Спільними заходами, вжитими місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, податковими органами щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, вдалося в складних економічних умовах забезпечити виконання  всіх бюджетів району, забезпечити виконання плану по основних бюджетоутворюючих податках:  податку на доходи фізичних осіб, платі за землю,  єдиному  податку. Так, враховуючи фактичні надходження до  бюджетів району без врахування трансфертів за 2017 рік, що визначає податкоспроможність територій залежно від рівня надходжень на одного жителя, показники бюджетів Шишацького району знаходяться на 2 місці серед бюджетів області.

У 2017 році власні доходи місцевих бюджетів збільшилися на 25,6 %, (з громадою 40,1 %)  проти відповідного показника минулого року. 

Зведений бюджет Шишацького району за  2017 рік по доходах з урахуванням  міжбюджетних  трансфертів   забезпечено у сумі  133256,5 тис.грн., що складає   105,1 відсотки до планових показників на відповідний  період та на 27534,2 тис.грн., (126,0%) більше ніж за 2016 рік в т.ч. виконання доходів  загального фонду забезпечено в сумі 129325,0 тис.грн. (103,4 відсотки), що на 28586,1 тис.грн., або (28,4%) більше 2016 року та спеціального фонду 3931,5 тис.грн. (223,7 відсотки).

Доходів  загального фонду без урахування міжбюджетних трансфертів  надійшло  33757,8 тис. грн. (117,6 відс.), що на 5045,5 тис. грн. більше  від запланованого обсягу та на 8631,4 тис.грн., (34,3%) більше 2016 року в т.ч. по основних бюджетоутворюючих податках :

- „ Податок та збір на доходи фізичних осіб” виконано на 109,1 %, фактично надійшло 17837,8 тис. грн., перевиконано  на 1488,6 тис. грн., що більше надходжень 2016 року на 3386,0 тис.грн. (23,4%).

- „Податку на майно”  надійшло 10956,5 тис. грн., план виконано на 121,0%, що більше на 3652,6 тис.грн. (50,0 %) відповідного періоду 2016 року, в т.ч. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (код доходу 180101-180104) – 46,6 тис.грн.,  земельний податок (код доходу 180105; 180107) – 216,9 тис.грн., орендна плата за землю (код доходу 180106; 180109) – 10693,0 тис.грн.,  що більше на 3438,8 тис.грн. (47,4 %) відповідного періоду 2016 року.

- „Єдиного податку” надійшло 3398,3 тис.грн., що більше від запланованої суми на 1070,7 тис.грн., та на 1165,8 тис.грн. (52,2 %) більше   2016 року в т.ч. єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників – 1453,5 тис.грн.

Працюючи над додатковими джерелами наповнення бюджету, ми  перезаключили        договори оренди щодо збільшення орендної  плати, відсоткової ставки оренди землі, що дало можливість збільшити доходну частину бюджетів у 2017 році на   7 млн.грн.

Перевиконання планових призначень дохідної частини бюджету створює базу як для фінансування  соціально-захищених статей,  так і зміцнення матеріально-технічної бази бюджетних установ, проведення капітальних ремонтів. 

Завдяки спільним зусиллям райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу району на належному рівні знаходиться фінансування об’єктів спільного користування, так до районного бюджету передано трансфертів в загальній сумі 2850,0 тис.грн. з них;

          субвенції з Шишацької селищної ради (ОТГ) – 760,6  тис.грн.;  

           Ковалівської сільської ради – 265,3 тис.грн.;

           Федунської сільської ради – 178,2 тис.грн.;

           Яреськівської сільської ради – 1645,9 тис.грн.

                За рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку було залучено інвестицій на суму 1346,34 тис.грн. для термомодернізації Яреськівської ЗОШ 1-ІІІ ст. ім.Ф.П.Борідька.

З державного бюджету окрім соціальних та інших субвенцій отримано субвенцію на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 575,0 тис.грн., що спрямована на покращення матеріального стану закладів «Освіти» та  «Охорони здоров’я»- Шишацької ЦРЛ  .

           На фінансування галузей соціально-культурної сфери спрямовано 106277,4 тис.грн. або 85,1 %  від загального обсягу фінансування загального фонду. На виплату заробітної плати з нарахуваннями використано майже 24,0% коштів від загального фінансування, усі місцеві бюджети району забезпечили виплату заробітної плати працівників бюджетних установ в повному обсязі, розрахунки за енергоносії, інші захищені статті видатків, а також на придбання продуктів харчування для потреб бюджетних установ та забезпечення медикаментами медичних установ. Ріст середньої заробітної плати штатного працівника у 2017 році збільшився на 41,3 % проти 2016 року.

В звітному періоді за рахунок додаткових джерел на збільшення видаткової частини  бюджетів району спрямовано кошти в сумі 16701,8 тис.грн., в т.ч. за рахунок  вільного залишку коштів загального фонду , що утворився станом на 01.01.2017 року, в сумі 10310,6 тис.грн., (капітальні видатки складають 3309,1 тис.грн.,) та перевиконання доходної частини загального фонду бюджетів в сумі 6391,2 тис.грн., з них спрямовано на капітальні видатки 2156,8 тис.грн.

       Спільно з територіальними громадами району протягом року проводилися робота по покращенню матеріально-технічного стану закладів соціально-культурної сфери району.

З метою вирішення питань соціально–економічного розвитку протягом 2017 року за рахунок додаткового ресурсу профінансовано 15 районних цільових програм в сумі 1559,4 тис.грн.

Надання адміністративних послуг

           У грудні 2013 року створений та розпочав свою діяльність Центр надання адміністративних послуг при Шишацькій районній державній адміністрації. Метою його створення є спрощення процедур надання адміністративних послуг та поліпшення якості їх надання в Шишацькому районі, створення зручних умов для громадян і суб’єктів господарської діяльності при отриманні адміністративних послуг, забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів державної влади. 

Основними групами послуг у редакції розпорядження КМУ №523 від 16 травня 2014 року були:

державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

державна реєстрація речових прав на нерухоме майно;

державна реєстрація земельних ділянок та видачі відомостей з Держгеокадастру;

паспортні послуги та документи дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

Відповідно до розпорядження  Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2017 року  №782-р головою райдержадміністрації прийняте розпорядження № 315 від 4 грудня 2017 року «Про внесення змін до переліку адміністративних послуг, що надаються через Центр надання адміністративних послуг при Шишацькій районній державній адміністрації», яким було збільшено перелік адміністративних послуг ЦНАП. Зокрема послуги поповнилися новими групами:

1) державна реєстрація актів цивільного стану ;

2) адміністративні послуги соціального характеру (житлові субсидії, державні допомоги, довідка про ВПО тощо);

3) державна реєстрація транспортних засобів та видача посвідчень водія.                                                                              

 Головним позитивом цього доповнення є насамперед вказівка Уряду України на те, що саме ці найпопулярніші послуги повинні надаватися через ЦНАП.

Центром надання адміністративних послуг наразі надається  70 адміністративних послуг, хоча насправді послуг ще більше, бо окремі з них подаються у згрупованому вигляді.

За 2017 рік до відділу звернулося   6445 осіб. Надано  адміністративних послуг 5423 особі , у тому числі:  793 - міграційної служби, 196 – Державної реєстраційної служби, 3804 - послуги Держземагентства , в тому числі 773- онлайн послуги.

Видано 630 витягів з Державного земельного кадастру.

Державним реєстратором видано 301 витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

До державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців звернулося 724 особи.

В 2017 році до районного бюджету за державну реєстрацію змін, як фізичних так і юридичних осіб, виправлення помилок з вини заявника та державної реєстрації  речового права надійшло 44,6 тис.грн.

                                                               Охорона здоров´я

                Проводиться значна робота   по зміцненню матеріально-технічної бази  ЦРЛ та Центру ПМСД Шишацької селищної ради. В 2017 році на галузь охорони здоров`я спрямовано 15739,3 тис.грн., з них на капітальні видатки – 13924,0 тис.грн., на придбання медичного обладнання та основних засобів– 1815,3 тис.грн

      В  2017 року  за  фінансової підтримки ПрАТ «Нафтогазвидобування» проведено  капітальний  ремонт покрівлі  дитячого відділення Шишацької  центральної районної лікарні  вартістю  952,8 тис. грн.  З місцевого бюджету    виділено  41,1 тис. грн.  на виготовлення проектно-кошторисної документації   та проведення технагляду  за  ремонтними роботами  покрівлі. Також  за фінансової  підтримки ПрАТ «Нафтогазвидобування»  придбано  медичне обладнання  на суму 200,0 тис. грн.

  За кошти місцевого бюджету проводиться поточний  ремонт  зубопротезної  лабораторії ЦРЛ (вартість 273,9 тис. грн.).

Виділена  субвенція  на соціально-економічний розвиток  в сумі  459,0  тис. грн. на  придбання   медичного  обладнання для  ЦРЛ.    Придбано  2  ЕКГ-апарати,  аспіратор (відсмоктувач),  повітряний стерилізатор,  шприцевий дозатор, кондиціонер  в   стоматкабінет, кондиціонер  у  відділення  анестезіології  та  інтенсивної  терапії  та  2  в  лабораторію,  кювет до коагулометра,  5  пульсоксиметрів,  шафа  (бокс) медична   бактеріцидна, ростомір  напільний   з механічними вагами,  тонометр Маклакова,  холодильник, ноутбук  та 2   стоматологічні установки  в стоматкабінет  вартістю 300 тис. грн.

Протягом 2017 року  для Шишацької  ЦРЛ  від Департаменту охорони здоров’я надійшло як  благодійна  допомога   закуплене Світовим банком обладнання  на суму  750,3 тис.  грн.  в т. ч. :

Ультразвукова діагностична система LOGIQ V 2  (портативний УЗД  апарат)   -359,8 тис. грн. ;

Дефібрилятор  монітор  Bene  Heart   D3   - 80,7 тис.  грн;

Апарат для штучної вентиляції  легень  SV  300   - 155,7 тис.  грн;

Добовий  монітор  артеріального тиску з програмним  забезпеченням з  реєстраторами  (вимірювач  артеріального тиску  ВАТ 41-2   1  шт  -   62,7 тис.  грн;

Система  Холтерівського   моніторування   ЕКГ  «АМЕDТЕС  ЕСGpro  Holter»  1 шт – 91,5 тис.  грн.

     Згідно трьохсторонньої угоди між  ТОВ «АФ ім.Довженка» , Шишацькою селищною радою та Центром ПМСД  проведені ремонти Жоржівського, Гоголівського ,Пришибського, Тищенківського ФАПів  та  Великоперевізької АЗПСМ. В  Воскобійницькій АЗПСМ проведено ремонт за рахунок коштів  СТОВ «Воскобійники».

Використання коштів ЦРЛ за 2017 року складає:

 

показники

План на

2017 рік

Виконано

 

% виконання

 Медична  субвенція

11140,9

11140,9

100,0

Дотація з державного бюджету  місцевим

1245,8

1245,8

100,0

Кошти місцевого бюджету

4236,5

4218,3

99,6

Бюджет розвитку (кап. ремонт)

314,6

314,6

100

                               (обладнання)

488,3

481,5

98,6

Платні  послуги

575,4

569,0

99,1

Благодійні внески, гранти, дарунки  в т. ч. обладнання (750,3 тис. грн)

757,3

754,6

99,6

Затверджений бюджет  на рік

18758,8

18724,8

99,8

         По ЦРЛ прийнята  районна « Програма  кадрового забезпечення   у  соціально-гуманітарній  сфері  району    на 2017-2019 роки» , згідно якій проводиться оплата навчання майбутніх лікарів .

                При закладенні бюджету на 2018 рік було закладено 3 млн.грн. на придбання цифрового рентген обладнання.

                Видатки на  безкоштовні  медикаменти згідно  Постанови № 1303  від 17.08.1998 р «Про впорядкування  безоплатного та пільгового відпуску  лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування  окремих груп населення  та за певними категоріями захворювань» за  минулий рік становить 315,0 тис. грн.

           Проводяться заходи по реалізації урядової програми «Доступні ліки».  Згідно даної програми за рік отримали лікарські засоби більше 5 тисяч осіб, сума відшкодування склала 558,8 тис.грн.  

Освіта

        Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти у 2017-2018 навчальному році у районі функціонує 12 закладів освіти. З них: 5 – навчально – виховних комплекси (с.Федунка, с.Михайлики, с.В.Бузова, с.Сагайдак, с.Пришиб), 2 –  опорних заклади (смт Шишаки та с.Яреськи), 1 загальноосвітній заклад 1 ст., та 4 заклади  загальної середньої освіти І-ІІІ ст. У вказаних  закладах освіти  навчається 1671 учень (на 23 учні менше ніж у 2016-2017 навчальному році).

Дошкільну освіту в районі представляють 11 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 526 дітей, що менше минулорічного показника на 44 дитини  (у зв’язку із створенням навчально-виховних комплексів).

Рішенням сесії районної ради від 14 грудня 2017 року встановлено батьківську плату за харчування дітей у дошкільному закладі в розмірі : для ясел - 24,20 грн. (доплата батьків 9,68 грн.), для садків - 40,5 грн. (доплата батьків 16,20 грн.); у загальному середньому закладі освіти - 16 гривень на одного учня та дозволене безкоштовне харчування учнів пільгових категорій у групі продовженого дня. Окрім того, Ковалівською сільською радою виділена субвенція у розмірі 200 тис.грн. для безкоштовного харчування дітей 1-11 кл., учнів 1-4 класів у групі продовженого дня та у пришкільних таборах під час оздоровлення, а також виділена субвенція у сумі 74 тис.грн. для компенсації батьківської оплати у дошкільному закладі «Чебурашка». Яреськівська сільська рада надала субвенцію на харчування 210 тис.грн. Всього у 2018 р. буде залучено коштів на харчування 1220,2 тис.грн., що на 589,54 тис.грн. більше ніж у 2017 році.

На сьогодні безкоштовним гарячим харчуванням забезпечено за кошти місцевих бюджетів 100% учнів 1-4 класів усіх категорій.

Враховуючи застарілу матеріально - технічну базу харчоблоків було закуплено у 2017 р. за кошти місцевого бюджету кухонне обладнання для Федунського НВК та опорного закладу «Яреськівська загальноосвітня школа І-Ш ступенів ім.Ф.П.Борідька» - посудомийна машина, кухонна електротехніка, мийки, холодильник, морозильну камеру - на загальну суму 216 тис.грн.

         З 2015 року проводяться енергозберігаючі заходи  у опорному закладі «Яреськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім.Ф.П.Борідька. Першим етапом було встановлення котла на твердому виді палива. В 2016 році  було здійснено заміну віконних та дверних прорізів на металопластикові (використано 487,2 тис.грн.). В рамках реалізації Стратегії регіонального розвитку до 2020 р. за підтримки ДФРР в 2017 році реалізувався проект «Реконструкція (термомодернізація) загальноосвітнього закладу в с. Яреськи»  загальною вартістю 2266,34 тис.грн., який передбав утеплення зовнішніх стін, цоколю та горішнього перекриття , з них 1346,34 тис.грн.- кошти ДФРР, 690 тис.грн. – кошти районного бюджету та 230 тис.грн.- кошти ТОВ АФ «ім. Довженка». На конкурс проектів ДФРР, що будуть фінансуватися в 2018 році знову подано проект по даному об`єкту: « Капітальний ремонт даху опорного закладу «Яреськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. Ф.П.Борідька», який завершує комплекс робіт по тепломодернізації даного закладу.

                 Протягом 2017 року  було придбано за кошти державного бюджету 6 мультимедійних комплексів на суму 119 тис. грн. , які передані до закладів загальної середньої освіти та  загальної дошкільної освіти.

 Організовано 100% підвезення школярів та вчителів до місць навчання і додому . Підвіз здійснюють 10 шкільних автобусів. Проводиться робота по оновленню рухомого складу . Наприкінці 2017 року подано заявку на придбання шкільного автобусу за рахунок розподілу залишку коштів освітньої субвенції з Державного бюджету за 2017 рік  в сумі 1227,8 тис.грн. та спів фінансування з районного бюджету в сумі 700 тис.грн.

За кошти місцевих бюджетів влітку 2017 року абсолютно в усіх навчальних закладах Шишацького району були  виконані поточні, а в окремих – капітальні ремонти.

Приділялася увага підготовці до опалювального сезону 2017-2018 років. Всі котельні та теплогенераторні вчасно підготовлені до роботи в опалювальному сезоні. У 8 з 33 котелень (24,2%) освітніх закладів району встановлені котли на альтернативних видах палива.

Здійснюється організація та координація роботи з обдарованою учнівською молоддю. За результатами навчально – виховного процесу у 2017 р. році  було нагороджено грошовими преміями учнів – призерів предметних районних та обласних олімпіад, лауреати МАНу та творчих культурно – мистецьких заходів та вчителі, які проводили підготовку дітей для вищезазначених заходів.  

       Протягом літнього оздоровчого періоду в районі діяла мережа з  12 таборів відпочинку з денним перебуванням при всіх загальноосвітніх навчальних закладах в яких оздоровлено 1102 дітей  та 6 мовних  таборів.

                На організацію  та проведення  літньої оздоровчої кампанії залучено кошти з різних джерел фінансування.

                Станом на 01 січня  2018 року на обліку в службі у справах дітей перебувають 56 дітей. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку в службі, 32 особи.

 

 

                Фізична культура і спорт

У галузі фізичної культури і спорту в районі працюють 23 вчителі та 12 тренерів. В колективах підприємств, установ, організацій та навчальних закладів фізичною культурою і спортом займається понад 2002  особи.

В районі  працює Шишацька дитячо-юнацька спортивна школа в якій тренується 232 (проти 230 у  2016 році) дітей з таких видів спорту: футбол, баскетбол, гирьовий спорт, самбо, кульова стрільба та на громадських засадах – сумо. З 1 листопада 2017 року  рішенням сесії  районної ради від 6.10.2017 року введено ще один вид спорту – боротьба греко-римська.

Учні приймають участь у турнірі з міні-футболу присвячений пам’яті заслуженого тренера України І. І. Горпинко та участь в обласних змаганнях на призи клубу «Шкіряний м’яч». Вихованці ДЮСШ є постійними учасниками та неодноразовими призерами обласних змагань. Вихованці відділення сумо є призерами Чемпіонату України  та переможцями Кубку України , призерами континентального Чемпіонату Європи серед юнаків, молодших юнаків та дітей (ІІ ранг) , який відбувся у м.Бельци (Молдова).

За звітний період були проведені  районні змагання: спартакіада допризовної молоді на Кубок воїна-інтернаціоналіста О.Дзюби; спортивні змагання до Дня фізичної культури та спорту, спартакіада на Кубок місцевого самоврядування, присвячена Дню Конституції України та Дню молоді; районна Спартакіада школярів, першість та Кубок району з футболу та міні-футболу, першість району з волейболу.

Збірні команди району брали участь у обласних змаганнях з футболу, волейболу, баскетболу, хокею, легкої атлетики, гирьового спорту, спартакіадах серед збірних команд державних службовців .

Для підтримки матеріально-технічної бази спортивних споруд в належному стані за 2017 рік було проведено наступну роботу

- придбано твердопаливний котел для  адміністративного приміщення  КП «Стадіон «Шишаки - Прогрес» - 9,5  тис. грн.;

- придбані газонокосарки для  КП «Стадіон «Шишаки - Прогрес» - 7 тис.грн.;

  - придбано спортивний інвентар та тренувальні костюми для  Шишацької ДЮСШ – 14  тис.грн.;

 -  придбаний килим для греко – римської боротьби  - 65 тис.грн. (спонсорські кошти);

 - залучені спонсорські кошти для фінансування участі команди ДЮСШ у Чемпіонаті та Кубку України, Чемпіонаті Європи із сумо в розмірі 23тис.грн.

-виготовлена проектно-кошторисна документація для реконструкції спортивного залу в с.Федунка – 45 тис.грн. (спонсорські кошти).

 Всього з районного бюджету  та спонсорської допомоги виділено на спортивну галузь 846 тис.грн.

Зайнятість населення

Послугами Шишацької районної філії Полтавського обласного центру зайнятості у 2017 році скористалося   1707 осіб, що становить 100,8% до прогнозу. Це на 15 осіб більше проти 2016 року. Серед безробітних громадян, які перебували на обліку в СЗ в минулому році 707 – жінок (41%), 593 – молодь до 35 років (34,7%).

Станом на 1 січня 2018 року на обліку перебуває 517  незайнятих громадян.

Задля вдосконалення відповідальної та соціально орієнтованої регіональної політики зайнятості в районі ведеться  постійна робота в напрямку налагодження ефективної взаємодії органів влади та соціально відповідального бізнесу.

За  2017 рік за направленням служби зайнятості отримали роботу 794 особи, що на рівні 2016 року.

Направлено на профнавчання, підвищення кваліфікації, стажування та перепідготовку всього 330 безробітних ( у 2016 році 326 осіб).

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 342 особи, в тому числі на тимчасових роботах 136 безробітних. На оплату праці осіб, які перебували на громадських роботах було використано всього 701,3 тис.грн., з них коштів Фонду було використано 337,9 тис.грн. , 363,4 тис.грн. коштів місцевих бюджетів, з них 10 тис.грн. коштів районного бюджету.

Протягом 2017 року було використано 12,5 млн.грн. на виплату допомоги по безробіттю.

За  2017 рік в 25 роботодавців створено 114 нових робочих місця, в тому числі юридичними особами – 88, фізичними особами-підприємцями - 26.

За сферами економічної діяльності робочі місця створено :

- сільське господарство –56;

- оптова  і роздрібна торгівля – 8;

- транспорт – 1;

- виробництво взуття  – 6; 

монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування -12;

діяльність ресторанів -4;

діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною-26;

вантажний транспорт-1.

В 2017 році розпочали власний бізнес 70 фізичних осіб –підприємців.

Оплата праці

Головним пріоритетом соціальної політики залишається підвищення рівня життя усіх категорій населення. Дії органів виконавчої влади протягом останніх років спрямовувалися на всебічне поєднання політики структурних реформ в економіці з активною роботою щодо зростання доходів населення, зокрема підвищення рівня заробітної плати працюючих, пенсій, інших соціальних виплат, погашення боргів та недопущення затримок з їх виплатою, створення умов для активної підприємницької діяльності.

Станом на 01.01. 2018 року середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника становила 8391 грн., що більше відповідного періоду минулого року на 68,9%. За рівнем середньомісячної заробітної плати за 2017 рік район посідав 2 місце серед районів області.

 Станом на 01.01.2018 р. заборгованість з виплати заробітної плати має  структурний підрозділ ТОВ “Гадячсир” в сумі    75,7 тис. грн. та ЗАТ «Пласт» у сумі 9644,1 тис.грн. Заборгованість по ТОВ «Гадячсир» поступово зменшується (на початок 2017 року вона становила 192,7 тис.грн.). А от  на ЗАТ «Пласт» хоча працюють лише 32 з 92 працівників на території нашого району, місцем розташування потужностей підприємства зареєстровано Шишацький район і сума заборгованості всіх працівників підприємства, згідно інструкції по заповненню «Звіту з праці», зараховується на наш район. На даний час на підприємстві ведеться перевірка, рахунки заарештовано, телефони відключено, газ видобувається, але не реалізується, а закачується в сховища. Розрахунки по заробітній платі не проводяться з кінця 2016 року.

Фінансування в районі програм соціального захисту

населення

В управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації діє єдина технологія прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги.

Для зручності відвідувачів прийом громадян здійснюється щоденно, без перерви на обід. До цієї роботи також залучені 3 уповноважені особи сільських рад (Яреськівська, Федунська, Ковалівська) та 11 помічників старостинських округів Шишацької селищної ради.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України  від 29.01.2003 р. № 117 "Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги" управління праці забезпечує включення та підтримує в актуальному стані інформацію про осіб, які мають право на пільги. Станом на 1 січня 2018 року до ЄДАРП внесено інформацію про 6906 осіб. Зокрема 774 ветеранів війни, в т.ч. 229 “учасників бойових дій”, які брали безпосередню участь в зоні АТО,  1841 дітей війни, 2198 ветеранів праці, 305 постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.          

Протягом 2017 року за призначенням допомоги звернулися  3126 громадян.

Надана допомога сім’ям з дітьми в сумі 13288,4 тис. грн., державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям – 3822,1тис. грн., державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме – 43,8 тис. грн., державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування -  367,8 тис. грн., інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам – 4330,67 тис. грн.

У 2017 році надійшло 7530 заяв для призначення субсидій.  Призначені субсидії на житлово-комунальні послуги 7309 сім’ям, на тверде паливо та скраплений газ 110 сім’ям.

Станом на 01.01.2018 року до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, включено 6906 громадян пільгових категорій. Щомісячно користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг 2450 особи. Надано пільг на суму  3867,8 тис. грн.

У 2017 році за рахунок коштів субвенції забезпечено санаторно-курортними путівками 12 інвалідів. Надано реабілітаційні послуги 8  дітям-інвалідам у Центрі соціальної реабілітації дітей - інвалідів у м.Миргород.

До району поставлено 12 од. крісел колісних та 28 од. засобів реабілітації.

На виконання заходів Програми соціального захисту населення найбільш вразливих верств населення Шишацького району «Турбота» у 2017 році виділено 93,00 тис. грн.

За 2017 рік на соціальні послуги згідно постанови КМУ № 558 від 29.04.2004 „Про затвердження порядку призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”  рішенням сесії районної ради  з районного бюджету  та  з ОТГ  спрямовано 46,3 тис.грн., використано 37,3 тис.грн.

На виплату державних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, тимчасової державної допомоги дітям за 2017 рік профінансовано  21,5 млн. грн.,

 у тому числі:

- на виплату допомоги сім’ям з дітьми – 13,29 млн. грн.;

- на виплату допомоги малозабезпеченим сім’ям – 3,8 млн. грн.;

- на виплату допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – 4,3 млн. грн.

- на надання тимчасової державної допомоги дітям – 43,8 тис. грн.

Виплата допомоги за 2017 рік проведена у повному обсязі, кредиторської заборгованості станом на 01.01.2018 немає.

На виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом „гроші ходять за дитиною” у 2017 році спрямовано 367,80 тис. грн.

У 2017 році надано:

- пільг 1430 особам та житлових субсидій 7241 сім¢ям на оплату електроенергії, природного газу, послуг водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот на загальну суму 55,8 млн. грн.(з урахуванням зняття коштів економії) (середній розмір в опалювальний період 2016/2017 р. р. становив 1540 грн. на сім’ю) повернено до бюджету 4,9 млн. грн. ;

- пільг 33 домогосподарствам та субсидій  110 сім’ям на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу на загальну суму 373,5 тис. грн.(середній розмір 2762 грн.)

В 2017 році за рахунок коштів місцевого бюджету проводилося надання пільг з послуг зв’язку, інших, передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий залізничний проїзд окремих категорій громадян на суму 148,7 тис. грн.

По району проведено звірку та сформовано і передано підприємством - надавачем газопостачання списки на монетизацію невикористаних коштів субсидії по 1981 особі, 1916 з яких уже подано заяви для виплати 1168,4 тис.грн.(загальна  запланована сума становить 1203,5 тис.грн.).

Виконання державних програм соціального захисту сімей з дітьми, забезпечення надання  населенню соціальних допомог та субсидій

Управлінням праці протягом року вжиті заходи, направлені на реалізацію чинного законодавства щодо надання державних соціальних гарантій різним категоріям населення.

                Станом на 01.01.2018 року на обліку в управлінні перебувають і отримують різні види соціальних допомог   1232 сім`ї та 5048 сімей отримують житлові субсидії.

                Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» у  2017 року  отримувачами щомісячної адресної допомоги є 75 сімей на суму 1211,27 тис. грн.

Виконання програм соціального захисту осіб з обмеженими

фізичними можливостями

  Станом на 01.01.2018 року до району поставлено 2 од. крісел колісних та 16 од. засобів реабілітації.

  Відповідно до Порядку виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007, № 228 (зі змінами та доповненнями), у 2017 році виплачено:

                -  компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів – 11 особі, на суму 3134,89 грн.;

                -  компенсації на транспортне обслуговування інвалідів –  23 особи, на суму 8451,03 грн.

                Заборгованості по виплатах вказаних компенсацій немає.

          Управлінням проводиться робота щодо забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування інвалідів та ветеранів війни.               

Надання реабілітаційних послуг

      В Шишацькому районі станом на 01.01.2018 року мешкає  92  особи з числа дітей-інвалідів, які потребують систематичного лікування і соціальної реабілітації в центрах реабілітації дітей-інвалідів.

     З метою створення належних умов для здійснення якісної комплексної реабілітації, соціальної адаптації дітей-інвалідів, у системі соціального захисту населення створено Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Миргород, який розпочав роботу з 19 грудня 2011 року і проводить соціальну реабілітацію дітей-інвалідів Шишацького району.

   Станом на 01.01. 2018 року по Шишацькому району за кошти Шишацької районної ради реабілітацію пройшли 8 дітей з числа дітей-інвалідів, які проживають в с. Яреськи та с. Федунка. За кошти Шишацької селищної ради реабілітацію пройшли 19 дітей з числа дітей-інвалідів. Троє дітей проходило реабілітацію двічі. Дві дитини продовжують проходити реабілітацію по теперішній час. 

    У 2017 році було перераховано коштів міжбюджетних трансфертів у вигляді субвенції для здійснення реабілітаційних заходів – 75,0 тис. грн.   По районній програмі «Турбота» виділені кошти на підвезення дітей у супроводі батьків та медичного працівника у сумі 18,4 тис. грн., перераховано 16,2 тис. грн.

       7 листопада 2017 року Шишацької ОТГ у селищі Шишаки відкрили Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями, послуги якого є абсолютно безкоштовними.

Про забезпечення учасників бойових дій земельними ділянками

                Із заявами на отримання земельних ділянок звернулось 233 учасників бойових дій, з них 187 надано дозволи на виготовлення проектів землеустрою на загальну площу 340,85 га. З них для ведення особистого селянського господарства 340 га і 0,85 га для будівництва і обслуговування житлових будинків. 11 заяв громадян на даний час знаходяться на розгляді у Головному управлінні Держгеокадастру у Полтавській області.35 учасників АТО поки що не отримали дозволи на розробку проектів землеустрою у зв`язку з відсутністю вільних земельних ділянок державної власності.

Про стан соціального захисту громадян постраждалих

внаслідок Чорнобильської катастрофи у 2017 році

В Шишацькому районі станом на 01.01.2018 р. мешкає 305 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Для них надаються певні пільги та здійснюються компенсаційні виплати управлінням праці.

                               В 2017 році  до дня Чорнобильської трагедії  та  дня вшанування часників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з районної програми "Турбота"  на 2017-2018 роки  надано матеріальну допомогу 23 постраждалим на суму 24 тис.грн.

Територіальний центр

        Комунальна установа Територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради  надає соціальні послуги жителям  Шишацького району .

        За  9 місяців 2017 року територіальним центром обслужено 2241 осіб похилого віку, інвалідів та інших незахищених верст населення,  зокрема 1907 осіб похилого віку, 485 інвалідів, 222 ветеранів війни, з них 27 інвалідів ВВВ, 644 дітей війни, 1064 ветеранів праці, надано більш ніж 60 тис. соціальних послуг. 

         За ІІІ квартали 2017 року відділенням соціальної допомоги вдома надано послуг 581 особі, з них 556 - особи похилого віку 91 - інваліди різних категорій, 145 особи - учасники війни (з них 13 інваліди війни), 250 особи  – діти війни. Підопічним відділення надано близько 15 тис. соціальних послуг.  За плату у відділенні обслуговуеться 123 особи на загальну суму майже 50тис.грн.

       Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України від 29.01.2016  № 58 «Про затвердження Державного стандарту паліативного догляду», на виконання п.10 доручення голови облдержадміністрації від 01.08.2016,та п.1.7 Рішення колегії Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА від 24.02.16р, №1 та враховуючи потребу у наданні даної послуги у відділенні соціальної допомоги вдома запроваджена послуга паліативного догляду на дому. На сьогодні зазначену послугу отримали 15 осіб.                 Основними заходами даної послуги: є догляд за невиліковно хворими на дому, допомога в самообслуговуванні, спостереження за станом здоров'я, навчання членів сім'ї догляду, надання інформації з питань соціального захисту, допомога в забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичок користування ними.

                У відділенні    працює пункт прокату засобів реабілітації, якими скористалось 73 особи.   У 2017 році Управлінням праці Шишацької РДА передано в пункт прокату 8 інвалідних візків, на загальну суму 33.4 тис.грн. , термін  використання яких закінчено , але за технічним станом  ними можна користуватись

         У відділенні денного перебування пенсіонери та інваліди мають змогу відновити та покращити своє   здоров’я, отримати психологічну підтримку, розвинути свої творчі здібності, прийняти участь у різноманітних заходах ,стати слухачем «Університету ІІІ віку», тощо.

                 Станом на 01.10.2017 року відділенням денного перебування обслужено  1054 осіб, в т.ч. 849 громадян похилого віку, 253 інвалідів, 43 ветеранів ВВв ( з них 12 інвалідів ВВв).  надано  10,2 тис. послуг.                   

      Для надання соціальних послуг населенню за місцем проживання організовано роботу «мультидисциплінарної команди»,  діяльність якої спрямована перш за все на повне охоплення обслуговуванням найуразливіших верств населення, переважно осіб ІV та V груп рухової активності, які проживають у віддалених населених пунктах району  та надання їм адресних соціальних послуг.

                З метою створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями, інтеграції їх у суспільство в територіальному центрі надається послуга «соціального таксі». За 9 місяців 2017 року «соціальним таксі» обслужено 157 осіб, надано 287 послуг.

                 Відділення стаціонарного догляду для постійного та тимчасового перебування розраховане на 25 ліжко місць,  за 9 місяців 2017 рік обслужено 20 осіб. 

                Вартість утримання одного підопічного у відділенні стаціонарного догляду станом на 01.10.2017 року складає 5.8тис. грн., витрати харчування на місяць одного підопічного становлять 1.2 тис. грн., на день – 38,63 грн.

Поводження з ТПВ

В районі на балансі сільських та селищної ради знаходиться 13 місць видалення відходів та 1 полігон твердих побутових відходів. У відповідності до Комплексної Програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2017-2021 роки та на виконання рішення Полтавської обласної ради від 14.07.2017р. №529 до 1.01.2018 року заплановано виведення з експлуатації 10 місць видалення відходів з подальшою їх рекультивацією. Для забезпечення потреб району залишаться функціонувати місця видалення відходів у смт Шишаки та с.Яреськи. Залишаться як резерв МВВ у селах Переводчикове та Михайлики.

На ринку послуг у сфері поводження з твердими побутовими відходами (збирання, перевезення) здійснюють діяльність 3 суб`єкти господарювання: КП «Техкомунбуд» (смт. Шишаки) , КП Яреськівський комбінат комунальних підприємств (с.Яреськи), КП Ковалівський комбінат комунальних підприємств (с.Ковалівка). Шишацькою селищною радою проводиться розширення та модернізація  матеріально – технічної бази КП «Техкомунбуд» з метою надання послуг по вивезенню ТПВ всім старостатам Шишацької ОТГ .

По району встановлено 440 контейнерів для сміття, з них в смт. Шишаки – 338 одиниць, селі Гоголеве – 10 одиниць та в с. Яреськи- 92 одиниці.

Розпорядженням голови РДА від 18.07.2017 р. за №190  було передано у комунальну власність територіальної громади Шишацької селищної ради земельну ділянку державної власності 4 га  для будівництва та експлуатації полігону ТПВ. На даний час будівництво ІІ черги полігону ТПВ в смт. Шишаки знаходиться на завершальному етапі.  Обсяги фінансування становлять 5445,5 тис.грн (3945,5 тис.грн. - місцевий бюджет, 1500,0 тис.грн. - обласний фонд охорони навколишнього природного середовища).

У 2017 році було значно зміцнено матеріально-технічну базу КП «Техкомунбуд» Шишацької селищної ради, а саме: придбано 2 нові сміттєвози на базі автомобіля КрАЗ (4288,0 тис.грн.), 250 штук контейнерів для збору ТПВ (847,5 тис.грн.), асенізаційний вакуумний автомобіль з відвалом (1962,2 тис. грн.).

На виконання Районної програми зайнятості прибиранням та благоустроєм населених пунктів постійно займаються безробітні громадяни, направлені центром зайнятості на громадські роботи. За  2017 року у громадських роботах по благоустрою брали участь 199 осіб  та  на дані цілі спрямовано 297,8  тис. грн..

Сільськими та селищною радами організовується робота по знищенню карантинних бур’янів.

                                       Інвестиційна діяльність

Районною державною адміністрацією проводиться робота по підвищенню інвестиційного іміджу Шишацького району.

                На веб-сайті райдержадміністрації розміщено інвестиційний паспорт  району, інформація про вільні  земельні ділянки, придатні для реалізації інвестиційних проектів, презентаційні матеріали про район на українській та англійських мовах.

                Протягом 2017 року на території району велося наступне будівництво:

1. Капітальний ремонт примикання автомобільної дороги Т-17-20 (Р-42)-Шишаки-Поділ з автомобільною дорогою до Фід-Центру в смт. Шишаки;

2. Реконструкція нафтобази зберігання нафти і конденсату ТОВ "Полтававторма", з встановленням установки підготовки та стабілізації вуглеводневої сировини; с. Нижні Яреськи;

                3.Будівництво лінії по виробництву комбікормів СТОВ "Воскобійники" в селі Воскобійники;

                4.Будівництво корівника для утримання 248 голів ВРХ і двох перехідних галерей на території існуючої молоко товарної ферми СТОВ "Воскобійники";

5.Будівництво Фід-центру приготування кормів ТОВ «АФ ім..Довженка» в смт Шишаки;

6. Будівництво пункту накопичення , зберігання та первинної переробки зернових та олійних культур на території  ТОВ «Агрофірма ім. Довженка».

Протягом звітного року на території також велися будівництво, реконструкція та ремонти об’єктів соціальної сфери .

З початку 2017 року розроблено 5 та затверджено 3 детальних плани територій. Готуються матеріали для розроблення ще двох детальних планів територій за межами населених пунктів.

                Введено в експлуатацію індивідуальні житлові будинки площею 1242,8 кв.м. та 4-х квартирний будинок площею 220 кв.м. для працівників СТОВ «Воскобійники».

                 У 2017 році рішенням 17-ої сесії сьомого скликання Шишацької районної ради затверджено Програму «Власний дім на 2016-2021 роки».На виконання зазначеної Програми Шишацькою районною радою у 2017 перераховано по загальному фонду районного бюджету 90,00 тис. грн.

В 2016 році Шишацькою селищною радою створено комунальне підприємство КП «Техкомунбуд». На розвиток та функціонування даного підприємства лише в 2017 році було виділено близько 17 млн.грн.

У 2017 році на території Шишацької ОТГ було реалізовано 7 проектів коштом субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад на загальну суму 8,9 млн.грн., а саме:

 - капітальний ремонт Сагайдацької амбулаторії загальної практики сімейної медицини;

-  закупівля автовишки для комунального підприємства «Техкомунбуд»;

-  будівництво вуличної мережі водопостачання в с. Христівка;

- закупівля пожежно-рятувального оснащення для місцевої пожежної охорони;

- закупівля автогрейдера для комунального підприємства «Техкомунбуд»;

- закупівля спеціалізованої техніки та обладнання для КП "Техкомунбуд";

- закупівля обладнання та техніки для забезпечення населення якісною питною водою.

В 2017 році  Шишацькою ОТГ проведено поточний ремонт доріг за рахунок селищного бюджету – 3 895,8 тис. грн. (в т.ч. КП «Техкомунбуд» - 1 421,3 тис.грн.), поточний ремонт доріг за рахунок обласного бюджету – 999,0 тис. грн., капітальний ремонт доріг за рахунок селищного бюджету – 1101,8 тис. грн., капітальний ремонт доріг за рахунок обласного бюджету – 1 000,0 тис. грн. Всього на ремонт доріг ОТГ за 2017 рік спрямовано із селищного бюджету – 4997,6 тис.грн. та з обласного бюджету – 1999,0 тис.грн.

Яреськівською сільською радою використано 3922,4 тис.грн на поточний ремонт доріг.

В рамках реалізації Програми соціального партнерства ПрАТ «Нафтогазвидобування» з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування Шишацького району на 2017 рік, цим підприємством виділено 2,5 млн. грн. на проведення робіт по ремонту автомобільної дороги 01725347/Р-42.

Таким чином, за період з початку року на ремонт доріг за рахунок всіх джерел фінансування  виконано робіт на 13419 тис. грн..

На  території смт Шишаки розташована 1 автостанція з якої здійснюється автобусне сполучення за 27 маршрутами.

                Протягом 2017 року відкриті  6 додаткових автобусних маршрутів, які курсують до віддалених сіл району.

Культура

Культурно-освітню роботу в районі здійснюють  19 клубних установ, 17 бібліотечних закладів, Шишацька дитяча музична школа, Шишацький краєзнавчий музей,  Яреськівський та Ковалівський народні краєзнавчі музеї, Сагайдацький краєзнавчий музей на громадських засадах.

Робота закладів культури була спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури, шляхів збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в розгортанні процесів національно-культурного відродження, поліпшення матеріально -  технічної бази.

Установами культури райдержадміністрації  протягом 2017 року року проведено 63 районних та місцевих заходів, взяли участь у 3 обласних культурно-мистецьких заходів на які були використано 40 тис.грн.  за рахунок районної Програми розвитку культури і туризму Шишацького району на 2017-2019 роки.

Протягом року за кошти районного бюджету та кошти спецфондів:

-придбані  стелажі  для народного музею в с.Ковалівка (4 тис.грн.);

-придбані меблі для сільських бібліотек в с.Яреськи та с.Федунка. (7 тис.грн.);

-придбаний проект та екран для Яреськівського СБК (10,2 тис.грн.);

-придбані костюми для дитячого та дорослого хорового колективу Федунського СБК (35,8 тис.грн.)

        -проведено поточний ремонт теплогенераторної Яреськівського СБК (22 тис.грн.);

- проводиться капітальний ремонт  Яреськівської сільської бібліотеки (220 тис.грн.).     

        В районі збережена традиція проведення культурно – мистецьких свят обласного значення: свято сімейних і родинних ансамблів «Роде наш красний» (травень) та «Купальські ігри на батьківщині М.В.Гоголя» (6 липня).В районі щорічно проводяться 14 традиційних районних урочистостей: вшанування воїнів, учасників бойових дій та учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, свято Врожаю, дитячі, молодіжні фестивалі. На достатньому рівні відзначаються всі державні та професійні свята.

      Самодіяльні творчі  колективи Шишацького району приймають активну участь  у обласних фестивалях, конкурсах.

       Започатковані свята  в селах району, які тісно пов’язані з історичним минулим нашого краю, з нагоди 360 річниці створення Яреськівської козацької сотні проведено день громади с.Яреськи -  «Слава роду Яреськівського!», день громади с.Ковалівка – «Квітни моя, Ковалівко!», день громади с.Федунка «Село живе, доки лунає в ньому пісня».

       З метою організації змістовного дозвілля різних вікових категорій на базі зазначених вище закладів культури працюють творчі колективи : народний вокальний ансамбль «Мальви» Яреськівського  сільського будинку культури, дитячий хореографічний колектив « Елегія» Яреськівського сільського будинку культури, вокальний ансамбль «Горлиця» цього ж будинку культури; вокальний ансамбль «Ковалівчанка» Ковалівського сільського будинку культури.

                 При селищному будинку культури діє народний аматорський самодіяльний хор «Явір», народний аматорський фольклорний ансамбль «Дівчата», народний аматорський ансамбль народних інструментів «Калинова сопілка», дитячий народний аматорський фольклорно – етнографічний гурт «Чорнобривець» Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського, зразковий дитячий ансамбль «Ритм» Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського, зразковий дитячий ансамбль танцю «Зірки надії» Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей, тріо «Валентина».

                Також успішними є колективи Великоперевізського, Сагайдацького та Михайликівського сільських будинків культури – народний вокальний ансамбль «Горицвіт», народний фольклорний ансамбль «Надвечір`я», народний інструментальний ансамбль «Веселі музики».

При закладах культури району працюють 124 гуртки художньої самодіяльності, які відвідують близько 1500 тисяч жителів району. 10 аматорських колективів, Яреськівський  та Ковалівський краєзнавчі музеї мають звання «Народний (зразковий)». При Шишацькому краєзнавчому музеї діє клуб вишивальниць «Берегиня».

Відкритість і доступність діяльності влади

В своїй діяльності райдержадміністрація дотримується, зокрема, принципів широкої глас­ності та публічності.

На офіційному веб-сайті райдержадміністрації, крім інформації про роботу установи та її структурних підрозді­лів, оприлюднюються матеріали, спрямовані на задоволення актуального суспільного попиту: фінансового характеру, стосовно пільг, субсидій, інших видів державної допомоги.

Також систематично висвітлюється робота територіальних підрозділів  органів виконавчої влади.

В соціальній мережі «Facebook» створені та повноцінно функціонують сторінки «Шишацька райдержадміністрація», «Служба у справах дітей райдержадміністрації», «Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації», «Шишацька центральна районна лікарня», де розміщуються важливі актуальні матеріали, що хвилюють громадськість району. Окрім цього діє персональна сторінка голови райдержадміністрації, де розміщуються і популяризуються матеріали щодо реалізації державної політики та в світлі реформ, які проводять Президент України та Уряд.

 

                Незважаючи на складні економічні умови завдяки спільним зусиллям керівників  органів виконавчої влади, трудових колективів та місцевого самоврядування нам вдалося визначити пріоритетні напрямки соціально – економічного розвитку  та знайти  шляхи вирішення проблемних питань, що позитивно вплинуло на кінцевий результат – зміцнення економіки району, розв’язання соціальних проблем та поліпшення добробуту населення.

              

Наверх ↑